Sp. z o.o. - zakup krypto na firmę

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sp. z o.o. - zakup krypto na firmę

Postautor: notbad » wtorek, 17 maja 2022, 22:37

Cześć, czy ktoś z Was rozpracował temat zakupu kryptowalut na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Szukałem odpowiedniego wątku na forum, jednak nie znalałem konkretów, na które liczyłem. Jeśli powieliłem wątek, bardzo proszę o przekierowanie mnie do niego.

1. Polecacie jakąś konkretną giełdę, która ma znośny proces weryfikacji? (Wolałbym uniknąć Zondy)
2. Na co należy zwrócić uwagę? Jakich dokumentów będę potrzebował do poprawnego rozliczenia?
3. Jak wyglądają kwestie podatkowe? Czy sytuacja wygląda równie niesympatycznie, jak w przypadku nabywania np. złota?

Pozdrawiam!

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Sp. z o.o. - zakup krypto na firmę

Postautor: zdzicho2000 » środa, 18 maja 2022, 09:09

napisz do nich, tu na forum chyba nie ma prawnika

https://kancelaria-skarbiec.pl/doradztw ... tcoin.html

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sp. z o.o. - zakup krypto na firmę

Postautor: miso20 » środa, 18 maja 2022, 09:57

notbad pisze: wtorek, 17 maja 2022, 22:373. Jak wyglądają kwestie podatkowe? Czy sytuacja wygląda równie niesympatycznie, jak w przypadku nabywania np. złota?
O ile sie orientuje to koszt będziesz mieć jak przy gruncie, czyli dopiero po sprzedaniu. Ale to sa skomplikowane kwestie, więc udaj się do prawnika. Co do giełdy, to szykuj się na selfiaki wszystkich beneficjentów rzeczywistych.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości