Proszę o pomoc! podatek od kryptowalut

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pomoc! podatek od kryptowalut

Postautor: robert555 » wtorek, 19 lutego 2019, 20:36

Cześć!

Czy może ktoś mi powiedzieć jak to jest z tym rozliczaniem podatków za kryptowaluty? Czytałem trochę o tym ale nie bardzo rozumiem. Ogólnie sprawa u mnie wygląda tak, że w styczniu 2018 roku zafascynowałem się światem kryptowalut i przeznaczyłem część swoich oszczędności (600zł) właśnie na giełdę bitbay.net. Kupiłem tam bitcoina, przełałem go na giełdę binance tam kupiłem parę różnych coinów, przelałem je do portfela i trzymam je do tej pory. Nic z nimi nie robiłem bo ceny mocno spadły i nie bardzo już się tym interesuję. Jest to dla mnie nieudana inwestycja. Jestem studentem, nie pracuję i nigdy nie składałem jeszcze żadnych pitów. Czy przez to będę musiał się rozliczać? Jeżeli tak to czy duża kara mnie czeka jeżeli bym to olał? Szczerze to nigdy nie interesowałem się podatkami i nie wiem kompletnie co robić, dlatego proszę o cierpliwość i w miarę ludzkim językiem wytłumaczenie mi tego wszystkiego.
Pozdrawiam,
Robert

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pomoc!

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 19 lutego 2019, 20:46

600zł - może kary śmierci nie dostaniesz... Choć student, który wydał na kryptę, a nie wódę...
Dajcie już towarzysze spokój z tymi tekstami "ratunku", bo mi gumka od majtek za 600zł strzeliła...
Nie - łowców skór za Tobą nie wyślą, możesz nie oglądać się przez ramię na każdym rogu.
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pomoc! podatek od kryptowalut

Postautor: Rumcajs » wtorek, 19 lutego 2019, 23:58


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pomoc! podatek od kryptowalut

Postautor: Bit-els » środa, 20 lutego 2019, 06:38

@robert555 przecież poniosłeś stratę, do tego nie wymieniłeś crypto na złote.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pomoc! podatek od kryptowalut

Postautor: robert555 » środa, 20 lutego 2019, 16:43

Dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Temat można zamknąć.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości