zakup kart graficznych na firme

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zakup kart graficznych na firme

Postautor: cichyadam » sobota, 31 października 2020, 15:11

Cześć,

prowadze działalność gospodarczą - programowanie, sklep internetowy, zatrudniam tez osobe na zleceniu do robienia grafiki i tworzenia kodu.

chciałbym zakupić około 6-8 kart graficznych i wziąć fakturę na firmę. widzę tu troche zagrozen ze strony US gdyz w razie jakis problemow beda chciec zeby udowodnic ze bylo to niezbedne do dzialalnosci.
Teraz mysle tak. ja mam prawo miec dwa monitory to na pewno, dwa monitory fajnie by bylo miec dwie karty graficzne, tak samo moj pracownik - do tworzenie grafiki moze chciec miec sprzet gdzie pojda kolejne dwie karty, karta zawsze moze sie zepsuc, spalic, wiec wtedy kupie kolejna lub zapezpiecze sie przed tym wczesniej majac ja w biurze.

Czy ktos juz podobnie myslal i kupował wieksza ilosc kart graficznych na działalnosc gospodarcza? ;)
Pozdrawiam

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zakup kart graficznych na firme

Postautor: koparki » sobota, 31 października 2020, 15:48

@cichyadam Pytasz na publicznym forum czy jeśli nakłamiesz w kosztach i w ten sposób zaoszczędzisz na podatkach to czy będzie ok? Wg prawa nie będzie ok, nie rozwijamy tu kącików porad jak pozorować koszty w firmach. Sam musisz sobie zdawać sprawę czy jesteś w stanie udowodnić potrzebę tego kosztu dla Twojej działalności.
---

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości