AMLD5 , nowa regulacja kryptowalut, przykłady, konsekwencje

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

AMLD5 , nowa regulacja kryptowalut, przykłady, konsekwencje

Postautor: randomowy świeżak » wtorek, 31 grudnia 2019, 02:39

Witam

Niestety źródło jest prywatne bo dostałem to info od jednej z firm która działa na rynku niemieckim więc nie bardzo mogę je wyjawić. Jednak jej przedstawiciel ma konto na tym forum więc mam nadzieję że się tutaj wypowie jeśli uzna to za stosowne.

Generalnie Niemcy zmieniają narrację, od 2020 wszystkie legalnie działające tam firmy będą musiały złożyć tam stosowny wniosek na potrzebę white-listy, a już na pewno od 2021 dla wszystkich firm będzie stosowana white-lista a nie black-lista adresów krypto. Oznacza to że jak do tej pory giełda mogła wam zablokować środki jeśli na jakimś odcinku należały one do jakiegoś scamu to teraz będzie mogła wam je zablokować jeśli wasz adres nie będzie na white-liście. Krótko mówiąc jeśli nie wyślecie dokumentów do jakiegoś urzędu mówiących to jest moja lista adresów i będę jej używał z pełnymi swoimi danymi to będziecie mieć problemy.

Co to oznacza? Myślę że za bardzo tłumaczyć nie trzeba, albo użytkownicy będą musieli robić AML, KYC przy każdej płatności do jakiejkolwiek legalnie działającej firmy i wielki brat od teraz raz na zawsze będzie wszystko śledził albo nie będziecie mogli po prostu ruszyć swoich środków. Chyba nie sądzicie że jakikolwiek duży serwis będzie chciał się narażać i mimo wszystko będzie przyjmował środki od nie znanych sobie osób dla kilku centów prowizji?

Jak pisałem o tym dobre 2 lata temu gdy shadow miał jeszcze większe poparcie i był uznawany za guru to wtedy zjechał mnie on tutaj z całym swoim orszakiem. Gdy powiedziałem że kolejnym krokiem będzie objęcie tymi regulacjami kopalni by nie przetwarzały transakcji od niezweryfikowanych adresów to już larum podniosło się do kwadratu, powtórzę więc to co wtedy:

Nie myślcie że jakikolwiek rząd poprosi was byście używali krypto by zabrać mu władzę nad pieniądzem. To jest po prostu nieuniknione.

Podejrzewam że larum podniosło się wtedy dlatego że napisałem iż lekarstwem na to jest LN a konkretniej druga warstwa off-chain niezależnie od tego jak będzie nazwana. Dlaczego?

Jeśli giełda otrzymuje wpłatę w LN a kanał ją zasilający jest pomiędzy zweryfikowanym adresem tejże giełdy a zweryfikowanym adresem innego huba do którego są jeszcze inne już niezweryfikowane połączenia to jakkolwiek byśmy nie robili przelewu na giełdę z jej punktu widzenia środki zawsze będą przychodzić z adresu zweryfikowanego gdyż giełda sama w sobie nie wie kto jest nadawcą środków.
Mało tego, nowe technologie jak taproot graftroot mast i kilka innych sprawią iż transakcja będąca transakcją otwierającą kanał transakcyjny nie będzie transakcją odróżnialną od każdej innej w bloku transakcyjnym. Nie będzie się zatem dało niedługo ustalić po weryfikacji bloków kto z kim ma kanały i czy dana transakcja jest transakcją otwierającą kanał czy zwykłą transakcją on-chain gdyż wymienione technologie ukrywają drzewko skryptów przedstawiające warunki wydania środków.

Załóżmy czarny scenariusz, powyższe regulacje wchodzą, i wszystkie większe serwisy domyślnie nas śledzą a do bloku i tak nie dostanie się transakcja niezweryfikowana lub jej dostanie się będzie szalenie trudne bo np tylko 1%-10% kopalni będzie wszystko akceptować jak leci nie stosując się do regulacji. Co to oznacza?

W mojej ocenie duże serwisy powiedzą "ok" nie robimy wałków zweryfikujemy się. Dla nas to w sumie spoko będziemy bezpieczniejsi robiąc transakcje z firmami których adresy są zweryfikowane i to nie są firmy krzak z zasady, dodatkowo księgowość zacznie traktować adresy portfeli na równi z numerami kont bankowych więc będzie prościej. Mniejsi użytkownicy natomiast powiedzą tak, mam ich w dupie dbam o swoją prywatność otwieram kanał do serwisu który świadczy usługę procesora dla procesora procesora płatności, będącego procesorem procesora dla procesora płatności giełdy. Każdy będzie kasować po 1-10 sat za przeskok biurokracji stanie się zadość bo giełda otrzyma środki ze zweryfikowanego adresu a ja używam LN żeby nie płacić wysokich prowizji i mieć potwierdzenie z kilka sekund a nie po to by omijać regulacje.

W dużym skrócie, regulacje dostosowane są do krypto sprzed 5-10 lat. Jeden adres jedno wejście jedno wyjście. Zanim regulacje obejmą LN minie kolejne 10 lat bo jak wszyscy dobrze wiemy LN jest bardziej złożone od Bitcoina a urzędnicy przyswajają wszystko bardzo wolno. A co jak już to obejmą ich umysły? wtedy będzie kolejna zmiana w sieci i regulacje dla LN będą już nieaktualne.

Ważnym elementem jest też to że huby wbrew temu co niektórzy tutaj twierdzą przez zwykły brak wiedzy, nie trzymają naszych środków. Pośrednik płatności to złe określenie ale skoro się już przyjęło to warto dodać iż tak jak wspomniałem wcześniej nie zna on początku ani końca trasy. Przekazuje on płatność z A do B i nic go nie obchodzi co się dzieje przed i po jego płatności. Może działać całkowicie w sieci Tor ukrywając swoją lokalizację, to czy przekaże on daną płatność nie jest zależne od żadnego regulatora bo to jest jego wewnętrzna nie rozgłaszana baza danych zabezpieczona kryptograficznie z innymi. Nawet w jakichś mega czarnych scenariuszach i chwilowym całkowitym zajęciu kopalni przez rządy takie huby będą mogły procesować płatności niezależnie od kogokolwiek co jak widać wielu przeciwnikom LN się nie podoba.


Podsumowując, zamiast psioczyć który coin lepszy i wydłużać sobie pe***y polecam grać do jednej bramki bo wiele osób tutaj poświęca 90% swojego zaangażowania w krypto na przepychanki zamiast rozwój technologii. (może właśnie dlatego devsi core już od dawna nie komentują większości zarzutów od no-name'ów). Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do wspierania się nawzajem.

*Dziel i rządź, podstawowa zasada rozbijania społeczeństw.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: fervi » wtorek, 31 grudnia 2019, 02:59

Oczywiście o ile giełdy niemieckie będą akceptować LN - to jest to dobra opcja.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: koparki » wtorek, 31 grudnia 2019, 03:47

zapewne chodzi o docelowe uszczelnienie kryptowalut i włączenie ich do systemy CRS Common Reporting Standard, tak aby jakakolwiek giełda na świecie raportowała aktywność danej osoby do organów kontrolnych kraju macierzystego , tak jest obecnie na całym świecie z fiatami.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 31 grudnia 2019, 06:41

koparki pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 03:47zapewne chodzi o docelowe uszczelnienie kryptowalut i włączenie ich do systemy CRS Common Reporting Standard, tak aby jakakolwiek giełda na świecie raportowała aktywność danej osoby do organów kontrolnych kraju macierzystego , tak jest obecnie na całym świecie z fiatami.
Oni naprawdę myślą że każda giełda na świecie będzie im to raportować? Jeszcze nigdy w historii współpraca krajów na taką skalę nie udała się, a nagle mieliby wszyscy grzecznie grać tak jak im AML każe?

Nie ma opcji, że Chiny będą grały na tym amerykańskim flecie, a na pewno oprócz Chin to parę mniejszych kraików i rajów podatkowych się wyłamie.

Poza tym pora już chyba, żeby ten system ostatecznie pierdolnął. Za bardzo cwaniakują, muszą dostać sierpowego od hiperinflacji, banksterskie psie syny.

Czas już aby wyeleminować ten patologiczny system i zastąpić go wynalazkiem Satoshiego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: pael » wtorek, 31 grudnia 2019, 09:08

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 06:41Poza tym pora już chyba, żeby ten system ostatecznie pierdolnął. Za bardzo cwaniakują, muszą dostać sierpowego od hiperinflacji, banksterskie psie syny.


Sierpowego dostanie spoleczenstwo, a nie ci generujacy hiperinflacje. Hiperinflacja sie nie zrobi z nikad i drukarze wiedza jakie sa skutki ich dzialan, moga zle oszacowac moment przesilenia i tyle. Scenariusz gdzie 'waluty prywatne' zajmuja miejsce fiatow jest ciezki do wyborazenia poza przypadkiem ekstremalnego konfilktu.
Scenariusz wenezuelski nie bedzie mial zastosowania kiedy usa/usd bedzie w obliczu hiperinflacji. Ewentualnie CNY przejmie prowadzenie albo wyłoni sie global coin z blogoslawienstwem wszystkich... :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: zdch » wtorek, 31 grudnia 2019, 09:58

Gdyby tylko istniała jakaś technologia, za pomocą której możnaby mieć potwierdzoną tożsamość niezależnie od adresów.
Gdyby tylko dało się dynamicznie generować i weryfikować adresy dla danej tożsamości.
Gdyby tylko istniał Paymail protocol i BIP270.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: ikswodnal » wtorek, 31 grudnia 2019, 10:00

pael pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 09:08Scenariusz wenezuelski nie bedzie mial zastosowania kiedy usa/usd bedzie w obliczu hiperinflacji. Ewentualnie CNY przejmie prowadzenie albo wyłoni sie global coin z blogoslawienstwem wszystkich..
Wenezuela to specyficzny przypadek - szanse powodzenia takiej operacji by było widać w Brazylii, Argentynie, Indiach czy w Afryce.
Bardziej realne jest przejęcie prowadzenia przez CNY. Stawiam raczej na stworzenie światowego koszyka z innym % udziałem walut krajowych niż mamy z tym do czynienia dzisiaj. No chyba, że wpadniemy w taki kryzys że jedynym warunkiem wyjścia będą kryptowaluty.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: championbit » wtorek, 31 grudnia 2019, 10:21

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 06:41Oni naprawdę myślą że każda giełda na świecie będzie im to raportować? Jeszcze nigdy w historii współpraca krajów na taką skalę nie udała się, a nagle mieliby wszyscy grzecznie grać tak jak im AML każe?

Nie ma opcji, że Chiny będą grały na tym amerykańskim flecie, a na pewno oprócz Chin to parę mniejszych kraików i rajów podatkowych się wyłamie.
Tu nie chodzi o raportowanie a przyjmowanie wpłat tylko ze zweryfikowanych kont. To samo masz przecież w bankach, to że chiny nie lubią sie ze stanami nie znaczy że ich bank nie przyjmie płatności z banku z USA i na odwrót. Bazy pomiędzy systemami będą po prostu identycznie interpretowane jak konta bankowe i po zawodach. Doszukiwanie sie teorii spiskowych nic nie da.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: fervi » wtorek, 31 grudnia 2019, 10:34

zdch pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 09:58 Gdyby tylko istniał Paymail protocol i BIP270.
Zapewne da się to podrobić, a potem zwalić na Blockstream ;)
Spoiler:
Craig Wright podrabiał dowody dla sądu, a jak wyszło na jaw to stwierdził, że Blockstream włamał się na komputer i podrzucił fałszywe dokumenty, by go skompromitować
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 grudnia 2019, 10:38 przez fervi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 31 grudnia 2019, 10:37

randomowy świeżak pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 02:39Nie myślcie że jakikolwiek rząd poprosi was byście używali krypto by zabrać mu władzę nad pieniądzem. To jest po prostu nieuniknione.


Brzydko powoływać się na siebie, ale pisałem o tym w 2017: viewtopic.php?p=370207#p370207
ekonokomik pisze: wtorek, 26 września 2017, 20:52Sądzę, że to tylko początek, że pętla będzie się zaciskać. Powtarzam: można tolerować niewinny eksperyment, ale rząd ani system finansowy na dłuższą metę nie pozwoli na emisję i obrót pieniądzem poza swoją kontrolą. Z definicji nie może, bo możliwość kontroli ilości pieniądza w obiegu jest niezbędna, aby obecny system jako tako funkcjonował.

Powiecie, że "Bitcoina nie można zlikwidować", oraz, że nawet jeśli przyjdą restrykcje i spowodują spadki, to przecież tako spekulant mogę grać i zarabiać również na spadkach.
Tak, tylko po co mi coiny, którymi nigdzie nie będę mógł zapłacić ani ich legalnie sprzedać?

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 06:41Nie ma opcji, że Chiny będą grały na tym amerykańskim flecie, a na pewno oprócz Chin to parę mniejszych kraików i rajów podatkowych się wyłamie.


A co Ci po tym, że chińskie giełdy będą działały (choć imho akurat to zły przykład, bo władze chińskie będą jeszcze bardziej restrykcyjne jeśli chodzi o kontrolę przepływów finansowych niż Zachód), skoro nie będziesz mógł stamtąd legalnie wycofać fiatów?
Nie wiem czy 5 czy więcej lat temu pisałem, że jestem przekonany, że banki na polecenie GIIF monitorują i raportują KAŻDĄ transakcję z giełdy i na giełdę. To jest raptem kilkadziesiąt czy kilkaset kont na całym świecie.
Pętla się zaciska i będzie się zaciskać.
ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 06:41Poza tym pora już chyba, żeby ten system ostatecznie pierdolnął. Za bardzo cwaniakują, muszą dostać sierpowego od hiperinflacji, banksterskie psie syny.


Shadow, to nie jest uwaga bezpośrednio do Ciebie, ale pewna myśl ogólna. Zadziwia mnie pewna niespójność myślenia wielu fanów krypto. Z jednej strony są często zwolennikami najróżniejszych teorii spiskowych, wierzą w spiski rządów i korporacji wymierzone przeciw obywatelom, w wszechpotężny SYSTEM. W chemitialsy, depopulację za pomocą szczepionek, oszustwa w sprawie GO...
Ale z drugiej strony Ci sami ludzie zdają się wierzyć, że "system musi pierdolnąć", a "władza z nami nie wygra!".

Zgadzam się w 100% z tym co napisał @pael
Konkretnie uważam, że banksterka i władze nie tyle będą zwalczać krypto, co zawłaszczą ich ideę i przejmą nazewnictwo. Stworzą własne krypto. Oczywiście "ucywilizowane": regulowane, bezpieczne, gwarantowane, kontrolowane i LEGALNE. Oparte, a jakże, na blockchainie. Anonimowe, ALE tak nie do końca. Z transakcjami niecofalnymi, ALE z wyjątkami. Zdecentralizowane, ALE z wyłącznikami we właściwych rękach.
Zrobią z krypto to samo co robią z wolnością słowa: jest najważniejszym i niepodważalnym prawem każdego obywatela, ALE nie wtedy, gdy mamy do czynienia z mową nienawiści, albo gdy łamane są "standardy społeczności". Itd.
Zrobią z krypto wydmuszkę. Nazwa kryptowaluty pozostanie.
97% ludzi to kupi.

A wtedy, już nie tylko przy akceptacji, ale wręcz przy poparciu tych 97% zaczną ścigać pozostałe 3% używające pseudokryptowalut (bo tak będą nazywać BTC dla odróżnienia dla legalnych kryptowalut) do "niecnych celów".

Tak, wiem, że jestem cynicznym, starym pesymistą. Co ja tu jeszcze robię?
Otóż jestem tu, bo przewiduję, oczekuję i mam nadzieję, że zanim to co opisałem się ziści, będziemy mieć jeszcze jedną, ostatnią bańkę na obecnych kryptowalutach. Bańkę opartą o inwestorów instytucjonalnych, jadącą na końcu hossy 2009 - 202x i serfującej na szczytach fali dodruku fiatów i pionowych wykresach kursów akcji.
Będzie to megabańka, która gdy pęknie, pozbawi miliony ludzi majątku i to oni będą siłą, która wręcz zażąda od władz by "coś z tym zrobić!".

Udanego Sylwestra i Nowego Roku! :)

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: championbit » wtorek, 31 grudnia 2019, 11:00

@ekonokomik

Nie przesadzaj, za chwile przyjdzie tu każdy kto od 2010 mówi że rządy tego zakażą i też będzie chciał powiedzieć a nie mówiłem. Cały niniejszy tekst sprowadza się do tego że Bitcoin nie będzie anonimowy a nie że będzie zakazany. Nikt nawet nie myśli o zakazie bo sami rządzący wielokrotnie mówili że zakazanie nic nie da lub jest po prostu nie możliwe.

Bitcoin nie powstał po to by być anonimowym i robić wałki a po to by nie niszczyć majątków poprzez inflację. Jeśli rządy UE wprowadzą te przepisy w 2020/21 to będzie to pierwszy moment kiedy będzie można wystawiać większe faktury nominalnie w BTC a każda księgowa będzie wiedziała jak to rozliczać.

Dodano po 7 minutach 38 sekundach:
ekonokomik pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 10:37Zadziwia mnie pewna niespójność myślenia wielu fanów krypto. Z jednej strony są często zwolennikami najróżniejszych teorii spiskowych, wierzą w spiski rządów i korporacji wymierzone przeciw obywatelom, w wszechpotężny SYSTEM. W chemitialsy, depopulację za pomocą szczepionek, oszustwa w sprawie GO...
Nie jestem pewien czy wrzucanie do jednego wora wszystkich ludzi ma sens. Owszem w środowisku są tacy ludzie ale to nie kwestia środowiska a ogólny odsetek społeczeństwa. Gdyby były badania czy statystyki pokazujące że np w krypto wyjątkowo większy odsetek ludzi wierzy w teorie spiskowe to faktycznie miało by to sens, niestety są to jedynie domysły.

Wiele osób udało mi się już naprostować i tępię spiskowców na każdym kroku jednak inflacja i cel inflacyjny to nie spisek a fakt. Jeśli zakazuje się prawa własności poprzez niszczenie majątku ludzi którzy oszczędzają to również nie jest to spisek a fakt. Nie ważne jak zostanie to nazwane, jest to po prostu wprowadzenie socjalizmu a nie próba kontroli świata, choć jak by spojrzeć na historię to finalnie socjalizm dąży do tego by jedno centrum zarządzało wszystkim.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 31 grudnia 2019, 11:12

championbit pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 11:00Nie przesadzaj, za chwile przyjdzie tu każdy kto od 2010 mówi że rządy tego zakażą i też będzie chciał powiedzieć a nie mówiłem.


No przepraszam :) Faktycznie nieelegancko się zachowałem, ale problem stosunku władz do krypto w kontekście polityki monetarnej i finansowej to taka moja idee fix ;) Właściwie to jestem zdziwiony, że kariera krypto trwa już dekadę i na aż tak wiele nam pozwolono.
championbit pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 11:00Cały niniejszy tekst sprowadza się do tego że Bitcoin nie będzie anonimowy a nie że będzie zakazany. Nikt nawet nie myśli o zakazie bo sami rządzący wielokrotnie mówili że zakazanie nic nie da lub jest po prostu nie możliwe.


Zgadza się! A przynajmniej jeszcze bardzo długo nie będzie. O tym właśnie pisałem: nie będą walczyć z Bitcoinem. Po prostu sprawią, że stanie się praktycznie bezużyteczny, a ludziom dadzą atrakcyjną (bo bezpieczną i gwarantowaną) alternatywę. Takiego Bitcoina+ ;)
championbit pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 11:00Nie jestem pewien czy wrzucanie do jednego wora wszystkich ludzi ma sens. Owszem w środowisku są tacy ludzie ale to nie kwestia środowiska a ogólny odsetek społeczeństwa. Gdyby były badania czy statystyki pokazujące że np w krypto wyjątkowo większy odsetek ludzi wierzy w teorie spiskowe to faktycznie miało by to sens, niestety są to jedynie domysły.


Oczywiście, nie mam takich badań i nikt ich pewnie nie przeprowadził. To jedynie moje domysły poparte latami spędzonymi na tym forum.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: qertoip » wtorek, 31 grudnia 2019, 11:42

Kierunkowo zgadzam się, że kurs BTC vs System jest kolizyjny i światowe regulacje będą się zacieśniać.

Z drugiej strony Bitcoin działa już 11 lat i wciąż można go legalnie posiadać i przesyłać.

Zależnie, którą nogą rano wstanę, widzę to czarno lub... nie aż tak czarno ;D

Jest dużo lepiej niż spodziewałem się w 2011. Wtedy też crackdown wydawał się nieuchronny.

Bycie "skrajnym realistą" nie wpływa dobrze na produktywność!
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: maky » wtorek, 31 grudnia 2019, 12:05

ekonokomik pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 10:37będziemy mieć jeszcze jedną, ostatnią bańkę
ekonokomik pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 10:37Będzie to megabańka
Idę na zakupy. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 31 grudnia 2019, 12:26

ekonokomik pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 10:37Brzydko powoływać się na siebie, ale pisałem o tym w 2017: viewtopic.php?p=370207#p370207

viewtopic.php?p=370207#p370207

Warto tam zajrzeć i przeczytać co pisał ekonomik i co w odpowiedzi pisało na ten temat kilka popularnych osób w formie prześmiewczej krytyki, którzy zachłysnęli się kolejną hossą i stwierdzili że takie cykle potrwają wiecznie i to jeszcze za przyzwoleniem świata finansów...

W takich warunkach na tym forum każda zdrowo zdroworozsądkowo myśląca i sceptyczna osoba jest bardzo potrzebna, aby równoważyć większość upojonych w hossie i wirtualnych zyskach, czyli ludzi pozbawionych chłodnej kalkulacji i twardego kontaktu z rzeczywistością.

Takich aktywnych osób na tym forum można policzyć na palcach jednej ręki.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: championbit » wtorek, 31 grudnia 2019, 12:42

RuckenFetard pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 12:26Takich aktywnych osób na tym forum można policzyć na palcach jednej ręki.
Można policzyć na palcach jednej ręki bo każdy kto ma inne zdanie na temat danego coina traktowany jest jak totalny nowicjusz, który nie ma zielonego pojęcia i chce jedynie zarobić. Fakt takich ludzi jest sporo ale kiedy oceniany jest człowiek a nie argument powstają takie dziwne "przekonania".

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 31 grudnia 2019, 12:55

pael pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 09:08Sierpowego dostanie spoleczenstwo, a nie ci generujacy hiperinflacje.

Po to właśnie powstały kryptowaluty i po to ja tutaj promuję Bitcoin Casha, żeby sierpowego dostały banki, a nie społeczeństwo. Jeżeli uciekniemy w kryptowaluty, banki zostaną same ze swoimi bezużytecznymi świstkami i numerkami na koncie, a prawdziwa wartość będzie chroniona w naszych portfelach.

Szkoda, że tak trudno mi do Was dotrzeć.

Bankierzy zaatakowali nas, przejęli Bitcoin BTC. Ucieczka od banków *obecnie* realizuje się w Bitcoin Cash.

Nie sądzę, że ten proces kiedykolwiek się zatrzyma, trwa on całą historię ludzkości. Bo cała historia jest zbudowana z epizodów gdzie mała grupa wybrańców próbuje dojelitowo wyruchać wszystkich innych, pozostała większość buntuje się i jest reset. GOTO 0.

Możliwe że Bitcoin Cash za parę parenaście lat zostanie przejęty przez bankierów i trzeba będzie uciekać w nową nazwę/nowy ticker cenowy. Problem jest z tym, że ludzie tego nie rozumieją, bycie wolnym wymaga stałej walki albo przynajmniej stałych starań o to, żeby być wolnym.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: koparki » wtorek, 31 grudnia 2019, 13:13

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 06:41 Jeszcze nigdy w historii współpraca krajów na taką skalę nie udała się, a nagle mieliby wszyscy grzecznie grać tak jak im AML każe?
Też mnie to zaskoczyło ale ta współpraca jest faktem , tu masz spis jurysdykcji w których każde saldo fiat jest raportowane w ramach globalnego systemu CRS.:https://pbs.twimg.com/media/DRao9PDW4AQ6xik.jpg:large (USA maja swoją wersję)
Jestem na tej podstawie przekonany że styk fiat-krypto będzie docelowo globalnie uszczelniony.
Co z tego że będzie furtka gdzieś w Wenezueli lub w Afryce u konika skoro robisz wymianę poza prawem to może Cie ktoś bezkarnie oszukać, w takiej jurysdykcji nawet policjant może Cię okraść (https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... egzekucje/), poza szemranymi typami nikt się tego nie będzie dotykał. Nawet jak wymiana w innej jurysdykcji się powiedzie to na co wymienisz za 10-15lat skoro już widać że docelowo zniknie gotówka, na złoto? które musisz w samolocie raportować już obecnie niezależnie od ilości. W międzyczasie przewożenie gotówki przez granice poza niewielki limit może być traktowane jak przemyt.
Wobec nowych wytycznych AMLD5 itp większość kryptowalut traci sens istnienia,zwłaszcza te śmieszne krypto gdzie da się pokolorować lewe kojny, gdzie jest wdrażany scoring itp. Kiedyś w 2011-12-13 rozmawialiśmy tu że bitcoina zbanują z powodu zagrożenia dla systemu bankowego, robią to obecnie ale z głową, aby nie wywołać obywatelskiej reakcji buntowniczej, uregulują na śmierć i zniechęcą. Dzieje się to obecnie zanim jeszcze się wykształcił niezależny od fiat obieg gospodarczy.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 31 grudnia 2019, 13:18

koparki pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 13:13Wobec nowych wytycznych AMLD5 itp większość kryptowalut traci sens istnienia,zwłaszcza te śmieszne krypto gdzie da się pokolorować lewe kojny, gdzie jest wdrażany scoring itp. Kiedyś w 2011-12-13 rozmawialiśmy tu że bitcoina zbanują z powodu zagrożenia dla systemu bankowego, robią to obecnie ale z głową, aby nie wywołać obywatelskiej reakcji buntowniczej, uregulują na śmierć i zniechęcą.

Jest tylko jedna opcja: Musimy uciec w kryptowaluty i przenieść tam cały rynek zanim uda im się to zrobić.

Bo jeżeli wprowadzą AML5 i te super-regulacje zanim system pierdolnie, to gdy pierdolnie to ciężar tego pierdolnięcia zostanie przerzucony na obywateli.

Zamiast hiperinflacji wszyscy dostaną na dzień dobry -30% do wartości konta bankowego i nie będzie ucieczki.

A z drugiej strony może takie -30% to byłaby dobra metoda na otrzeźwienie mas i masowe przejście na krypto? Przecież januszom inaczej tego nie da się wytłumaczyć, że tylko zdecentralizowane krypto to prawdziwy pieniądz a rząd/bank ich jebie dzień w dzień.

Mam dylemat, sam już nie wiem normalnie...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy zmieniają narrację, white-lista adresów zamiast black-listy.

Postautor: koparki » wtorek, 31 grudnia 2019, 13:20

@ShadowOfHarbringer na obecnych krypto -30% masz "na co dzień" bez hiperinflacji i nadzwyczajnego zamieszania w tle. Płytki rynek , dźwignie, brak stabilnej wartości, z deszczu pod rynnę
---

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości