Rozliczanie podatku 2021 bez kupna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczanie podatku 2021 bez kupna

Postautor: bbmo2 » niedziela, 10 kwietnia 2022, 21:42

Witam, przedstawiam oto moją sytuację;
- W 2019r. oraz 2020r. akceptowałem małe ilości BTC (oraz innych krypto walut) w zamian za usługi internetowe (programowanie, itp.)
[ jestem w trakcie uzupełniania księgowości za ubyłe lata ]

- W 2021r. wartość mojego portfolio się wymnożyła, z czym zarejestrowałem się na Binance oraz LocalBitcoins aby wypłacić środki,
wartość < 50000.00 PLN

( To będzie moje pierwsze rozliczenie PIT-38 )
Zastanawiam się, czy miły pan który zobaczy "moją wielką sprzedaż" z zerowym kupnem nie postanowi zrobić mi audytu,
oraz czy tak właśnie powinna wyglądać procedura w moim wypadku?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczanie podatku 2021 bez kupna

Postautor: miso20 » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 09:37

@bbmo2 Pytasz się czy pan w US będzie mieć pretensje, że płacisz wyższy podatek?

Bo to tego sprowadza się brak kosztów :mrgreen:

Dodano po 42 sekundach:
bbmo2 pisze: niedziela, 10 kwietnia 2022, 21:42"moją wielką sprzedaż"
To nie są ilości, które miałyby przykuć jakoś uwagę, już prędzej jedno zero więcej.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości