Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 lipca 2019, 14:58

qertoip pisze: środa, 31 lipca 2019, 14:51 Bzdura. Monero jest super wygodne. Są dojrzałe portfele mobilne i desktop GUI. Nie zaklinaj rzeczywistości!

1. Nie ma żadnego portfela mobilnego, który działa od razu po instalacji.

Dawaj mi tutaj LINKA do DZIAŁAJĄCEGO OD RAZU portfela, którego zainstaluję i mogę płacić. Bez wklejania własnych serwerów.

Zaraz zainstaluję i sprawdzę sam. Bo już raz z kimś się kłóciłem o to ostatnio i wszystko okazało się bullshitem.

2. BitPay nie akceptuje Monero tylko Bitcoin Cash. Sklepy nie akceptują Monero, tylko Bitcoin Cash. Monero możesz obecnie płacić głównie na dark-marketach.

Kto tutaj ściemnia? Zaraz się okaże.

Dodano po 30 sekundach:
qertoip pisze: środa, 31 lipca 2019, 14:51 A już tym bardziej porównując do ręcznego zarządzania prywatnością w BTC, BCH, LTC... które z mikserami i coin control dają efekt bardzo częściowy a narobić się trzeba po pachy i mega uważać na każdym kroku.

Bzdura.

CashShuffle działa z automatu. Nic się nie musisz narobić.

Uważać minimalnie trzeba, żeby nie wydawać z wielu inputów na raz, ale CashShuffle zdaje się domyślnie blokuje takie akcje.

PS.
O BTC nawet nie piszę jako porównanie, bo BTC nie nadaje się do płatności i tak ma być (takie jest oficjalne zamierzenie twórców projektu)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: qertoip » środa, 31 lipca 2019, 15:03

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 31 lipca 2019, 14:58 1. Nie ma żadnego portfela mobilnego, który działa od razu po instalacji.

1) Bo prywatność! M.in. nie ma głupiego bloom filters. Nic nie wycieka do full node'a.

2) Portfel może działać bardzo szybko po instalacji jeśli tylko podasz datę od której ma skanować - w szczególności natychmiast dla nowego portfela.

Natomiast płatność BTC jest przezroczysta, powtarzam.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: bl4ck » środa, 31 lipca 2019, 15:13

@ShadowOfHarbringer
Monerujo ma wbudowaną obsługę xmr.to można płacić swoimi xmr wysyłając btc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: gr0g » środa, 31 lipca 2019, 15:52

koparki pisze: środa, 31 lipca 2019, 13:21Ta bajeczka ładnie wyjaśnia czym jest dla odmiany ta oficjalna, legalna, REGULOWANA opcja: viewtopic.php?f=16&t=32620#p593449

Nie rozumiem za bardzo związku. Bajka fajna, choć dosyć chaotyczna. Podoba mi się, że zauważa jak inflacja wpływa na podatek dochodowy od kapitału opodatkowując w kółko to samo.

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 31 lipca 2019, 14:42Nie może być tak, że otrzymałeś skądś pieniądz, nawet legalnie i nagle się okazuje że ten pieniądz jest jakiś gorszy.

Bitcoin to nie pieniądz.

Pieniądz oparty na długu to rewolucyjny wynalazek i dzięki niemu żyjemy w erze obfitości (konsumenta), a nie deficytu. Pieniądz oparty na kredycie umożliwia zamianę np. pomysłu (kredytu) w nowy biznes - co znacznie przyśpiesza gospodarkę.
Gdyby do stworzenia nowego biznesu potrzebna była sztabka złota albo bitcoin to nie mogłoby powstawać za dużo nowych przedsięwzięć w tym samym czasie.

Złem za to jest, że kredyt promowany jest do konsumpcji, na kiełbasę, wycieczkę, zbędny dom czy samochód - i zazwyczaj tutaj, przez chciwość bankierów, ten system się wywala - w dodatku prawdziwi winowajcy nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.

Ostatnio zmieniony czwartek, 1 sierpnia 2019, 10:00 przez gr0g, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: koparki » środa, 31 lipca 2019, 16:27

gr0g pisze: środa, 31 lipca 2019, 15:52Złem za to jest, że kredyt promowany jest do konsumpcji, na kiełbasę, wycieczkę, zbędny dom czy samochód

widzisz głupotę w skali mikro ale nie widzisz głupoty w skali makro. Ten pęd do podtrzymania konsumpcji wewnętrznej i pojęcie "postępu". Warto się nad tym głebiej zastanowowić, wykracza to horyzontami poza jedną dziedzinę i jedno życiowe doświadczenie.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: Bit-els » środa, 31 lipca 2019, 17:14

@qertoip @ShadowOfHarbringer monerujo na andro czy portfel monero na desktopy, linux i mac np działaja szybko, tanio, rewelacyjnie. Jeszcze z rok temu było drogo w sieci monero, portfel długo sciągał dane, mimio że lekki. Od kilku miesiecy wszystko chodzi bardzo ładnie.

Oczywiście szybszy jest dash, ale w monero mamy tę prywatność zdefiniowaną

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 lipca 2019, 19:05

bl4ck pisze: środa, 31 lipca 2019, 15:13@ShadowOfHarbringer
Monerujo ma wbudowaną obsługę xmr.to można płacić swoimi xmr wysyłając btc.

Używałem, próbowałem. Nie działa od razu.

Wymaga full node.

Zwykły user nie będzie się bawił w prowadzenie stałego full node. Koniec tematu.

Zostaje tylko SPV, którego Monero zdaje się nie może obsługiwać BY DESIGN.
qertoip pisze: środa, 31 lipca 2019, 15:03 1) Bo prywatność! M.in. nie ma głupiego bloom filters. Nic nie wycieka do full node'a.
Ale za przeproszeniem pierdzielisz.

Nie ma obowiązku używania bloom filters, są inne metody.

Pseudonimowość to też anonimowość. Tak długo, jak ktoś nie powiąże portfela z Twoją osobą, nie ma powodów do obaw.
qertoip pisze: środa, 31 lipca 2019, 15:03 Natomiast płatność BTC jest przezroczysta, powtarzam.

Nie istnieje coś takiego jak "płatność BTC". To nie jest moje zdanie. Ile razy Twoi bogowie, twórcy i maintainerzy Twojego zasranego ulubionego projektu muszą Ci to powtarzać, żeby dotarło do Ciebie?

Twórcy BTC _NIE CHCĄ_ żebyś płacił BTC i mówią Ci to w twarz, a na każdym kroku rzucają kłody pod nogi.

Zawsze jak ktoś Ci pluje w twarz, to mówisz że deszcz pada?

bl4ck pisze: środa, 31 lipca 2019, 15:13 Monerujo ma wbudowaną obsługę xmr.to można płacić swoimi xmr wysyłając btc.

Próbowałem, testowałem, instalowałem.

A gówno, nie działa.

Ma działać po instalacji. Zwykły user NIE BĘDZIE instalował i utrzymywał własnego full node, koniec tematu, tak samo jak user
- Nie będzie prowadził własnego serwera emailowego
- Nie będzie prowadził własnej elektrowni
- Nie będzie prowadził własnej oczywszczalni ścieków
- Nie będzie prowadził własnej sieci wodociągowej

Tak działa cywilizacja, a bawienie się w prowadzenie serwerów jest dla mnie i dla Ciebie, ale na pewno nie dla Kowalskiego.


****************************
Ogólnie:

Macie niesamowite problemy psychologiczne z powiązywaniem prostych faktów. Dla osoby bazującej w pierwszej kolejności na prawdzie i logice, takie myślenie jak Wasze jest trudne do zniesienia.

Jestem chronicznie zmęczony po godzinie takiej wkurwiającej, bezsensownej dyskusji.


****************************
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 lipca 2019, 19:10

Bit-els pisze: środa, 31 lipca 2019, 17:14@ShadowOfHarbringer monerujo na andro czy portfel monero na desktopy, linux i mac np działaja szybko, tanio, rewelacyjnie. Jeszcze z rok temu było drogo w sieci monero, portfel długo sciągał dane, mimio że lekki. Od kilku miesiecy wszystko chodzi bardzo ładnie.
Instalowałem Monerujo na Androida, jakieś 3 miesiące temu.

Po instalacji nie działało, nie było gotowe do wysyłania i otrzymywania transakcji.

Ba! Nawet nie wygenerował się żaden klucz prywatny i żadnego backupu nie musiałem robić. To ma być jakiś żart, czy portfel mobilny na serio?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: Bit-els » środa, 31 lipca 2019, 19:44

Podobnie ociężale czasem monerujo chodzi na starszych smartach, np Samsung Note 4.

Ale na Note 8 czy Macu śmiga

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: janku66 » środa, 31 lipca 2019, 20:01

Bit-els pisze: środa, 31 lipca 2019, 19:44Podobnie ociężale czasem monerujo chodzi na starszych smartach, np Samsung Note 4.

@ShadowOfHarbringer , zmień tel po prostu :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: bl4ck » środa, 31 lipca 2019, 20:27

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 31 lipca 2019, 19:05Próbowałem, testowałem, instalowałem.
Nie trzeba, podłącz się dostępne nody lub ręcznie wklep coś z https://moneroworld.com/
Ostatnio zmieniony środa, 31 lipca 2019, 20:32 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 lipca 2019, 20:31

bl4ck pisze: Nie trzeba.
Trzeba. Przed chwilą sprawdzone, rezultaty poniżej.
vjankuv pisze: środa, 31 lipca 2019, 20:01 @ShadowOfHarbringer , zmień tel po prostu :D

Wszystko działa prawidłowo, tak ma być. Monero nie jest zwyczajnie gotowe na masową adopcję, bo nie do tego zostało stworzone. Monero to moneta prywatnościowa, a nie do płacenia w sklepach.
Bit-els pisze: środa, 31 lipca 2019, 19:44Podobnie ociężale czasem monerujo chodzi na starszych smartach, np Samsung Note 4.
Ociężale?

W ogóle nie działa.

Mam właśnie odpaloną świeżą wersję Monerujo.

Na ekranie "Touch to select or add nodes"

Wchodzę w to i mam "add nodes manually or pull down to scan". Robię pull-down, skanuje i... nic.

Nie działa.

Ten portfel jest bezużyteczny dla zwykłego Kowalskiego.

W jakim świecie Wy w ogóle żyjecie? Jesteście ludźmi, czy botami powtarzającymi bezsensy w koło macieju?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: mecenas » środa, 31 lipca 2019, 20:34

@ShadowOfHarbringer
Jak dla kogoś działa BTC, to i działa Monero.
Nie wszyscy mają wygórowane oczekiwania. :)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 lipca 2019, 20:36

Wklejam swojego mema i kończę tą bezsensowną dyskusję, stwierdzając że wszyscy tutaj nie macie nic do powiedzenia (za wyjątkiem @mecenas może).

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: bl4ck » środa, 31 lipca 2019, 20:36

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 31 lipca 2019, 20:31Ten portfel jest bezużyteczny dla zwykłego Kowalskiego.
Bo monero nie jest dla kowalskich.

odpowiem ci ostatni raz działa..
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 31 lipca 2019, 20:31Robię pull-down
to rób do skutku albo wbij z palca https://moneroworld.com .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: gr0g » piątek, 2 sierpnia 2019, 22:14

https://www.wykop.pl/link/5072369/posia ... -wezwania/

Jak się wykopki dowiedzą, że u nas jest tak samo, tylko Urzędy Skarbowe jeszcze listów nie rozesłały, to będą mieli używanie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 września 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: binoj » środa, 18 września 2019, 12:53

Ja ufam wyłącznie Monero ;) mam wszystkie swoje oszczędności w tej walucie i nie zamierzam nigdy żadnej innej używać.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: jondoexxx » wtorek, 24 września 2019, 12:26

Ostatnio potrzebowałem wysłać trochę XMR. Ściągłem desktop MyMonero.com, zainstalowalem, przelałem drobniaki testowo i zadziałało, później docelowy przelew również. Jak dla mnie jest plug&play, nic nie musiałem ustawiać poza standardowym skonfigurowaniem portfela.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: Adolf_H » piątek, 11 października 2019, 20:47

to faktycznie niepokojące obawiam się że Jarek jak porządzi jeszcze trochę to i z was zrobi przestępców podatkowych mafię bitocionów okrzykną w TVN i TVP a dziki pitbul w okularach wpadnie w szał konfiskowania majątków przestępców .Zresztą już są zakusy żeby ujawniać kryptowaluty w ministerstwie ,zostaje mała luka ale i nią szybko zapełnią jak wejdą regulacje unijne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Amerykański fiskus wysłał ostrzeżenia do 10K+ posiadaczy kryptowalut

Postautor: janku66 » sobota, 12 października 2019, 00:12

@Adolf_H
Możesz raz jeszcze napisać posta ale tym razem po polsku?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości