Rozlieczenie zaległych wpłat na zakup krypto walut.

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozlieczenie zaległych wpłat na zakup krypto walut.

Postautor: blodytraveler » sobota, 9 kwietnia 2022, 10:00

W roku 2018 wpłaciłem na giełdę około 1000 zł na zakup krypto walut. W 2019/2020/2021 to samo problem w tym że nie myślałem o tym by w pocie ująć te wpłaty.
Jest jakaś możliwość by ująć te koszty w picie by można było je potem odliczyć od podatku przy sprzedaży krypto waluty.
2021 to bez problemu mogę teraz w picie podać ale wcześniejsze ??

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozlieczenie zaległych wpłat na zakup krypto walut.

Postautor: ikswodnal » sobota, 9 kwietnia 2022, 11:02

blodytraveler pisze: sobota, 9 kwietnia 2022, 10:00W roku 2018 wpłaciłem na giełdę około 1000 zł na zakup krypto walut. W 2019/2020/2021 to samo problem w tym że nie myślałem o tym by w pocie ująć te wpłaty.
Sądzę, że jeżeli kupowałeś to krypto przez wpłatę na giełdę/kantor z konta bankowego to masz na to dowód w wyciągach bankowych. Dojść do tego możesz przez blockchain.
Te całe KYC / AML jest wprowadzone po to by utrudnić życie ludziom - przecież wszystkie dane mają banki.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozlieczenie zaległych wpłat na zakup krypto walut.

Postautor: stuiverka » niedziela, 10 kwietnia 2022, 16:33

Przelew bankowy na giełdę to chyba jeszcze nie dowód zakupu kryptowalut

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości