Trafiłem na scam stracilem ETH co robic

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trafiłem na scam stracilem ETH co robic

Postautor: alibi » sobota, 29 stycznia 2022, 22:58

Witam


Jakiś czas temu kiedy czekałem na presale pewnego projektu krypto , natrafilem na oszustwo. Ktoś podesłąl mi informacje ze sprzedaz juz sie rozpoczełą .
W informacji tej zawarty byl adres portfela na ktory nalezalo wyslac srodki aby otrzymac dana kryptowalute.

Oczywiscie wysłałem a w zamian nie dostałem nic :) Takie były moje poczatki.

Wtedy uznalem ze trudno przepadło ale dzis mam pewne obawy:

Srodki wyslalem z portfela metamask którego używałem tez do przesylania krypto na i z BINANCE (KYC) oraz kilku innych portalu.

Czy urzad skarbowy moze portratowac to ze wyslalem swoje ETH na jakis obcy adres jako oszustwo?

Bo przseciez ten adres mogł byc np mój lub kolegi. A dalej z tym ETH mogl bym robic co zechce. Np milion dolarow wygenerowac zysku, wyplacic w kantorze/ botomacie i nie placic podatku.

Obawiam sie ze moge miec problemy z tego powodu.


Proszę o jakieś uwagi. Może powinienem to gdzies zgłosic?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trafiłem na scam stracilem ETH co robic

Postautor: koparki » niedziela, 30 stycznia 2022, 00:43

alibi pisze: sobota, 29 stycznia 2022, 22:58Czy urzad skarbowy moze portratowac to ze wyslalem swoje ETH na jakis obcy adres jako oszustwo?
Opodatkowanie jest gdy sprzedasz ETH, skoro nie spieniężyłeś tylko wysłałeś swoje ETH do oszusta to co za problem ?
---

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trafiłem na scam stracilem ETH co robic

Postautor: alibi » niedziela, 30 stycznia 2022, 20:34

Rozmawialem z kims kto mi powiedzial iz kazda transakcja jest sledzona i powiazana z kondem BINANCE czyli przypisana do mnie. I ze np urzad skarbowy moze potraktowac to jako próbe oszustwa z mojej strony. Tj ze wyslalem eth na kolejny portfel a z tamtad moglem sprzedac eth np w kantorze.

Jest tak czy jak to wyglada ze strony prawnej?

Inwestowanie spodobalo mi sie ale troche sie boje ze jakis blad moze mnie kosztowac sporo problemow . A wiem ze w polsce sie us nie cacka z obywatelami

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trafiłem na scam stracilem ETH co robic

Postautor: koparki » niedziela, 30 stycznia 2022, 20:39

@alibi no ale nie sprzedałeś w kantorze, skąd ten strach , nic się nie dzieje , podatek jest tylko wtedy gdy TY sprzedasz i zainkasujesz pieniądze za towar , podatek jest liczony od zysku a nie od posiadania czy przelewania lub darowania, gubienia aktywa.

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
@alibi Możesz dodatkowo zgłosić na policję oszustwo , z jakiego adresu na jaki straciłeś środki, wtedy jest podkładka która uwiarygadnia oszustwo.
---

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trafiłem na scam stracilem ETH co robic

Postautor: alibi » niedziela, 30 stycznia 2022, 21:47

ten strach wywolany jest powrotem z uk do polski :) dwa rozne swiaty.

Dziekuje bardzo za odpowiedzi :)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości