Rozliczenie, a przeprowadzka za granice - nowa rezydencja podatkowa

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie, a przeprowadzka za granice - nowa rezydencja podatkowa

Postautor: mm33ll » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 02:48

Cześć,
mam takie pytanie/kwestie.

W 2021 roku kupiłem troche różnego krypto. Część trzymam, cześć prze****em na futuresach, a część wrzuciłem na jakaś poole żeby coś kapało i w sumie tyle. W lutym 2022 przeprowadziłem sie na stałe do USA. Z tej okazji mam kilka prostych pytań

1. Rozumiem że jestem zobligowany do złożenia PIT-38, w którym wprowadze ile kasy przeznaczyłem na zakup krypto?
2. Czy w związku z tym że przeprowadziłem sie do USA na stałe to mogę sobie przelać krypto np. na Binance.US i rozliczyć ewentualne potencjalne zyski tylko w USA czy może ze względu na to że na czas zakupu krypto, byłem rezydentem podatkowym w PL występują jakieś zobowiązania podatkowe w PL mimo zmiany rezydencji podatkowej?
3. W którym momencie następuje faktyczna zmiana rezydencji podatkowej?
4. Czy za handel na kontaktach gdzie jestem w plecy musze gdzies to zgłosić czy mogę to wszystko wpisać w ramach PIT38.

Temat przeprowadzki mnie troche zaskoczył i nie przewidziałem jakie to ma konsekwencje.

Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości