Zwrot z MtGox - muszę zapłacić podatek?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zwrot z MtGox - muszę zapłacić podatek?

Postautor: nekotribal » środa, 5 maja 2021, 15:57

Witam,
w wyniku upadku MtGoxa w 2014 straciłem pewną kwotę fiatów i BTC, wartości wtedy powiedzmy 1000zł. Wziąłem udział w pozwie zbiorowym ich postępowania upadłościowego, i wiele wskazuje na to, że zbliża się jego rozwiązanie.
Według obliczeń na stronie https://blog.wizsec.jp/2021/02/mtgox-cl ... lator.html (polecam, dużo pożytecznych informacji) kalkulator szacuje że dostanę około 10 000zł zadośćuczynienia przelewem fiat w jenach japońskich.

Moje pytanie brzmi: jak to wygląda w oczach fiskusa? Czy to mój zysk z którego powinienem się rozliczyć? Jaki PIT, w którym miejscu, nie chcę mieć żadnych problemów i rozegrać to "prawilnie". Nie wiem czy ma to znaczenie, ale dodam że prowadzę działalność. Ktoś może pomóc?

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zwrot z MtGox - muszę zapłacić podatek?

Postautor: kryptoPONZI » wtorek, 11 maja 2021, 09:40

najpierw otrzymaj, później się martw - ta saga trwa od kilku lat i póki co to jest kryptowalutowa moda na sukces kolejne odcinki lania wody

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości