Projekt ICO, na innych zasadach

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt ICO, na innych zasadach

Postautor: byteBuilder » piątek, 18 stycznia 2019, 23:27

Cześć.

Jestem w trakcie tworzenia mojego projektu, do którego będę chciał wypuścić własny token(na platformie waves). Nie będzie to typowe ICO, w takim rozumieniu, że sprzedam token i kupujący mogą liczyć tylko na wahania kursu. Token będzie miał za zadanie wyłącznie przenoszenie wartości od jednego użytkownika do drugiego(P2P). Na platformie jeden użytkownik w zamian za jakąś usługę od drugiego będzie mógł wysłać daną ilość tokenu bezpośrednio na jego adres. Jednak ten token musi być ode mnie najpierw kupiony. Na koniec, żeby usługodawca(który otrzymuje token) mógł cieszyć się zyskami będzie mógł token z powrotem u mnie wymienić na równowartość w tokenach waves, za jaką był kupiony(minus fee dla mnie, np 1%). I tu zaczyna się mój problem: jak traktować taki token? Niby jest to zwykły utility, tyle że w każdej chwili kupujący będzie mógł odzyskać swoje "zainwestowane" pieniądze, a token ma na celu jedynie transfer wartości pomiędzy użytkownikami. Mam wiedzę techniczną, żeby to zrobić(mam za sobą już jeden podobny projekt blockchain), brakuje mi jedynie prawnej. Czy zwykła działalność gospodarcza w takim wypadku(plus klarownie skonstruowana umowa) wystarczy i np. rozliczanie się z US z zysków z fee? Podpowiedzcie coś, będę wdzięczny :)

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt ICO, na innych zasadach

Postautor: Marszałek » sobota, 19 stycznia 2019, 09:47

Jesteś w stanie podać choć jeden powód który skłoni kupującego i sprzedającego do akceptacji Twojego tokena przepłacając na zakupie 1%? To token utilility, rozliczasz się z dochodu po uprzedniej rozmowie z własną księgową.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt ICO, na innych zasadach

Postautor: byteBuilder » sobota, 19 stycznia 2019, 13:22

"Jesteś w stanie podać choć jeden powód który skłoni kupującego i sprzedającego do akceptacji Twojego tokena przepłacając na zakupie 1%?"

Tak właściwie to myślę bardziej nawet o 5%, i jest to mój osobisty problem, którego póki co nie prosiłem żeby oceniać, nie znając szczegółów projektu.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości