Podatek za kopanie

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek za kopanie

Postautor: Ekolog » niedziela, 17 listopada 2019, 08:23

Witam,


Mam od wakacji koparkę kryptowalut która kopie tylko w weekendy w taryfie tańszej w domu prywatnie. Aktualnie tylko zbieram BTC na długi okres jak rozliczyć mogę z tego tytułu podatek za rok 2019? Chciałbym w przyszłości zapłacić tylko 19% podatku, a nie 75% od nie ujawnianego dochodu. Czy da się odliczyć od kosztów prąd z tego tytułu prywatnie? (pewnie nie będzie się dało bo nie mam jako działalności tego zrobione tylko prywatnie w domu)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek za kopanie

Postautor: Bult » środa, 20 listopada 2019, 22:25

Z tego co wiem obowiązek podatkowy występuje przy zamianie krypto na Fiat. Więc jeśli sprzedasz kiedyś wykopane ETH, BTC itd. to zapłacisz 19 % podatku od dochodu jeśli zgłosisz to w roku w którym dokonasz tej wymiany.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości