Podatki i krypto - początkujący

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki i krypto - początkujący

Postautor: Kuba Rozpruwacz » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 14:00

Cześć,
Troszkę narobiłem bałąganu z podatkami i chciałbym to wszystko uregulować a więc do rzeczy.
1. Pierwsze krypto zakupiłem w 2017 roku i sprzedałem, to były jakieś grosze do 2 tys. zł. Podobnie w w 2018,2019 roku.
Czy trzeba się z tych zaległości rozliczyć za poprzednie lata, a jeśli tak to jak najlepiej to zrobić?

2. Jeśli kupuję przykładowo w 2020 roku 100 litecoinów których jeszcze nie sprzedałem to muszę to wykazać w PiT-38 z tego roku?

3. Druga sytuacja, Kupuję w 2020 roku jakieś krypto, sprzedaję całość i wychodzę do fiatów, po pewnym czasie za to kupuję inne krypto których nie sprzedałem do tej pory, pieniędzy do tej pory nie wypłaciłem z giełdy.

Jak to rozliczać?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości