jaki bank do przelewu FIAT na giełdę?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jaki bank do przelewu FIAT na giełdę?

Postautor: mangoo » niedziela, 7 lutego 2021, 00:55

Mam konto na giełdzie Binance, i czasami przelewam tam walutę (EUR). Niestety mojemu bankowi (Alior Bank) niezbyt to odpowiada - dzwoni z pytaniami, czy to ja zleciłem przelew, czy ktoś mi naobiecywał zyski, czy ktoś mi podsunął pomysł itd. - i tak za każdym razem.
Jest to trochę irytujące, i trochę się martwię, że bank pewnego dnia wpadnie na pomysł, że dla mojego bezpieczeństwa zamknie mi konto.

Jeśli przelewacie walutę (np. EUR czy PLN) na giełdę - z jakiego banku korzystacie? Założyłbym konto w takim, który nie martwiłby się tak losem moich kryptowalut.


Jeśli wybrałem złe forum do tego pytania - proszę o skierowanie mnie na odpowiedniejsze!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jaki bank do przelewu FIAT na giełdę?

Postautor: blackraijin » niedziela, 7 lutego 2021, 11:20

Santander bezproblemowo od 3 lat.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jaki bank do przelewu FIAT na giełdę?

Postautor: RevWolt » niedziela, 7 lutego 2021, 11:26

Również polecam Santander, konto walutowe praktycznie od pewnej ilości za darmo. Wieksze, mniejsze przelewy 0 opłat i zero telefonów nawet jak zmieniałem limity.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jaki bank do przelewu FIAT na giełdę?

Postautor: owpiotr » niedziela, 7 lutego 2021, 12:13

W mBanku raz było bez kłopotów a za drugim razem chyba za długo trwało (przelew Swift) i giełda odrzuciła przelew, pieniądze na konto wróciły po ok. 3 tygodniach. Ja na ten moment wolę przelać na bitbay tam zamiana na jakieś krypto a potem dopiero na binance - o ile chodzi o przelewy złotówkowe.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości