Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: white » sobota, 22 lutego 2014, 22:44

Przede wszystkim wielkie dzięki za usunięcie części spamu Bitmar. Dobrze wiedzieć że próby zamiany poważnego forum inwestycyjnego, w przedszkole, natrafiają na przeszkode w osobie kompetentnego moderatora.

Jeśli możemy wrócić do sytuacji która obecnie ma miejsce - czyli wybicia na wielu giełdach.
Po nastrojach barometrowych widzę że ludzie odzyskali morale.

Ale czy mozna według was mówić już o zmianie trendu lub przynajmniej konsolidacji?

W skali short, 24 godzinnej owszem.
W skali 3 dniowej jesteśmy na granicy przełamania.
Ale co dalej? Czy sądzicie że to już czas?
Wedle moich wyliczeń i analiz, jest to o kilka dni za wcześnie - choć ewidentnie zeszło pod średnią ważoną w skali rocznej.
Co na to weterani baniek "przedsmoleńskich"? Bulltrap czy pociag powoli zaczyna już zbierać pasażerów?
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: robithc » sobota, 22 lutego 2014, 22:59

wg mnie to bulltrap spowodowany tym fake newsem Lennego (EDIT lub Bit-els'a juz mi się myli;)

Dopóki nie wyjaśni się sytuacja i ślimak będzie działać (coś chyba umilkł ostatnio? ) to wszelkie analizy LONG są chybione bo jeden news rzuca kurs w górę albo w dół.

Ale część osób pewnie ładnie zarobiła na tym wybiciu 8-) ja czekam od rana na weryfikacje przelewu do okpay bo miałem zamiar puścić fiaty jeszcze na goxa, no trudno ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 22 lutego 2014, 23:03 przez robithc, łącznie zmieniany 1 raz.
get rich or die trying

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » sobota, 22 lutego 2014, 23:01

@white, 89$ bardzo dobrze nadaje się na dołek, ciężko sobie wyobrazić by spadło niżej. Niżej nie opłaca się już nikomu sprzedawać bo za tą kwotę otrzymujesz los na loterii, że jednak gox może nie padnie. Jeżeli 89$ to dołek a zaczęliśmy spadek z okolic 900$ to naturalne jest, że odbijemy. Już nie chcę się bawić w AT (bo teraz goxowy rynek jest bardzo specyficzny) i odpuszczę sobie typy do ilu może odbić ale może to być dość wysoko. Po odbiciu znowu w dół ale już dołek wyżej, i tak jeszcze później ze dwa razy góra-dół, potem konsolidacja, może dłuższa i zaczynamy następną bańkę. Jak gox uruchomi wypłaty to kto wie czy chwilowo nie przebijemy ATH bo przez BTC najszybciej będzie można z goxa uciec a teraz każdy o tym marzy. Inne giełdy też pójdą do góry, potem może być realizacja zysków z tanich BTC, ale tu tragedii raczej nie będzie, pewnie chwilowy spadek który wkomponuje się w sinusoidę o której mówiłem wyżej. Najgorsze już pewnie za nami o ile gox nie wywinie jakiegoś numeru, trzeba przyznać, że kurs na innych giełdach trzyma się imponująco dobrze i to jest w tym najbardziej pozytywne.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 22 lutego 2014, 23:12

Ja sądzę, że jeszcze za wcześnie - a teraz zwykły bulltrap i nieudana próba odwrócenia trendu spadkowego. Na wszystkich giełdach jesteśmy niżej niż przedwczoraj przed mocniejszymi spadkami - a paliwo chyba się już w rakiecie skończyło... ;)

Ślimak chyba na pierwszym biegu już zaczyna żniwa :twisted: (teraz go będziemy widzieli wszędzie przez jakiś czas... brrr)

Zgadzam się z Bitmarem, że poniżej 90$ może już nie spaść - ale reszta giełd chyba poleci poniżej swoich dołków w końcu, jak się zaczną wypłaty z GOXa (jeśli się zaczną ;) ). Ja bym stamtąd uciekał od razu i realizował zysk na Stampie, wiedząc że wielu tak zrobi - więc kto pierwszy ten lepszy. A potem odkupienie trochę niżej i kontynuacja zabawy - tam gdzieś będę kupował też ja - ale na razie czekam.

DT mają naprawdę ciekawy okres ostatnio. Trochę zazdroszczę, ale sam się za to nie biorę...

Nie wiem dlaczego, ale nigdy nie byłem tak spokojny że mi pociąg nie odjedzie 8-) Dzisiaj z dala od kompa zerkałem od czasu do czasu na telefonie i nawet trafiłem w myślach maksymalne poziomy na Stampie i BTC-e...

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: garmont » sobota, 22 lutego 2014, 23:41

Bitmar pisze:Nowy barometr na najbliższe 2 tygodnie dostępny na górze wątku :)
Tak ogólnie, czy na MtGox?
Bo teraz są duuże rozbieżności między giełdami.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: white » sobota, 22 lutego 2014, 23:54

Ja rozumiem że gox budzi sporo emocji i przez to ma poniekąd wpływ na rynek, ale o ile wiem nie siedzimy jeszcze w temacie Dyskusja na temat kursu MtGoxa.

(choć przez ostatni tydzień miałem takie wrażenie).

Korelacja i tak jest spora.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 23 lutego 2014, 00:11

Bitmar pisze:Jak gox uruchomi wypłaty to kto wie czy chwilowo nie przebijemy ATH bo przez BTC najszybciej będzie można z goxa uciec a teraz każdy o tym marzy. Inne giełdy też pójdą do góry,
Z tym ATH to popłynąłeś :) Przypominam, że startowaliśmy z poziomu 900-930. Moim zdaniem jeśli pierwsze odbicie (nie mówię że pierwsza szpila, ale odbicie w 1h) będzie do 700 to już bylby znakomity wynik.

Najbardziej śmieszy mnie to, że jeśli Gox wyjdzie z tego z twarzą i otworzy wypłaty BTC, to w pierwszej chwli inne giełdy i tak pójdą w górę (tak jak dzisiaj), zamiast panicznie spaść w dół :D

Gaduła
Posty: 384
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cyklop » niedziela, 23 lutego 2014, 00:36

ekonokomik pisze: Najbardziej śmieszy mnie to, że jeśli Gox wyjdzie z tego z twarzą i otworzy wypłaty BTC, to w pierwszej chwli inne giełdy i tak pójdą w górę (tak jak dzisiaj), zamiast panicznie spaść w dół :D
Widocznie ludzie nie wierza, ze jak rusza wypłaty z Goxa, to rzeczywiscie rusza :) Troche bitow poplynie, tak pokazowo (nie wiem, z tysiac?). A reszta zostanie zakolejkowana. Mi coraz bardziej wyglada na to, ze to jest to, co tak prawde teraz implementuja (kolejkowanie wypłat).

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 23 lutego 2014, 00:56

@cyklop - oczywiscie ze skolejkują jak mogą, zażądają weryfikacji 3 pokolenia wstecz itp. Zrobią wszystko aby zatrzyać u siebie bity zanim giełdy się wyrównają. Bo w ten sposób zwiększą udział swojej giełdy. Na goxie jest teraz min 140 - 280 tys NOWYCH bitów ślimaka. Przyszły obrót tymi bitami to olbrzymie zyski z prowizji.
Osobiście uważam, że oprócz takich sztuczek bardzo przydałby się Goxowi dobry PR, komunikacja z userami w czasie kryzysu itd...
No ale jeśli kurs się wyrówna zanim bity wypłyną to sporo ludzi pozostanie. Odejdą Ci, którzy na tej całej aferze stracili - wkurzeni na Goxa maksymalnie.

Tym niemniej, na rynek BTC wpłynęło 140 - 280tys nowych bitów a ubylo kilkadziesiąt mln USD. To musi średnioterminowo obniżyć kurs poniżej obecnego poziomu BTC-E/Bitstampa.

No ale nie dzielmy skóry na niedzwiedziu. Poczekajmy jak to sie wszystko skonczy.

EDITED: Wydawalo się, że na Goxie nie ma już żadnych pieniędzy. A tu nagle na $100 bidy na 20K. I jak tu wierzyć ludziom... ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: krasnolud » niedziela, 23 lutego 2014, 07:51

@ekonokomik To mogą być goxUSD ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 23 lutego 2014, 10:06

@ekonokomik, z ATH mnie poniosło ale jakbym powiedział 2 tygodnie temu, że jak zablokują wypłaty BTC to kurs spadnie do 89$ powiedziałbyś to samo ;) Panika to ogromna siła, po uruchomieniu wypłat w BTC będzie to najszybszy sposób by uciec z goxa więc zacznie się paniczne wykupowanie a jak widać kasa na goxie jeszcze jest i może być jej sporo więcej bo nie każdy ma ustawione pozycje czekając na rozwój wydarzeń. Powiem, tak nie zdziwi mnie nowe ATH na goxie mimo iż wydaje się to być absurdalne tak jak 89$, jeśli nie dobijemy do ATH to i tak kurs na goxie może znów być sporo wyższy niż na innych giełdach. Jeśli chodzi o zrzucenie na rynek tych 140-280K BTC czy ile tam ich było to faktycznie w przynajmniej krótkim terminie powinno się to odbić na wszystkich rynkach ale wątpię by ludzie realizowali zyski w całości, raczej zostawią sobie te BTC na lepsze czasy. Tragedii raczej nie będzie.

Co do odbicia idzie bardzo ładnie ale turbulencje mogą być bo szybko rośnie. Oby tylko gox nie przedłużał się za bardzo to będzie dobrze.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » niedziela, 23 lutego 2014, 10:12

ekonokomik pisze:
EDITED: Wydawalo się, że na Goxie nie ma już żadnych pieniędzy. A tu nagle na $100 bidy na 20K. I jak tu wierzyć ludziom... ;)
Pieniędzy jest dokładnie tyle co było. Sprzedając BTC za 200$ dostajesz 200$ a ktos traci 200$ ( minus prowizje ). Plus pieniądze które wpłynęły przy niskim kursie. Wiec jest ich nawet więcej.

Uwierzyłeś w bajkę która dla siebie stworzyłeś dla wyjaśnienia sytuacji która na gox ma miejsce. A teraz się dziwisz. Wstyd :P

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fraktal » niedziela, 23 lutego 2014, 10:14

Czyżby zrzut na Stampie dzisiaj rano Goxcoinów? W jednej chwili poleciało z 1k BTC i momentalny powrót do poprzedniego kursu a nawet wzrost po tym.

Jeżeli tak będzie wyglądać czas po ogłoszeniu wypłat przez Goxa to mi to bardzo pasuje :)
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 23 lutego 2014, 10:16

A nie uważacie, że ta kasa na GOXie to NOWA kasa która została tam wpłacona teraz? Wydaje mi się, że kto miał kasę na GOXie wcześniej - to się ubrał już dawno, bo takiej promocji żal było przepuścić. I to właśnie Ci, którzy już są zapakowani na maxa i wkurzeni na GOXa przebierają nóżkami, żeby tylko uciec. Przecież ktoś , kto teraz wpłaca - to nie po to żeby od razu uciekać. Co z tego, że będzie można sprzedać za 800-1000 czy nie wiadomo ile - skoro z fiatami nadal lipa? ;)

Myślę, że pozostałe giełdy nie mają się z czego cieszyć :twisted: Niech tylko 10% tych tanich bitów z GOXa pójdzie na Stampa i BTC-e.... Ta druga giełda pokazała, że taka ilość wbije ją w ziemię :lol:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fraktal » niedziela, 23 lutego 2014, 10:26

Na każdą akcję jest reakcja. Dużo ludzi przewiduje taki schemat dlatego wiele osób wyśle dodatkowe fiaty na Stampa tylko po to żeby poszaleć na falach. Więc myślę że jak zwykle będzie to nie do przewidzenia tylko do reagowania.

Za to niezmiernie ciekawe będzie ewentualne zachowanie Curexa.
Fractals! Fractals everywhere!

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 23 lutego 2014, 10:45

Co do bitstampa to nie wiem czy zauważyliście, że ASKi i BIDy są już zbliżone do tych goxowych sprzed goxowej afery. To już nie jest giełda gdzie wystarczy zrzucić naraz 10K BTC by dojść do podłogi. Bitstamp stał się prawie tak potężny jak gox jeszcze 3 tygodnie temu i to w tak krótkim czasie. W przypadku BTC-E aż takiej dużej zmiany nie ma ale też wydaje się, że giełda się też się "rozrosła". Kraken wcześniej prawie niewidoczny też już powędrował na 7 miejsce pod względem wolumenu. Rynek nie lubi próżni i widać, że powoli się rozkłada na inne giełdy, jest dobrze :)

P.S
Zachęcam przynajmniej do przyjrzenia się Krakenowi bo jest to naprawdę profesjonalna giełda(pod względem technicznym jak i prawnym), która spokojnie mogła by przejąć część ruchu po goxie.

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 31 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: amon » niedziela, 23 lutego 2014, 11:06

Osobiście przyglądam się Krakenowi od wielu miesięcy, tylko co z tego skoro wolumen jest śmiesznie niski a płycizna taka, że baaardzo łatwo zaryć o glebę. Chociaż z drugiej strony, czasami sprzyja to niewielkim arbitrażom, znacznie oprocentowanym w czasie szaleńczych wzrostów. Widać, że na Krakenie brakuje wtedy szczególnie altów i ludzie gotowi są płacić znacznie więcej. Pamiętam, że podczas ostatniej bańki na LTC można tam było spokojnie sprzedawać po ponad 50$, coś czego BTCE nie uświadczyło.
Chociaż poza tym, nie jestem w stanie im nic więcej zarzucić, wszystko wygląda bardzo profesjonalnie. O ile się nie mylę, wprowadzili/wprowadzają Dogecoin ostanio? Nie rozumiem jednak skąd się u nich wzięły te dziwne skróty krypt. XBT? Co to ma być? :D

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » niedziela, 23 lutego 2014, 11:10

konkor pisze:A nie uważacie, że ta kasa na GOXie to NOWA kasa która została tam wpłacona teraz? Wydaje mi się, że kto miał kasę na GOXie wcześniej - to się ubrał już dawno, bo takiej promocji żal było przepuścić. I to właśnie Ci, którzy już są zapakowani na maxa i wkurzeni na GOXa przebierają nóżkami, żeby tylko uciec. Przecież ktoś , kto teraz wpłaca - to nie po to żeby od razu uciekać. Co z tego, że będzie można sprzedać za 800-1000 czy nie wiadomo ile - skoro z fiatami nadal lipa? ;)

Myślę, że pozostałe giełdy nie mają się z czego cieszyć :twisted: Niech tylko 10% tych tanich bitów z GOXa pójdzie na Stampa i BTC-e.... Ta druga giełda pokazała, że taka ilość wbije ją w ziemię :lol:
Kasa wcale nie musi być nowa, są ludzie którzy nie kupuje bo jest pseudo promocja tylko czekają na odwrócenie trendu, i ich fiaty nadal czekają na goxie albo dopiero co zaczynają kupować.
Nie wiem jaką lipę z fiatami masz na myśli ale wpłaty/wypłaty zdaje się działały nieprzerwanie, oczywiście z buforem 1-4 miechy. Czy coś może przeoczyłem? (btce tu chyba ma większą lipę: tickety o nie zaksięgowane przelewy fiat zamyka po 30 minutach "braku odpowiedzi" i nie są to pojedyncze przypadki).
Jeśli chodzi o wpływ na inne giełdy to tylko traderzy krótko terminowi mają się czym martwić, mid i long w sumie są w dobrej pozycji bo nie mając fiatów na gox nadal są w stanie załapać się na jakąś tam "promocje" na swoich giełdach przed nieuniknionymi wzrostami.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 lutego 2014, 11:17 przez MusX, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » niedziela, 23 lutego 2014, 11:12

amon pisze:O ile się nie mylę, wprowadzili/wprowadzają Dogecoin ostanio? Nie rozumiem jednak skąd się u nich wzięły te dziwne skróty krypt. XBT? Co to ma być? :D
uzasadnienie skrótów tego typu masz w wątku o krakenie który od samego początku miał XBT, a od niedawna ma nawet XDG jako doge oczywiście.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: qertoip » niedziela, 23 lutego 2014, 11:21

Bitmar pisze:Zachęcam przynajmniej do przyjrzenia się Krakenowi bo jest to naprawdę profesjonalna giełda(pod względem technicznym jak i prawnym), która spokojnie mogła by przejąć część ruchu po goxie.
+1
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości