GOLDSHELL - MINI DOGE - odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GOLDSHELL - MINI DOGE - odprawa celna

Postautor: dyleks » środa, 23 czerwca 2021, 10:35

Cześć,
czy możecie pomóc z namiarami na agencję celną, która zna się na żeczy i pomoże odpawić kryptokoparke dogecoina ?
Ostatnie tematy jakie znalazłem są z 2018 roku, czy gdzieś wątek się przeniósł czy nikt nic nie kupował od tamtej pory ? ;)

Z góry dzięki za pomoc

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GOLDSHELL - MINI DOGE - odprawa celna

Postautor: kolorowykrul » poniedziałek, 22 listopada 2021, 17:36

Cześć,
Udało ci się może coś ustalić?

Z góry dzięki za odpowiedź

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

GOLDSHELL - MINI DOGE - odprawa celna

Postautor: slasta » poniedziałek, 22 listopada 2021, 20:17

@dyleks , @kolorowykrul
A skąd zamawiasz? Ja to jest transportowane ? Jak przez kuriera typu DHL to oni mają własną agencje celną i innej nie musisz szukać. Oczywiście biorą za to kasę, kiedyś było to ok 100zł, nie wiem ile jest teraz ale nie sądzę aby było jakoś dużo więcej, i wszelkie formalności załatwiają za ciebie.

Poniżej masz wiadomość jaką wysyłał kiedyś DHL
Szanowny Kliencie,

W dniu dzisiejszym została nadana przesyłka numer .........., której planowane przybycie nastąpi w najbliższych dniach.
Agencja Celna DHL dokona w Pana / Pani imieniu formalności celnych. W tym celu prosimy o:
1) Skan / print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego / sklepu internetowego.
Powinna być widoczna informacja: co składa się na cenę ( np. shipping, insurance ) oraz dane Klienta ( np. login / nazwisko ).
2) Skan potwierdzenia płatności za towar z banku / konta PayPall / ksero paragonu.
3) Informacje:
a. Co jest zawartością paczki / przesyłki?
b. Z jakiego materiału jest wykonany przedmiot?
c. Do czego służy?
4) Przesłanie wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią:

OŚWIADCZENIE
Ja (imię i nazwisko) ……………………………………………………………………………………………
Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB …………
………………………………………………… (numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są …………………………………………………………………………………………………………….

Za towar zapłacono dokładnie kwotę ……………………………………………….
Oświadczam, że Transport jest wliczony w wartość towaru z faktury.
Warunki transportu to DAP WARSZAWA.
Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.


Pragniemy poinformować, że DHL Express pobiera opłaty za dodatkowe usługi celne wyszczególnione w Cenniku Usług Międzynarodowych.
Dodatkowo informujemy, że od czwartego dnia po przylocie naliczamy koszty magazynowania zgodnie z powyższym cennikiem.
Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem Celnym.
Przewodnik Celny DHL to interaktywny dokument, pozwalający szybko i wygodnie zasięgnąć informacji o najważniejszych aspektach odprawy celnej i przygotowywaniu niezbędnych dokumentów.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GOLDSHELL - MINI DOGE - odprawa celna

Postautor: krystian » poniedziałek, 22 listopada 2021, 20:38

@slasta
W 2017-2018 zaczęli blokować import koparek (moje blokneli na prawie pół roku). Celny zaczął wymagań certyfikatów i badań, które na tamten czas Bitmain nie wystawiał. Trzeba było robić tranzyt do Niemiec lub Czech i tam clić (tam nie robili problemów). W tamtych czasach zajmował się tym m.in. Tadeusz Hoffa Hofpol z Poznania.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości