Kwestia opodatkowania kryptowalut w Holandii?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kwestia opodatkowania kryptowalut w Holandii?

Postautor: Arturito » niedziela, 25 września 2022, 09:03

Witam
Mam pytanie do kolegów, może ktoś z Was rozlicza się z krypto w Holandii i zmienił rezydencję podatkową na Holenderską i wie jak to gryźć.
Więc, jak przedstawia się kwestia podatków od krypto w Holandii. Mam meldunek, firmę, prawko i ubezpieczenie w Holi i będę zmieniał rezydencję na Holenderską (wiadomo podatek Belki 19% od przychodów) z tego co wiem w Holi kwota wolna od podatku krypto to 50k euro, czy ktoś wie coś więcej i czy zmiana rezydencji ma sens?

Pyt2. Jeżeli mam konto na Binance z adresem i dwoma kontami w Polsce ale zasilam je walutą Fiat z konta holenderskiego i wypłacam zarobioną konwersję na holenderskie (operuję tylko z konta holenderskiego) czy nasz fiskus to widzi? Wiecie o co kaman tak chcę to nagiąć trochę w granicach rozsądku ;) Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi poparte doświadczeniem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 29 października 2022
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: crypto-anonym.eth
Napiwki: https://tipo.live/p/crypto-anonym

Kwestia opodatkowania kryptowalut w Holandii?

Postautor: Crypto Anonym » sobota, 29 października 2022, 14:43

Zacznijmy od tego, że zmienienie rezydencji podatkowej jest trudne i zależy od 2 czynników z czego jeden jest bardzo do podważenia.

Mianowicie :
- posiada na terytorium Polski centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub
- przebywa na terytorium Polski dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.

Jeżeli masz prace, meldunek wynajęte mieszkanie itp, a żonę w Polsce i dzieci to tak czy siak podlegasz pod Polskę.
Jak masz żonę, dzieci, mieszkanie wynajęte i prace, a np. w Polsce duży dom na własność też raczej będzie problem.

Mało jest ważne jakich kont używasz, wiadomo lepiej wygląda używanie kont tej rezydencji za którą się podajesz, zrobienie osobnego konta Biance z KYC z dowodu holenderskiego itp. ale to są zabiegi estetyczne.

Jak masz zadbany ośrodek interesów życiowych to podatek Belki Cię nie obchodzi, tam masz jak dobrze kojarzę 30k Euro wolne, a potem to musisz sprawdzić.

Tutaj masz opisany proces rezydencji

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości