Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: bl4ck » czwartek, 5 marca 2020, 16:03

Ale urzędnik nie mógł wiedzieć czego dotyczy rozliczanie tam nie pracują wróżki, ElQuatro się z nimi nie kontaktował więc oni nie wiedzą czego dotyczą te kwoty i co on właściwie rozliczył.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 16:05 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: gr0g » czwartek, 5 marca 2020, 16:05

To nie wiem.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 5 marca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: ElQuatro » czwartek, 5 marca 2020, 16:54

heh widzę, że mój przypadek to ewenement :? tylko dalej nie wiem jak się rozliczyć :( Czy robić korekte za 2017 czy nie wykazać teraz kosztów i zapłacić 19% od tego co wyjąłem? Co byście radzili?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: satoshi1948 » czwartek, 5 marca 2020, 17:58

Ja miałem trochę podobną sytuację tyle, że za 2018, gdzie miałem stratę, po paru dniach od złożenia PITu dostałem pismo wezwania do korekty bo błędne są te i te pola (chyba od kosztów w dół o ile pamiętam), ale nie było tam żadnych konkretów co dokładnie jest źle i dlaczego więc pojechałem wyjaśnić sprawę, ale nie dowiedziałem, się niczego bo pani nie miała akurat dostępu do systemu czy coś, zapytała jedynie co to za rozliczenie to powiedziałem, że to jest rozliczenie z kryptowalut i że duży obrót wynika z wymian krypto - krypto, pani powiedziała, że oddzwoni za parę dni i tak się też stało, dostałem telefon, że mieli jakiś błąd w systemie czy coś, który niesłusznie oznaczył im niektóre pity jako blędne i że pismo mam zignorować. Dziwna sprawa, Od bitbaya raczej nic nie dostali bo ja tam nigdy nic nie sprzedałem/wymieniałem a jedynie kupowałem.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: bl4ck » czwartek, 5 marca 2020, 19:43

ElQuatro pisze: czwartek, 5 marca 2020, 16:54 heh widzę, że mój przypadek to ewenement :? tylko dalej nie wiem jak się rozliczyć :( Czy robić korekte za 2017 czy nie wykazać teraz kosztów i zapłacić 19% od tego co wyjąłem? Co byście radzili?
To twoja decyzja masz tylko dwie drogi :kupujesz raport(ten raport liczy krypto-krypto także możesz mieć kosmiczne przychodu i obroty... ale pewnie jest też możliwość liczenia bez tych transakcji) z rozliczkryptowaluty.pl i dzwonisz umawiasz się i idziesz do Pani która do Ciebie papier wysłała wyjaśniasz sytuację i robisz korektę chodzi o to że musisz tam iść z konkretami i musisz być pewny tego co robisz, albo sprzedajesz i płacisz od całości.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: gr0g » czwartek, 5 marca 2020, 19:54

@ElQuatro Zdaje się, że większość miała podobną sytuacje szacując po obrotach na giełdach w momencie szczytu bańki w 2017 roku.
Jeżeli chcesz się rozliczyć prawidłowo (wg aktualnych interpretacji starych przepisów) to należałoby złożyć korektę za rok 2017, uregulować podatek wraz z odsetkami, a następnie w 2019 roku użyć kosztów z lat ubiegłych - skoro piszesz, że w zeszłym roku sprzedałeś kryptowaluty dokonując wyjścia do FIAT.

https://www.money.pl/podatki/poradniki/ ... 62821.html

Dodano po 4 minutach 35 sekundach:
bl4ck pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:43ale pewnie jest też możliwość liczenia bez tych transakcji

Nie ma takiej możliwości. Tj, jeżeli nawet jest tam taka opcja, to gdy jej użyjesz to nie rozliczysz się poprawnie wg interpretacji Ministerstwa Finansów.

bl4ck pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:43 albo sprzedajesz i płacisz od całości

Podpowiadasz nielegalne rozwiązania, które mogą później narazić kogoś na problemy.

@ElQuatro możesz skorzystać bezpłatnie z infolinii KIS, aby pomogli podjąć Tobie decyzje i wyjaśnili jak postąpić. Zakładam, że w przypadku rozpoczęcia kontroli kryptowalut, urzędnicy będą postępować zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, a nie "doradców podatkowych" czy użytkowników z internetów.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 marca 2020, 12:35 przez gr0g, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: bl4ck » czwartek, 5 marca 2020, 20:31

gr0g pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:54Podpowiadasz nielegalne rozwiązania, które mogą później narazić kogoś na problemy.
A co ja doradca podatkowy że mam się przejmować :) ? no własnie...
gr0g pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:54Zakładam, że w przypadku rozpoczęcia kontroli kryptowalut,
Złożenie korekty w jego przypadku z policzonymi wszystkim transakcjami krypto-krypto, z automatu rozpocznie u niego kontrolę jest to pewne jak w banku.

A co mają mu powiedzieć na infolinii? powiedzą nic nowego ... płać miliony zł podatku PCC ;) pomijając liczenie krypto-krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: gr0g » czwartek, 5 marca 2020, 20:46

bl4ck pisze: czwartek, 5 marca 2020, 20:31A co ja doradca podatkowy że mam się przejmować ? no własnie...

Raczej nikt nie może nakłaniać do łamania prawa.

bl4ck pisze: czwartek, 5 marca 2020, 20:31Złożenie korekty w jego przypadku z policzonymi wszystkim transakcjami krypto-krypto, z automatu rozpocznie u niego kontrolę jest to pewne jak w banku.

Zdaje mi się, że wymyślasz.... a gdyby nawet, to co mu zrobią, jak się poprawnie rozliczył?

bl4ck pisze: czwartek, 5 marca 2020, 20:31A co mają mu powiedzieć na infolinii? powiedzą nic nowego ... płać miliony zł podatku PCC pomijając liczenie krypto-krypto.

Przynajmniej nie będą ściemniać jak gwiazdy z internetów. Podobno PCC nie jest do przepchnięcia, a z tego co opisuje @ElQuatro ma go ok 1000zł. Za pomocą kalkulatora bitcointaxer.org jest go w stanie dokładnie policzyć, jak będzie ktoś chciał, to mogę podpowiedzieć jak ;)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: bl4ck » czwartek, 5 marca 2020, 20:58

gr0g pisze: czwartek, 5 marca 2020, 20:46Zdaje mi się, że wymyślasz.... a gdyby nawet, to co mu zrobią, jak się poprawnie rozliczył?
Nic dlatego sugerowałem jak byś nie zauważył spróbować to policzyć i kontaktować się z babką która papier do niego wysłała.
gr0g pisze: czwartek, 5 marca 2020, 20:46Przynajmniej nie będą ściemniać jak gwiazdy z internetów
Jeśli piszesz o Mentzen'ie to nie zapominaj że to on jako pierwszy powiedział o PCC wcześniej MF nie miało o tym zielonego pojęcia, także przyczynił się w ogromnym stopniu do tego że później po ogłoszeniu komunikatu MF potwierdzając PCC ludzie wyszli na ulicę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: gr0g » czwartek, 5 marca 2020, 21:09

Nie myślałem o nim, ale to akurat zabawne co piszesz ;) Czyli przypisuje sobie zasługę, że wymyślił błedną interpretacje z którą następnie bohatersko walczył. To jest tak piękne, że aż skisłem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 21:52 przez gr0g, łącznie zmieniany 3 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: xtraderx » czwartek, 5 marca 2020, 21:39

Ja mam pytanie troche z innej strony, ale zwiazane z roliczaniem podatkow.
Z racji, ze moja baza jest UK to szukam jakies prostej metody generowania raportow z wynikow.
Wpadlem na to:
https://recap.io/
i poki co nie jestem w stanie powiedziec, ze to fraud/scam. Jedyne co trzeba podac to API/Secret API, zeby mieli dostep do kazdej transakcji i w zasadzie wydaje sie to na maxa sensowne, tym bardziej ze przeciez boty wykorzystuja to dokladnie tak samo i jednoczesnie na binance mozna ograniczyc mozliwosci dzialania przez API.
Ktos ma jakies zdanie na ten temat?

e: z tego co widze polskie rozliczkryptowaluty.pl dziala tak samo
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 22:27 przez xtraderx, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 5 marca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: ElQuatro » czwartek, 5 marca 2020, 22:13

Dzięki serdeczne Panowie @gr0g i @bl4ck za porady. Kupie raport z rozliczkryptowaluty.pl i złoże korektę + spróbuję wyjaśnić sprawę żeby mieć czyste konto.
Nie tradowałem krypto-krypto tylko krypto-fiat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: gr0g » czwartek, 5 marca 2020, 22:47

@xtraderx Jedyne rozsądne rozwiązanie, jeżeli chcesz mówić o bezpieczeństwie i prywatności to sandboxowany JS w przeglądarce - oprogramowanie uruchamiane w systemie operacyjnym należałoby odizolować w wirtualnej maszynie, a usługi online to tak naprawdę podawanie na talerzu swoich danych obcym osobom, nieważne co by wypisywali o zabezpieczeniach, i tak muszą w pewnym momencie mieć dostęp do danych i nigdy nie dowiesz się co z nimi zrobią, a jak jeszcze zapłacisz im za tą usługę - to będą posiadać Twoje imię, nazwisko, adres zamieszkania (np. z faktury) itd. Dodatkowo przy włamaniu na taki serwer, przestępcy zyskują informację o personaliach osób i posiadanych przez nie środkach, giełdach, adresach portfeli...

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 lutego 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: jacksparrow14 » piątek, 6 marca 2020, 00:41

Odnośnie kwestii z poprzedniej strony, to niestety, ale wiele osób do dzisiaj nie rozumie na czym polegało rozliczanie wymian krypto-krypto, często się widzi "argument", że
"skoro wymieniam 1 bitcoina na ileś tam litecoinów to przecież wartość obu rzeczy w momencie wymiany jest taka sama, więc nie ma żadnego podatku"
, nawet chyba w tym temacie, czy gdzieś, ktoś tak sugerował, a to w ogóle nie na tym polegało. Jeśli ktoś kupił bitcoina za 10tys zł, za pół roku wartość tego bitcoina wzrosła do 20tys zł i wtedy wymienił go na ileś tam altcoinów to właśnie zrezlizował zysk o wysokości 10 tys zł, czyli powstał przychód 20tys. zł, koszt to 10tys. zł i dochód (zysk) 10 tys. zł. Także nie wiem o jakich sporach, czy metodach mówiła ta miła pani, ale niezależnie, czy ktoś używał FIFO, LIFO, czy jeszcze coś innego, to takie wymiany nie były neutralne podatkowo, bo od przychodu z wymiany (zbycia na drodze wymiany) kryptowaluty odliczało się koszty wcześniejszego nabycia (czy to na drodze kupna czy też wymiany) tej właśnie kryptowaluty, a nie tej, na którą się wymienia (nabywanej). Inaczej to faktycznie nikt by nie był nic winien z tych transakcji.
Trochę to martwiące, że nawet eskpertka od podatków krypto się w tym gubi, pozostaje mieć nadzieję, że ludzie w urzędach skarbowych wiedzą jak to wszystko działa i w razie czego nie trzeba będzie się tłumaczyć z przysłowiowego nie bycia wielbłądem.

A tutaj jeszcze smaczek zza oceanu (zakładam, że to nie fake)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: Rumcajs » piątek, 6 marca 2020, 21:11

@jacksparrow14

Na takim liczeniu jak podałeś gdy ludzie wymieniali wkółko coiny na bańce w 2017 roku to by im wyszły podatki kilkaset tysiecy czy milionów których nie mają bo nie wychodząc na fiaty wymieniali coiny na inne coiny które teraz są warte 2% tego co wtedy (-98% często), ludzie nawet jakby posprzedawali swoje miekszania to by im brakło na opłacenie tak licząc podatków.
Bańka przeszła z tego co pamiętam na kolejny rok bo była w grudniu 2017 i jeszcze na początku 2018 roku a PITy sie robi rocznie, więc każdy kto nie sprzedał na fiaty coinów w grudniu i przetrzymał do 2018 roku jak był crash to musiałby płacić podatki wirtualne od czegoś co miesiąc czy dwa później spadało ciągle aż do kilku % wartości (jedynie btc aż tyle nie spadł).
Więc oni (MF) po bańce jak już pekła wydali interpretacje że wymiana krypto-krypto powinna być rozliczona a wiekszosc osob co miala coiny nie sprzedała ich w grudniu bo czemu skoro nikt wczesniej nie slyszał o takiej interpretacji, a jak trzymali dalej to nigdy nawet nie wypłacili tyle kasy ile by ich wyniosły liczone w taki sposób fikcyjne podatki. Niektórzy do tej pory nawet NIC nie wypłacili a musieliby miliony podatku płacić ? Bo by wyszło na to że przy ostatniej wymianie w 2017 roku ktos zamiast zostawic pieniądze na podatek to "kupił" kolejne kryptowaluty na szczycie bańki a w nastepnym roku cena spadła i te osoby nie maja nawet tych pieniedzy ale podatek jest roczny i mają stratę ale w 2018 roku i powinny mieszkania teraz sprzedać i płacić podatek za 2017 ?
To chore. Ale chyba właśnie przekonałeś masy ludzi żeby nie wpisywała kosztów w PIT za 2019 rok bo nie mają "udokumentowane" :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: gr0g » sobota, 7 marca 2020, 13:02

jacksparrow14 pisze: piątek, 6 marca 2020, 00:41"skoro wymieniam 1 bitcoina na ileś tam litecoinów to przecież wartość obu rzeczy w momencie wymiany jest taka sama, więc nie ma żadnego podatku"
, nawet chyba w tym temacie, czy gdzieś, ktoś tak sugerował, a to w ogóle nie na tym polegało. Jeśli ktoś kupił bitcoina za 10tys zł, za pół roku wartość tego bitcoina wzrosła do 20tys zł i wtedy wymienił go na ileś tam altcoinów to właśnie zrezlizował zysk o wysokości 10 tys zł, czyli powstał przychód 20tys. zł, koszt to 10tys. zł i dochód (zysk) 10 tys. zł. Także nie wiem o jakich sporach, czy metodach mówiła ta miła pani, ale niezależnie, czy ktoś używał FIFO, LIFO, czy jeszcze coś innego, to takie wymiany nie były neutralne podatkowo, bo od przychodu z wymiany (zbycia na drodze wymiany) kryptowaluty odliczało się koszty wcześniejszego nabycia (czy to na drodze kupna czy też wymiany) tej właśnie kryptowaluty, a nie tej, na którą się wymienia (nabywanej). Inaczej to faktycznie nikt by nie był nic winien z tych transakcji.
Trochę to martwiące, że nawet eskpertka od podatków krypto się w tym gubi, pozostaje mieć nadzieję, że ludzie w urzędach skarbowych wiedzą jak to wszystko działa i w razie czego nie trzeba będzie się tłumaczyć z przysłowiowego nie bycia wielbłądem.

Zabawne, że ekspertka poszła publicznie się pochwalić taką swoją interpretacją. Wydaje mi się, że eksperci powinni rozumieć jak rozliczać towar handlowy, przeprowadzać spis z natury, czy liczyć klasycznie podatek dochodowy przez osoby fizyczne.

Tutaj masz kolejne biuro:

Tłumaczy, że wbrew wydawanym interpretacją zalicza wydatek na bieżąco w zamianach krypto-krypto w ten sposób nie płacąc podatku, pomimo, że Ministerstwo Finansów udziela wyraźniej informacji, że można zaliczyć tyko tę część kosztu, która jest zbywana w drodze zamiany przy zastosowaniu dowolnej metody przyporządkowania kosztów (@xtraderx: w UK stosują https://www.investopedia.com/terms/b/be ... t-deal.asp), a przychodem jest aktualna wycena do PLN.
Jak ktoś potrzebuje sobie wydrukować podatkową książkę przychodów i rozchodów (z uwzględnieniem różnic kursowych) w formacie PDF, na podstawie historii transakcji, to może bezpłatnie skorzystać ze strony https://bitcointaxer.org

Jeżeli było legalne niepłacenie podatku od zamian krypto-krypto, to powinni o tym oficjalnie poinformować np. w wydawanych interpretacjach - zdaje się, że jednak takich interpretacji nie wydają, a jeżeli ktoś dostał wcześniej interpretacje zwalniającą z podatku od zamian krypto-krypto to i tak musi ten podatek zapłacić - pomijają go tylko odsetki. Tak samo w przypadku zmiany interpretacji w drugą stronę - zapłacony niesłusznie podatek od zamian krypto-krypto powinni zwrócić.
Zdaje się, że podatki płaci się w należnej wysokości. Nie kojarzę też, aby były 2 różne zestawy zasad w jednym państwie.

@jacksparrow14: co to za list miłosny, z IRS?

Rumcajs pisze: piątek, 6 marca 2020, 21:11Niektórzy do tej pory nawet NIC nie wypłacili a musieliby miliony podatku płacić ? Bo by wyszło na to że przy ostatniej wymianie w 2017 roku ktos zamiast zostawic pieniądze na podatek to "kupił" kolejne kryptowaluty na szczycie bańki a w nastepnym roku cena spadła i te osoby nie maja nawet tych pieniedzy ale podatek jest roczny i mają stratę ale w 2018 roku i powinny mieszkania teraz sprzedać i płacić podatek za 2017 ?

Niektórzy musieli sprzedać kryptowaluty w kwietniu 2018 roku, gdy bitcoin kosztował 6k dolarów + spłacają kredyt pod zastaw mieszkania (odsetki są niższe, niż naliczane ~8% od zaległego podatku), aby zdążyć zapłacić podatek za 2017 rok w terminie. Potraktuj teraz sprzedaż mieszkania jak element gry.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: bl4ck » sobota, 7 marca 2020, 14:22

@gr0g
Ty uważasz że wszystko co powie MF to pismo święte i tak ma by koniec kropka, tylko widzisz tak nie jest i po to masz sąd aby swoją rację przedstawić.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: _chybaty » sobota, 7 marca 2020, 14:32

Samo to że ludzie mieli płacić podatek który przekraczał ich dochód to jest absurd. Jakbym miał taką sytuację to wolałbym sie bic w sądzie niż to płacić. A jeszcze branie kredytu pod zastaw mieszkania na spłatę to już jest niezła jazda. Rozumiem jak ktoś miał do zapłaty 18/32 od dochodu i nie odłożył tego - No to jego wina. Ale podatek przekraczający cały dochód no bez jaj.


Najśmieszniejsze jest to że tu jest naprawdę mało ludzi którzy nie chcieli zapłacić podatków. Chcieli Ale jak im z pcc powychodzilo I krypto-krypto po parę milionow przy śmiesznym dochodzę to co mieli robić? Bylo tu parę takich osób... zaplacilbys gr0g? Mieszkanie bys sprzedał?

Nie zrozum mnie gr0g źle, doceniam to co robisz z kalkulatorem itd, ale sam wiesz że to co było to jest jakiś absurd I jakbym miał wybierać co robić to zrobiłbym tak jak @bl4ck napisal I poszedł się sądzić. Z drugiej strony nie słyszałem żeby ktoś miał jakieś problemy. I widzę ze tutaj ludzie się wyzywają nawzajem od frajerów. Jedni tych co zapłacili wszystko, drudzy tych co krypto krypto olali. A prawda jest taka że ludzie wybierali taka opcję na jaka ich bylo stac... A jedyne frajerstwo w tym wszystkim to jest niejasnośc interpretacji I ogólny bałagan. Prawda jest taka że były wyroki WSA mówiące o tym że krypto krypto nie trzeba placic bo taki docelowo jak widać był zamysł... To tylko potwierdza jaki to jest burdel i jak sądy i urzędy sobie z tym nie radzą to co zwykli podatnicy mają zrobic niejednokrotnie wprowadzani w błąd przez własne US.



Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: Aeon » sobota, 7 marca 2020, 16:35

Dr Sławomir Mentzen - Opodatkowanie kryptowalut w 2020 roku


Jego kanał na YT:
https://www.youtube.com/channel/UCkH8Dp ... QcA/videos

Strona na FB (gorąco polecam):
https://www.facebook.com/slawomirmentzen/

Kancelaria:
www.mentzen.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Postautor: gr0g » sobota, 7 marca 2020, 18:24

@Aeon Ten bohater rozwiązuje jakiś problem, poza tworzeniem nowych? Zdaje się, że 4 strony wcześniej omawialiśmy już ten filmik. Powodzenia tym, którzy chcą się rozliczać zatajając historę transakcji. Nawet nie jestem pewien czy takie porady są legalne, bo prymitywny wałek z ukrywaniem i wyciągnięciem historii wydaje się oszustwem. Nie wiadomo czy po 5 latach ktoś będzie chciał uznać jakiekolwiek zatajone transakcje, a wyjdą one odrazu jako kapitał nieznanego pochodzenia nie wspominając już o niespójności w transferach blockchain.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości