KYC/AML/PODATKI, a płatność dla/przez działalność gospodarczą niezwiązaną z krypto.

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KYC/AML/PODATKI, a płatność dla/przez działalność gospodarczą niezwiązaną z krypto.

Postautor: DosiaApriori » wtorek, 18 maja 2021, 12:56

Jak wygląda sprawa przy płatności za usługę/towar (faktura/paragon) kryptowalutą? kwota jest w PLN forma płatności krypto.
chodzi mi o:
1. Kwestie prania pieniędzy czy mam sprawdzać swoich klientów AML/KYC? jeśli tak czy są jakieś kwoty?
2. Jeśli ja jako działalność gospodarcza zapłacę dostawcy za pomocą krypto (faktura w pln płatność krypto) to czy mogę taki zakup ująć w koszty? czy są progi kwotowe jak przy gotówce? 15tyś złotych. Zapłaciłeś gotówką więcej za fakturę to nie można jej ująć w koszty.
3. Wiem że przy jednoosobowej działalności gospodarczej, firma widzi tylko PLN, a płatność/przyjęcie krypto, to tak jak bym swoimi prywatnymi pieniędzmi dokonywał sprzedaży/zakupu krypto. Jak to wygląda w przypadku Sp. z o. o. ? jak ująć zakup/sprzedaż krypto w spółce produkującej np. żyletki.
3a. Jak w przypadku spółki jawnej/spółki komandytowej?
4. Jak Spółki mają się rozliczyć z zysków/strat na krypto? jest do tego jakiś CIT?

Ja prowadząc działalność gospodarczą chciałbym promować krypto, a świadczę usługi tylko dla innych firm, więc musiałbym dać im coś co zrozumie każda księgowa. Po prostu chcę zrobić taki poradnik jak zacząć lecz w działalności gospodarczej. (oczywiście jeśli coś mi się uda wymodzić to oczywiście Wam to pokażę aby zostać przeoranym że bzdury :D )

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości