Kryptowaluty i podatki. Ministerstwo szykuje zmiany - pozyskiwanie informacji o transakcjach z bankow

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty i podatki. Ministerstwo szykuje zmiany - pozyskiwanie informacji o transakcjach z bankow

Postautor: maky » piątek, 13 listopada 2020, 19:46

Samotny Czarodziej pisze: piątek, 13 listopada 2020, 19:17Z tego co wiem u sąsiada już to funkcjonuje.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy ... 00206.html
A u nas nie??
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty i podatki. Ministerstwo szykuje zmiany - pozyskiwanie informacji o transakcjach z bankow

Postautor: Samotny Czarodziej » piątek, 13 listopada 2020, 20:25

@maky
Podobno musisz podać swoje dane, ale podać możesz Kowalskiego (z tego co wiem ankieta). Czy dalej to funkcjonuje, to już powinien ktoś zweryfikować, nie kupuję i nie kupowałem fizycznego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty i podatki. Ministerstwo szykuje zmiany - pozyskiwanie informacji o transakcjach z bankow

Postautor: Rumcajs » piątek, 13 listopada 2020, 20:41

Samotny Czarodziej pisze: piątek, 13 listopada 2020, 20:25Podobno musisz podać swoje dane, ale podać możesz Kowalskiego (z tego co wiem ankieta). Czy dalej to funkcjonuje, to już powinien ktoś zweryfikować, nie kupuję i nie kupowałem fizycznego.


Jakiś czas słyszałem że do 15 000 euro (dziwne ze nadal euro a nie pln ale tak słyszałem) podaje się dane tylko imie i nazwisko "na słowo" bo kantor nie ma obowiązku wołać dowodu osobistego ale wpisać w zeszyt jakiś sprzedaż musi to potrzeba wymyślonego imienia i nazwiska.
Nie jestem pewien jak jest powyżej tej kwoty z domysłu przypuszczam że wtedy trzeba dowód osobisty pokazać o AML może, ale zgaduje i nie wiem czy to ciągle jest aktualne.
Złoto fizyczne jest za upierdliwe do trzymania zawsze jest ryzyko że ktoś je ukradnie. Jak nie złodzieje w czasach pokoju to państwo zdelegalizuje i zarekwiruje w czasach kryzysu i hiperinflacji. I tak źle i tak niedobrze. Jak myślicie że państwo jakieś (nie tylko PL) pozwoliłoby w czasie zamieszek i powodu hiperinflacji (już nie zakładając jakiś wojen) żeby pojedyńcze osoby pławiły się w luksusie i kupowały całe samochody żywności za złoto a reszta ludności rozwalała miasto i demolowała sklepy to jesteście w grubym błędzie, będzie delegalizajca i rekwiracja złota, więc ci co całe życie zbierają na wszelki wypadek i kupują złoto mogą się obudzić z ręką w nocniku.
Tak jak w takiej bajce o mrówce i pasikoniku niewiem czy ktoś kojarzy, ale chodzi o to że wiekszośc społeczeństwa nie oszczędza nic ani nie ma zapasów niczego jakby się coś działo to oni wtedy chcą od razu żeby im bogaci wszystko oddali co mają bo bogaci to złodzieje i tak a oni "całe życie cięzko pracowali" można też poczytać o rewolucji francuskiej gdzie obcinano głowy za to że ktoś był bogaty myślicie że jak będą zamieszki na ulicach to teraz tak nie będzie bo jest inny wiek i "inaczej" ? Nie jest i nie będzie inaczej jak nie będzie co jeść to biedni rzucą się rabować bogatych ze złota i wszystkiego co zgromadzili i tych co mają zgromadzone "tylko" zapasy żywności bo dla nich to będą też tymi "bogatymi". Preppersi będą mieli ciężko bo co z tego że oni będą przygotowani jak ich ludzie za*ebią za przeproszeniem. Nie wiem czy nawet warto być "przygotowanym" w takiej mentalności spoleczeństwa chyba że się mieszka gdzieś całkiem na odludziu i ma swój bunkier :D
Prędzej bym sobie wyobraził że ludzie chodzą ze smartfonami i płacą z nich krypto za jedzenie i rzeczy, tak w afryce robią teraz podobno.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty i podatki. Ministerstwo szykuje zmiany - pozyskiwanie informacji o transakcjach z bankow

Postautor: maky » piątek, 13 listopada 2020, 21:31

Samotny Czarodziej pisze: piątek, 13 listopada 2020, 20:25Podobno musisz podać swoje dane, ale podać możesz Kowalskiego (z tego co wiem ankieta). Czy dalej to funkcjonuje, to już powinien ktoś zweryfikować, nie kupuję i nie kupowałem fizycznego.
Też nigdy nie kupowałem. Czytałem chyba nawet gdzieś tutaj. Słomski radzi wysyłkę do skrytek ale... złoto... do skrytki?

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
Rumcajs pisze: piątek, 13 listopada 2020, 20:41Preppersi będą mieli ciężko bo co z tego że oni będą przygotowani jak ich ludzie za*ebią za przeproszeniem.
Dobry prepers będzie przezroczysty jak szyba. Nawet nie będziesz wiedział, że koło ciebie mieszka. ;)

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Rumcajs pisze: piątek, 13 listopada 2020, 20:41pozwoliłoby w czasie zamieszek i powodu hiperinflacji (już nie zakładając jakiś wojen) żeby pojedyńcze osoby pławiły się w luksusie i kupowały całe samochody żywności za złoto
Zapomnij o złocie jako środku kupowania czegokolwiek w sytuacji wojny czy tym podobnych. Przepłacisz straszliwie za wszystko. A już pławić się wtedy w luksusie to najbardziej idiotyczny pomysł.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty i podatki. Ministerstwo szykuje zmiany - pozyskiwanie informacji o transakcjach z bankow

Postautor: Rumcajs » piątek, 11 grudnia 2020, 10:13

Do tego tematu pasuje ten film obejrzyjcie sobie:
W skrócie rząd PIS chce wprowadzić czy już to robi bo regulacje unijne bo terroryzm bla bla bla zgłaszanie przez ludzi WSZYSTKICH swoich bogactw/majątkow jak to by nazwać, łącznie ze skrytkami bankowymi i ich zawartością, bo konta bankowe i maklerskie to sami sobie będą podglądali, a majątek pozostały jak samochody i nieruchomosci to US wiedzą co kto ma bo to jest porejestrowane w istnejących juz od dawna bazach danych no bo samochód ma tablice rejestracyjną i właściciela a nieruchomosci księgi wieczyste plus podatki od tego przy kupnie się płaciło więc ludzie sami płacąc je jednocześnie zgłosili wszystko, pozostaje właściwie majątek taki odłożony o którym US nie wie czyli gotówka w szafie, złoto fizyczne kupione anonimowo, skrytki bankowe w bankach ale to banki też zgłoszą analogicznie jak konta ale ich zawartość w $$$ już nie wiadomo jaka ale to przecież bank może sobie pewnie je otworzyc i sprawdzić bez wiedzy właściciela jak wejdą odpowiednie przepisy, pewnie też kryptowaluty dodadzą do tego żeby podać bo to oczywiste, potem ostatni krok to podatki % od POSIADANYCH pieniędzy i majątku, tak już w argentynie teraz wprowadzili ale tylko tych bogatszych bo od pewnej kwoty żeby biednego zwykłego plebsu nie ruszać żeby ich na widłach nie wyniósł a nieliczni to nic nie zdziałają na takie pomysły a biednym sie powie że bogatym trzeba odebrać bo kradli z ciężkiej pracy zwykłych ludzi. Plus ofc totalna inwigilacja co kto ma i brak prywatności, a przy wyjeździe z kraju EXIT TAX skoro beda wiedziec co kto ma bo polska była taka do przodu że zamiast wprowadzic to tylko dla firm jak w unii europejskiej to zrobiła to też dla osób fizycznych.


Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości