Binance a polski Urząd Skarbowy

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: endrju1987 » czwartek, 27 maja 2021, 19:01

Wyrobiłem sobie kartę binance VISA i zapłaciłem nią kilka razy za różne zakupy w internecie oraz wypłaciłem trochę gotówki w PLN.
Moje pytanie brzmi, czy polski urząd skarbowy jest informowany przez binance o transakcjach przy pomocy takiej karty? Czy powinienem to jakoś rozliczyć z fiskusem?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: Bitmar » czwartek, 27 maja 2021, 19:11

endrju1987 pisze: czwartek, 27 maja 2021, 19:01Czy powinienem to jakoś rozliczyć z fiskusem?
Jeśli jesteś Polskim obywatelem lub rezydentem to tak, masz obowiązek rozliczać się z fiskusem od uzyskanych dochodów. Jeżeli w nicku masz datę urodzin to powinieneś już w tym wieku takie rzeczy wiedzieć.
endrju1987 pisze: czwartek, 27 maja 2021, 19:01Moje pytanie brzmi, czy polski urząd skarbowy jest informowany przez binance
Polska jest członkiem automatycznej wymiana informacji o rachunkach finansowych takich jak FATCA, CRS, CbC + odrębne umowy z różnymi krajami, więc tak, polski US jak zechce to na życzenie będzie miał wgląd w transakcje na giełdach na niemal całym świecie szczególnie, że już prawie na całym świecie giełdy są instytucjami regulowanymi.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 7 czerwca 2021, 17:51

A to się uśmiałam :D:D:D
i jak to się bedzie odbywać ? jest jakis specjalny email na jaki polski US napisze o twoje dane do binance :D? czy na ten standardowy support.binance :D?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 10 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: tookie » czwartek, 1 lipca 2021, 19:05

tak,
jest
pozdrawiam

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: Adolf_H » środa, 4 sierpnia 2021, 20:15

Nie przejmuj się mini kilka długich lat zanim giełdy będą raportować crs do skarbówek do tego czasu rozwiną się giełdy zdecentralizowane a że pomysłowość ludzka nie zna granic i to i fiaty będą wypłacane no i dopóki jest gotowka to zawsze szara strefa istnieć bedzie

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: fetek » piątek, 6 sierpnia 2021, 22:01

Adolf_H pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 20:15Nie przejmuj się mini kilka długich lat zanim giełdy będą raportować crs do skarbówek do tego czasu rozwiną się giełdy zdecentralizowane a że pomysłowość ludzka nie zna granic i to i fiaty będą wypłacane no i dopóki jest gotowka to zawsze szara strefa istnieć bedzie
kwestia czasu a giełdy będą bardzo mocno regulowane, już mają potężne problemy nawet w europie są banowane lub ograniczone usługi. Co z tego że będzie decentralizacja ? lokalizacja giełdy / infrastruktury nie ma żadnego znaczenia.

przypominam że lewacy cisną, unia chce by nawet portfelowe zawierały dane osobowe.

BTW: Chiny korzystają z CRS, dane się znajdą jeśli zajdzie potrzeba.

kirucha2 pisze: poniedziałek, 7 czerwca 2021, 17:51 i jak to się bedzie odbywać ? jest jakis specjalny email na jaki polski US napisze o twoje dane do binance :D? czy na ten standardowy support.binance :D?
Pomyśl zanim coś napiszesz bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: maky » sobota, 7 sierpnia 2021, 12:37

endrju1987 pisze: czwartek, 27 maja 2021, 19:01czy polski urząd skarbowy jest informowany przez binance

Nie, ale w każdej chwili może poprosić Visę o wgląd.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: Adolf_H » sobota, 7 sierpnia 2021, 13:42

fetek pisze: piątek, 6 sierpnia 2021, 22:02
Adolf_H pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 20:15Nie przejmuj się mini kilka długich lat zanim giełdy będą raportować crs do skarbówek do tego czasu rozwiną się giełdy zdecentralizowane a że pomysłowość ludzka nie zna granic i to i fiaty będą wypłacane no i dopóki jest gotowka to zawsze szara strefa istnieć bedzie
kwestia czasu a giełdy będą bardzo mocno regulowane, już mają potężne problemy nawet w europie są banowane lub ograniczone usługi. Co z tego że będzie decentralizacja ? lokalizacja giełdy / infrastruktury nie ma żadnego znaczenia.

przypominam że lewacy cisną, unia chce by nawet portfelowe zawierały dane osobowe.

BTW: Chiny korzystają z CRS, dane się znajdą jeśli zajdzie potrzeba.

kirucha2 pisze: poniedziałek, 7 czerwca 2021, 17:51 i jak to się bedzie odbywać ? jest jakis specjalny email na jaki polski US napisze o twoje dane do binance :D? czy na ten standardowy support.binance :D?
Pomyśl zanim coś napiszesz bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
No cóż ja np przesyłam swoje coin do miksera coinjoin a dopiero później na portfel to utrudnia znacznie identyfikację portfela po drugie są usługi kartowe ktore nie wymagają identyfikacji albo zawsze można wyrobić sobie kolekcjonerski dowód i od razu założyć konto w n26 albo bunq te usługi nie mają dostępu do bazy pesel odrobina kreatywności i można mieć anonimowy rachunek bankowy w Niemczech albo Holandii i wypłacać kasę z bankomatów płacić kartą i samemu zwolnić się z opodatkowania dopóki nie kupisz nieruchomości albo drogiego samochodu to US się nie dowie

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: xbladexx » wtorek, 7 września 2021, 22:18

endrju1987 pisze: czwartek, 27 maja 2021, 19:01Moje pytanie brzmi, czy polski urząd skarbowy jest informowany przez binance o transakcjach przy pomocy takiej karty?


Nie jest auomatycznie w miejscu gdzie jesteś raportowany (poza Polską) najprościej to poznać bo chcą od Ciebie twój TIN (Tax identification number), bo w Polsce to wiedzą że twój PESEL to TIN. Kojena sprawa to samo wysłanie kasy na giełdę nie znaczy że cokolwiek kupiles czy trzymasz tam na deep kase czy cokolwiek. Bez kupna domu samochodu nie majac na to kasy winikającej z PIT nikt się nie dowali.

Placić podatek o zysku powinieneś oczywiście ale to twoja indywidualna sprawa co zrobisz.

Mało tego obecnie dyskutowane jest CRS na krypo w OECD więc spokojnie giełdy/Etfy/Fundusze będą raportować każdego jak banki.Możesz trzymać w portfelu ktypro ale jak je wpłacisz na giełdę z FIAT to US się o tym dowie w niedalekiej przyszłości i się zacznie zkąd i dlaczego.

endrju1987 pisze: czwartek, 27 maja 2021, 19:01 Wyrobiłem sobie kartę binance VISA i zapłaciłem nią kilka razy za różne zakupy w internecie oraz wypłaciłem trochę gotówki w PLN.

Następnym razem jak chcesz spać spokojnie to urzyj sobie bitomatu póki jeszcze się da, bo nie wiem jak długo to potrwa. Shitcoins club wprowadził USDt jak się wymiana rozpędzi to szybciej to się skończy niż się zaczeło to bitomatowanie.
Jak np chcesz sprzedać złote monety to odrazu leci weryfikacja dowodu plus umowa lombardowa - więc na 100% to zawita to do krypo tylko kiedy. Korzystaj póki się da.

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: Łukasz1992 » poniedziałek, 8 listopada 2021, 12:24

Witam jak na binance wygenerować roczny raport sprzedaży do rozliczenia ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: xbladexx » środa, 10 listopada 2021, 20:05

Łukasz1992 pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 12:24Witam jak na binance wygenerować roczny raport sprzedaży do rozliczenia ?
Są dwie drogi
1) 4 razy generujesz raport za rok 2021 w okresach 3 miesięcznych i sumujesz
2) używasz api i stronek typu: bitcoin.tax / cointracking / cointraker one ściągają za ciebie historię.
różnie bywa z tymi transakcjami bo boty czasami jeden sell order zdobią na 200tx... ale cóż

Dodano po 8 minutach 27 sekundach:
fetek pisze: piątek, 6 sierpnia 2021, 22:02przypominam że lewacy cisną, unia chce by nawet portfelowe zawierały dane osobowe.
tak ale tu chodziło o "custody", czyli jak masz konto w Szwajcarskim banku to on raportuje teraz ze masz 100 000 USD i 0 BTC u nich :), oni chcą raportów ala 100 000 USD i 100 BTC u nich :), to samo z giełdami krypto aby bilans pokazywać . Jeśli zrobią to na giełdach plus bankach to nawet jak jesteś szarakiem to do fiat realnie bez wiedzy US nie wyjdziesz.
Przy obecnej inflacji za 1000 Euro niewiele zrobisz. Za taka kase z krypto domy/mieszkania/akcji już nie kupisz możesz palić jak Escobar w kominku.

Ogólnie jest to pozytywne na krypto bo jak raz wejdziesz do tej dziury to musisz w niej siedzieć najczęściej jeśli masz krypto bez dowodów na pochodzenie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance a polski Urząd Skarbowy

Postautor: endrju1987 » piątek, 4 lutego 2022, 21:54

Wracając jeszcze do tematu rozliczenia krypto ze skarbówką. Czy jeśli mam potwierdzenia wpłat bankowych na BitBay (gdzie kupowałem krypto) oraz finalnych wypłat w PLN przez kartę VISA Binance to skarbówce to wystarczy w razie jakby mnie zawezwali do złożenia jakiejś dokumentacji? Bo niestety na przestrzeni lat robiłem tyle przewalutowań między krypto i na tylu giełdach, że nie ma szans abym mógł dokładnie wskazać transakcje w blockchainach które wykonywałem.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości