kupno kryktowalut a podatek od kupna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupno kryktowalut a podatek od kupna

Postautor: Adolf_H » wtorek, 5 listopada 2019, 15:12

Czy w Polskim systemie prawnym przy zakupie kryptowalut trzeba zapłacić jakiś podatek od kupna jak na Wyspach czy Niemczech ?

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupno kryktowalut a podatek od kupna

Postautor: tarpan » wtorek, 5 listopada 2019, 15:14


Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupno kryktowalut a podatek od kupna

Postautor: ikswodnal » wtorek, 5 listopada 2019, 16:33

Adolf_H pisze: wtorek, 5 listopada 2019, 15:12Czy w Polskim systemie prawnym przy zakupie kryptowalut trzeba zapłacić jakiś podatek od kupna
W Polsce płaci się podatek od sprzedaży kryptowalut.
Zakup kryptowalut jest kosztem (przynajmniej ja tak to rozumiem)
@tarpan dobrze odsyła ale to jest masa czytania :-(.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupno kryktowalut a podatek od kupna

Postautor: Bit-els » wtorek, 5 listopada 2019, 22:06

jeśli podatek od czynności prawny, ppc chyba się zwie, zostanie na pewno zniesiony, na razie zawiesili, to nie ma powodu płacić od zakupu żadnego podatku. To by było tak, jakbyś od np. 100 ton marchewki miał zapłacić daninę

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupno kryktowalut a podatek od kupna

Postautor: Adolf_H » wtorek, 5 listopada 2019, 22:50

tak tak ja wiem ale w Niemczech jest podatek od zakupu krypto i w UK się do niego szykują krypto-krypto to wiadomo w PL nie ma ale nie miejmy złudzeń to kwestia kilku lat zanim go wprowadzą i do niego wrócą KAS kupuje specjalne algorytmy i technologie od Jankesów ,więc w przyszłości będą śledzić tranzakcje w blocchainie na masowy sps to też kwestia regulacji .Z tego co wiem mają zostać wprowadzone koncesje na giełdy w Europie i UK dokładnie każda tranzakcja będzie monitorowana ,rząd nie może sobie pozwolić na dużą ilość niekontrolowanego pozasystemowego kapitału nieopodatkowanego i nie będącego pod kontrolą bankierskich pejsów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupno kryktowalut a podatek od kupna

Postautor: hassejo » środa, 13 listopada 2019, 00:24

@Adolf_H czytam tą wiadomość pierwszy raz, drugi, trzeci, piąty, dziesiąty.
i nadziwić się nie mogę, że generalnie masz rację i wszyscy mamy to w podświadomości, jednak nikt się tym nie przejmuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 17 października 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupno kryktowalut a podatek od kupna

Postautor: Kryptotrajder » środa, 13 listopada 2019, 12:39

Jesli masz zarobione kilka/kilkanascie tysięcy to próbowałbym to jakoś obejść. Szkoda placić podatek za nic.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości