Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: Czeslaw » piątek, 14 lutego 2020, 14:47

Ktoś coś jakieś protipy?

Sprawa wygląda tak, od maja 2019 roku mam force holiday, ID weryfikowane dawno temu, 100% pozytywnych ocen, ponad 100 transakcji, obrót 20-50btc. Od maja trzymają moje na oko 1200zł w BTC. Każda próba dogadania się z tymi pojebami kończy się na tym że chcą ID, selfie, zdjęcie z ID i kartką, zdjęcie z ID i otwartą stroną locala. I koniec dyskusji, pytam po co dlaczego na co to cisza. Ostatnia wiadomość jaką od nich dostałem to:
"Hi,

Your account has been suspended from trading because we have reason to believe that you have acted in violation of our Terms of Service. We will lift the suspension as soon as possible once the reasons for the suspension no longer exist.

We will require you to complete some additional ID verification steps.

1. Verify your ID, in case it hasn't been verified https://localbitcoins.com/accounts/onfido/standard/
2. Provide a photograph of you ("Selfie") holding up your ID along with a note containing your username and today's date.
3. Provide a photograph of a recent utility bill with your name on it.
4. Provide a photograph of your ID held up in front of your computer screen with the whole screen visible (all four corners) and this ticket page visible.

Once you have completed these steps - reply to this support ticket and attach the photographs you've taken."

Więc jeszcze w miarę uprzejmie odpisałem, że:
-ID to ja tam mam zweryfikowane dawno
-jak mają "PODEJRZENIA" to chce zobaczyć na to jakiś kwit, że mnie zgłosili gdzieś, albo nakaz zajęcia środków
-nie życzę sobie dalej używać tej gówno strony (od kiedy wyłączyli handel f2f straciła dla mnie rację bytu)
-żądam usunięcia moich danych

I już tradycyjnie 2 tygodnie cisza bez odpowiedzi.

Nie zamierzam im nić wysyłać zanim oni mi nie pokażą kwitów jakichkolwiek na mnie, bo z tego co wyczytałem bez nakazu prokuratora mogą blokować środki tylko 180 dni(jak się mylę to proszę poprawcie mnie) a 180 dni dawno temu minęło. Pismo z kancelarii prawnej wpłynie na nich jakoś?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins=SCAM- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: miso20 » sobota, 15 lutego 2020, 00:19

@Czeslaw żaden scam - strona działa wiele lat i okazała się bardzo istotna w rozwoju społeczności.

Niestety regulacje jakie nakładają rządy na firmy wymuszają tego typu zachowania. Nie jesteś pierwszym, który musi dodatkowo się weryfikować. Na giełdach wysyłanie zdjęcia ryja z datą i podpisem i dokumentem to standard.

Po drugie 1200zł tam masz, a podnosisz raban jakby ci pół miliona zwinęli.

Trzy skoro nie chcesz zrobić tego co chcą, to masz pat, bo oni też nie odpuszczą. Możesz próbować czekać te 180 dni, ale nie opłaca się mrozić kapitału na tyle.

Cztery localbitcoins jest z finlandii - naprawdę sądzisz, że pismo z kancelarii wplynie na nich? Plus wiesz ile zabulisz za takie coś?

Bardziej widać u cb frustracje, więc radzę się uspokoić i zrobić czego chcą. Strategia jaką obrałeś nie da ci aboslutnie żadnych korzyści, a wręcz stracisz na tym (przykładowo przez 180 dni możesz obracać kapitałem robiąc kilka razy tyle). Jak wyślesz ID będziesz mógł się wynieść ze środkami, a oni stracą klienta. Jeżeli mimo to nadal będziesz korzystał, to sorry, ale wychodzi na to, że bardziej ty potrzebujesz ich niż oni ciebie.

Tak działa wolność rynku w połączeniu niestety ze zbójeckimi regulacjami, które oni muszą stosować jeżeli chcą prowadzić biznes. To nie oni są scamem, ale rządy

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins=SCAM- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 00:48

Poprawiłem autorowi wątku tytuł bo był wulgarny ale on jednak zrobił poprawkę poprawki i wcisnął te słowo SCAM ;)
Jeśli poprzednia weryfikacja była lewa, niezgodna z Twoim ID, no to odpuścisz. A jeśli była prawdziwa to co za problem ją ponowić .
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: Bit-els » sobota, 15 lutego 2020, 02:48

@koparki teraz będzie bez "scam" na amen

trzeba kliknąć - zamknij post :-)

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: redbog » sobota, 15 lutego 2020, 14:08

koparki pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:48ale on jednak zrobił poprawkę poprawki i wcisnął te słowo SCAM
@Bit-els
W pewnym sensie jest to scamerskie zachowanie. Mogli by robić sobie najdziwniejsze weryfikacje ale przed przejściem weryfikacji nie powinni w ogolę od ludzi brać pieniędzy.

Jeśli wcześniej były inne zasady i można było obracać bez weryfikacji/lub z inna weryfikacją a teraz szykują się do jakiś zmian i chcą wprowadzić jakieś restrykcyjne weryfikacje to powinni dać termin do wypłaty swoich pieniędzy i rezygnacji z ich usług jeśli ktoś nie chce na przykład wysyłać im fotek twarzy.

Inaczej to jest po postu zwykle złodziejstwo choć pewnie dopuszczalne przez tak zwane prawo.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 14:24

@redbog nie mieszaj już. Localbitcoin nie możesz tytułować SCAM. To że jakaś firma obsługująca handel krypto ma narzucone prawnie wdrożenie KYC to nie jest oszustwo. Spór toczy się o ponowną weryfikację , opór autora wątku aby ją ponowić może sie wiązać z tym że pierwotnie zostały podane nieprawdziwe dane, inaczej sobie nie mogę wytłumaczyć oporu przed ponownym KYC.

Natomiast uderzeniem poniżej pasa można nazwać sytuacje że masz środki na jakieś platformie bez KYC i nagle z dnia na dzień je mrożą i wprowadzają KYC bez okresu przejściowego, tak było na Bittrex swego czasu.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: redbog » sobota, 15 lutego 2020, 16:32

koparki pisze: sobota, 15 lutego 2020, 14:24Natomiast uderzeniem poniżej pasa można nazwać sytuacje że masz środki na jakieś platformie bez KYC i nagle z dnia na dzień je mrożą i wprowadzają KYC bez okresu przejściowego, tak było na Bittrex swego czasu.
Ja nazywam rzeczy po imieniu dla mnie to po prostu kradzież/oszustwo w tym przypadku co wspomniałeś ale tez w przypadku gdy zmieniają/zaostrzają zasady i nie dają przed tym wypłacić i zrezygnować z dalszych ich usług.

Chyba ze jeszcze wcześniej jasno zastrzegają sobie prawo ze mogą w każdej chwili zamrozić środki i żądać jakiś dziwnych fotek, filmików twarzy albo numeru buta :D albo egzaminów z blockchiana itp. Wtedy bym uznał ze firma jest uczciwa a klienci sami wiedzą czego mogą się spodziewać i taka sytuacja nie powinna być dla nich zaskoczeniem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: Czeslaw » niedziela, 16 lutego 2020, 04:08

koparki pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:48Jeśli poprzednia weryfikacja była lewa, niezgodna z Twoim ID, no to odpuścisz. A jeśli była prawdziwa to co za problem ją ponowić .

Nie była lewa.
redbog pisze: sobota, 15 lutego 2020, 14:08Mogli by robić sobie najdziwniejsze weryfikacje ale przed przejściem weryfikacji nie powinni w ogolę od ludzi brać pieniędzy.

Miałem zweryfikowany dowód, zablokowali mi środki w maju, a 3 poziomy weryfikacji wprowadzili w październiku jak się nie mylę.
koparki pisze: sobota, 15 lutego 2020, 14:24Localbitcoin nie możesz tytułować SCAM

Blokują mi moje środki, mówiąc że mają podejrzenia, trzymają je prawie rok na "gębę" bo po pierwsze ja jakoś żadnych problemów z prawem nie mam od tego prawie roku kiedy mi zablokowali, oni również mi nie pokazali żadnych dowodów że środki zablokowali na wniosek prokuratora lub z własnej woli po czym zgłosili mnie gdziekolwiek. Więc sorry ale dla mnie to jawna wyjeba.
koparki pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:48 A jeśli była prawdziwa to co za problem ją ponowić .


Taki problem, że nie jestem ich jebanym niewolnikiem i nie będę bez żadnego logicznego powodu robił tego co mi jakiś parch z locala rozkazuje.
Poza tym jaką mogę mieć pewność że po wysłaniu im miliona zdjęć dostanę w ogóle te BTC? Bo jakoś ani słowem się nie zająknęli że mi to oddadzą, widzę tylko bzdurne żądania na podstawie "we have reason to believe".
miso20 pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:19Niestety regulacje jakie nakładają rządy na firmy wymuszają tego typu zachowania. Nie jesteś pierwszym, który musi dodatkowo się weryfikować. Na giełdach wysyłanie zdjęcia ryja z datą i podpisem i dokumentem to standard.

W w maju moje konto było W PEŁNI ZWERYFIKOWANE i mogłem handlować bez limitu, środki mi zablokowali w maju i w maju już chcieli te dokumenty, dodatkowe stopnie weryfikacji wprowadzili w październiku. Więc tu nie chodzi o zwykła weryfikacje, tylko ich bzdurne wymysły.
miso20 pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:19 Po drugie 1200zł tam masz, a podnosisz raban jakby ci pół miliona zwinęli.

Yyyy? Jakbym się tak bardzo przejmował tym 1200zł to bym zrobił to co te parchy chcą, a nie kłócił się z nimi.
miso20 pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:19Możesz próbować czekać te 180 dni, ale nie opłaca się mrozić kapitału na tyle.

Czy Ty czytałeś pierwszy post? 180 dni dawno mineło, a ja nie mam dostępu do tych btc dalej, nie mam również żadnej wiedzy od nich na jakiej podstawie mi to blokują.
miso20 pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:19Cztery localbitcoins jest z finlandii - naprawdę sądzisz, że pismo z kancelarii wplynie na nich? Plus wiesz ile zabulisz za takie coś?
Nie obchodzi mnie ile zabulę, przeczytaj może jeszcze raz pierwszy post, ja nie mam spiny dlatego że oni chcieli odemnie znowu weryfikacji po prowadzeniu AML.
miso20 pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:19Bardziej widać u cb frustracje, więc radzę się uspokoić i zrobić czego chcą
Jasne, a jak za 5 lat zażądają zdjęcia fiuta to też pokornie wyślesz co? Bo tak trzeba? Biedna owieczka.
miso20 pisze: sobota, 15 lutego 2020, 00:19 Jeżeli mimo to nadal będziesz korzystał, to sorry, ale wychodzi na to, że bardziej ty potrzebujesz ich niż oni ciebie.
Przecież napisałem w pierwszym poście że żądałem też usunięcia konta bo od kiedy zdradziecko i bez zapowiedzi wyłączyli handel f2f to mi ta strona do niczego nie potrzebna.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: koparki » niedziela, 16 lutego 2020, 04:34

Czeslaw pisze: piątek, 14 lutego 2020, 14:47Od maja trzymają moje na oko 1200zł w BTC
Czeslaw pisze: niedziela, 16 lutego 2020, 04:08nie jestem ich jebanym niewolnikiem i nie będę bez żadnego logicznego powodu robił tego co mi jakiś parch z locala rozkazuje.
Uniosłeś się dumą , jeśli koszt 1200zł w zamian za protest Ci pasuje to przecież kto bogatemu zabroni 8-)
Wstrzymaj się z wulgarnym językiem tutaj.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: Czeslaw » niedziela, 16 lutego 2020, 04:36

koparki pisze: niedziela, 16 lutego 2020, 04:34 Uniosłeś się dumą , jeśli koszt 1200zł w zamian za protest Ci pasuje to przecież kto bogatemu zabroni 8-)
Uniosłem się rozsądkiem jak już.
koparki pisze: niedziela, 16 lutego 2020, 04:34 Wstrzymaj się z wulgarnym językiem tutaj.
Kiedy ze mnie już taki cham i prostak.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Localbitcoins- zamrozili mi środki, wymagają kolejnej weryfikacji id.

Postautor: miso20 » niedziela, 16 lutego 2020, 11:02

@Czeslaw założyłeś temat tutaj, by uzyskać pomoc. Dostałeś wyjaśnienia. Jeśli ich nie rozumiesz to łaskawie opuść to forum.

Nie jesteś ich niewolnikiem? Super, idź im to powiedz.

@koparki wnioskuje o bana, w przypadku dalszego pieniactwa.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości