rozliczenie krypto z revoult

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

rozliczenie krypto z revoult

Postautor: dixieman » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 08:07

Mam pytanie - kupiłem w maju 2020 bitcoiny ( a raczej ekspozycję na bitcoiny) na revoulcie załóżmy że za 30 tyś.
Również zakupiłem inne kryptowaluty już na giełdzie kryptowalut za np 20 tyś.
Żadnych kryptowalut ( ani ekspozycji , ani krypto na giełdzie) nie sprzedałem w roku 2020.
I teraz pytanie. Jak mam wpisać w rozliczeniu rocznym koszt zakupienia kryptowalut? Czy "krypto" zakupione na revoulcie mam traktować jak krypto i koszt zakupienia krypto to 50 tyś i taki koszt wpisać w rozliczeniu? Czy ekspozycja na bitcoina na revoulcie traktowana jest inaczej?
z góry dziękuję za pomoc.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

rozliczenie krypto z revoult

Postautor: kryptoPONZI » poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 22:51

a co ma do rzeczy platforma? Rozliczenie jest konieczne wg prawa niezależnie od giełdy czy platformy o ile są to zakupy spot a nie np. cfd u brokera, który liczy za ciebie

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

rozliczenie krypto z revoult

Postautor: bl4ck » wtorek, 17 sierpnia 2021, 14:33

Moim zdaniem jest to rozliczenie jak przy zakupie akcji lub kontraktów, także nie wpisujesz tego w tabelce dotyczącej krypto.
Natomiast te kupione btc/alty nad którymi masz władze masz je w posiadaniu i możesz nimi dysponować liczysz w tabelce dotyczącej krypto.

Jest to jeden i ten sam PIT.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości