Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: koparki » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 17:04

ekonokomik pisze: więcej byś wniósł do dyskusji jakimiś argumentami :P Ja odniosłem się do konkretnych punktów Sopla.
Bez urazy. Sopel mocno uważa że wzrost btc jest pewny i poniesie tego konsekwencje - z czasem zobaczymy czy pozytywne czy negatywne . On jest bykiem Ty niedźwiedziem , nie dogadacie się ;)

My tu gadu gadu a na giełdach są realizowane spore zyski. Kurs spada naprawdę mocno, niedźwiedzie obserwują to z nadzieją że będą mogli w końcu powiedzieć że mają rację :) a byki kupują upatrując w tym korektę.
---

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 17:07

koparki pisze:
ekonokomik pisze: więcej byś wniósł do dyskusji jakimiś argumentami :P Ja odniosłem się do konkretnych punktów Sopla.
Bez urazy. Sopel mocno uważa że wzrost btc jest pewny i poniesie tego konsekwencje - z czasem zobaczymy czy pozytywne czy negatywne . On jest bykiem Ty niedźwiedziem , nie dogadacie się ;)

My tu gadu gadu a na giełdach są realizowane spore zyski. Kurs spada naprawdę mocno, niedźwiedzie obserwują to z nadzieją że będą mogli w końcu powiedzieć że mają rację :) a byki kupują upatrując w tym korektę.
Nie no, bez jaj... Niech podniesie rękę kto teraz kupuje BTC?
No chyba żeby sprzedać za parę minut $30 drożej na odbiciu.

Co do LTC to już jest inna bajka. Sam trochę posiadam i zwiększam ten stan posiadania.

Gaduła
Posty: 341
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: dotcom » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 17:16

ltc mniej lub bardziej kopiuje kurs BTC, więc w czym "to co innego"

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 15 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kajtek14102 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 17:35

Dołączam się do pytania :)
Myślałem że potrwa chwilę dłużej i chciałem korzystnie przerzucić środki między giełdami. Niestety złapało mnie w pół drogi... Liczyłem na większe odbicie i w rezultacie prawie 10% mnie to kosztowało. Tak poza tym wzorcowo i czekam na poziomy około 500 podobnie jak eko

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 17:37

dotcom pisze:ltc mniej lub bardziej kopiuje kurs BTC, więc w czym "to co innego"
BTC już nie wiejdzie na Goxa ;)
No i BTC jest na poziomie 80% swojego ATH, a LTC na 60% - większy potencjał do wzrostów.

Ale faktycznie, na większe zakupy nastawiam się dopiero po spadkach na BTC. LTC reaguje zazwyczaj "bardziej" i na spadki i na wzrosty BTC, bo przez dzwignię kursu LTC/BTC, a co ważniejsze często z opóźnieniem.
W tej chwili trzymam tyle żeby nie pluć sobie w brodę jeśli LTC wejdzie nagle na Goxa.

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 17:41

Jeśli te trzy tickery będa zielone to ja przewiduje odbicie ;) Na razie mamy dwa zielone,na M30 i M15
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 18:11

wiadomo ze bedzie odbicie, tak jak eko pisal , nie bedzie przeciez tylko czerwona linia, ale w przebicie 1093 nie wierze juz :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: staar2 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 18:40

scibi, możesz się jeszcze zdziwić. :) W ogóle nie zakładałem wzrostu tak grubo powyżej 1000$, a jednak stało się...
Nadal możemy kontynuować falę B.

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 31 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: amon » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 18:55

Ale jeżeli zakładamy, że mamy do czynienia z falą B co jest chyba najbardziej prawdopodobnym scenariuszem to potencjał wzrostowy się mocno kurczy.
W takim scenariuszu nie ma raczej miejsca na przebicie ATH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 18:56

A może to nie fala B korekcyjna tylko 1 fala wzrostowa ;)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: koparki » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 19:05

ekonokomik pisze: Nie no, bez jaj... Niech podniesie rękę kto teraz kupuje BTC?
No chyba żeby sprzedać za parę minut $30 drożej na odbiciu.
Niech podniesie rękę ten kto teraz sprzedaje?
Ja tam dokupiłem troszkę poniżej 1000, przestało spadać zarysowało się denko korekty i lekko zaokrągliło się w górę.
Jeśli okaże się że jest to korekta spadku to wyskakuję a jeśli jest to korekta wzrostów to mam jutro co najmniej 90$ na każdym kupionym bitcoinie.
Ja obstawiam, że dotknie jeszcze poziomu 1090 zanim ewentualnie spadnie, popatrz na D1 , moim zdaniem ten wzrost nie wygląda na mocno wymęczony, na notowaniach online zadziwiająco chętnie łykają po stronie ASK ;) Niewygodne jest tylko ryzyko związane z płytkim rynkiem, jak ktoś wywali kolejny raz dużo na stronę BID to będzie bieda i wtedy trzeba się ewakuować.

A tak z innej beczki , jest jeszcze namecoin, też jest go max 21 mln , zobaczcie na strukturę portfeli , większość jest skoncentrowana u dużych inwestorów, wolnych monet do sprzedania nie ma zbyt wiele na rynku, w protokole mają zaszytą pewną ważną funkcjonalność, która kiedyś może okazać się przydatna. Swego czasu zacząłem je podbierać z rynku bo ja bardzo praktyczny jestem i podobała mi się ta ich dodatkowa funkcjonalność, obecnie moim zdaniem kurs NMC/BTC jest w ciekawej fazie mozna wypatrywać okazji na tym alcie /o ile na bitcoinie będzie nadal hossa/ ;)
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 19:23

w poscie zanim się zaczal spadek
https://forum.bitcoin.pl/post132073.html#p132073
Napisałem jak wół. Mozliwa jest korekta do max 900 było 965 na razie.
Nie zmienia to nic w starcie mocnego wybicia. W ciągu kilku dni może nawet szorować w tej okolicy ( 900 880 ). Wyjdzie z tego górą.
Jesli przebije 900 powiedzmy dla pewności 850 wtedy zejdzie ponizej 600. Jest to jednak coraz mniej prawdopodobne. Z mojego przygadania się historii BTC. Po takiej formacji jak jest teraz osiągniecie ATH powinno zająć około tygodnia.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 19:49

Tak jak mówiłem z wyliczeń 5 falka począwszy od 450$ przypadała na 1070$ (było 1090). Korekta ABC A-970 B-1020 C-914.
Czyli na razie planowo i lecimy na 914$ potem nie mam pomysłu. Zaporowe 820 a potem 600 niżej nie daje szans, no chyba ze bad newsy będą.Trochę dziś zarobiłem na wzroście LTC i na spadających nożach no i wyprzedałem się własnie ze wszystkiego. Teraz poczekam na 600 albo na przebicie 1090.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 20:17

hehe jak czytam posty wyżej typu .. elegancko przepowiedziałem w poście yyyy, że spadnie do 900 spadło do 965, ale to nic dokładność na poziomie 65$ jest ok, teraz na 7 fali w trendzie krótkim wejdzie na 1xxx potem na 6xx, chyba że to korekta korekty zamknie trójką na up, a bańka pękła górą, a potem nie mam pomysłu :) heheheh wybaczcie to nie atak na kogokolwiek, ale śmiać mi się chce do rozpuku wróżbita Maciej z offowych programów nadawanych po 1 w nocy lepiej by tego nie wyczuł ;) ...
Całe wasze teorie itd. w większości przypadków na nic się mają do bitcoina. Trendy i dłuższe ruchy mid owszem można starać się przewidywać, maksima i spadki na punktach podparcia jakoś tam mniej lub lepiej wychodzą, kanały jak Cię mogę, ale to rynek w którym jeden news o 22 zamiata wasze teorie snute na dni i tygodnie :) więcej tu przypadków, wpływu nastrojów i najdziwniejszych newsów niż logiki, a siedzenie na 5m czy 15m i wróżenie z takim poziomem przekonania i pewności jaki prezentujecie co się stanie za 20 min jest, no cóż trochę śmieszne :)

co do kursu wydaje się, że jedyna zagadka to na jakiej wysokości załamie się ramię trójkąta uformowane. Wolumen nie jest jakiś specjalnie mały, chętni na zakupy są, kto miał realizować za 1k usd już to raczej zrobił, teraz pole do popisu dla spekulantów w walce o pojedyncze dolary na wierzchołku. Ja co nieco dziś realizowałem i trafiłem w samą igiełkę mój ask był ostatnim najwyższym :)

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: koparki » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 20:38

@sxzp +1 ;) to jakiś obłęd z tymi falami, kanałami i z całym tym wróżeniem z fusów.
Zamiast wróżby lepiej się skupić nad strategią wejścia , wyjścia i szacowaniem ryzyka albo zainwestować na długi termin i zapomnieć. W takich szacunkach funkcjonują wsparcia, opory,trend, newsy, euforia i strach ;)
Ale wątek jest fajny , kiedyś lubiłem czasem w wolnym czasie siedzieć w biurze maklerskim z chłopakami na daytradingu, klimat tego wątku jest podobny do chwil spędzonych z traderami ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 21:21

He he możecie się śmiać z fal eliota ale na tym rynku w 80% się sprawdzają a te newsy właśnie powodują że kurs rośnie/maleje o wielkość wyliczoną z fal. Newsy tylko podpowiadają czy fale będą opadające czy zwyżkujące. Dlatego nie uwzględniam puki co dużej fali C bitmara poniżej 600. Nie chcecie się bawić w padnij/powstań kupcie i trzymajcie long, ja wole pomnożyć bity i przy okazji spuścić trochę fiatów z giełdy na godne życie.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 21:24

@nexushash - sprawdzają się świetnie, ale jak się je stosuje po fakcie ;)

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 15 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kajtek14102 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 21:52

@Musx
+1
Gdyby sprawdzały się przed to wszyscy byli byśmy bogaci. Tak się nie da :)

Mamy małą stabilizację. Góra? Dól? Czy może się troszkę pobujamy tu gdzie jesteśmy? Na moje mały ruch w górę a potem cegła na łeb, ale to tylko takie pobożne życzenia jak na trollbox przystało :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: staar2 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 22:23

Panowie i Panie. W takim razie ciekaw będę, czy ta nasza falka C nastąpi (choćby w okolicach ATH).
Pożyjemy, zobaczymy. :-)

@kajtek14102, tu się całkiem kulturalnie i sensownie dyskutuje. Nie uważam, żeby to był trollbox.
Proszę nie obrażać tego miejsca! :)

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 15 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kajtek14102 » wtorek, 7 stycznia 2014, 00:01

Mówiąc trollbox miałem raczej na myśli że każdy bardziej wyraża nadzieję niż obiektywny pogląd - nie ze złośliwości czy chęci zysku na polskiej giełdzie - po prostu taka ludzka natura - rozmawialiśmy o tym parę razy.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości