Rozliczenie lat ubiegłych

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie lat ubiegłych

Postautor: Godziu88 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 17:42

Cześć, zainteresowałem się krypto na górce końcem 2017, i od tamtego czasu wykonywałem różne transakcje na kilku giełdach. Niestety nie rozliczałem się do tej pory i chciałbym sobie teraz uporządkować to zamieszanie. Spróbuję przedstawić najprzejrzyściej jak się da co robiłem na przestrzeni ostatnich lat:

W 2017, wykonywałem transakcje FIAT-KRYPTO, zarówno SPRZEDAŻ jak i KUPNO, oraz transakcję KRYPTO-KRYPTO, na koniec roku nie miałem zysku (suma kosztów była wyższa niż suma przychodów ze sprzedaży)
W 2018, tak samo jak w 2017

W 2019, wykonywałem transakcje FIAT-KRYPTO, tylko KUPNO, oraz transakcje KRYPTO-KRYPTO, na koniec roku nie miałem zysku (suma kosztów była wyższa niż suma zysków ze sprzedaży)
W 2020, tak samo jak w 2019

Jak teraz racjonalnie do tego podejść i się rozliczyć? :D

Czy taki plan jest ok?
lata 2017 i 2018 pominąć, (jestem świadomy że już tamtych kosztów nie odejmę)
za rok 2019 złożyć korektę i wpisać koszty (i tu pytanie, czy czynny żal jest potrzebny jeśli i tak nie generuje to podatku do zapłaty :?: )
za 2020 normalnie złożyć pit i wpisać koszty z 2020 oraz przepisać koszty z 2019

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości