Dzierżawa-dowolnego punktu sieci

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzierżawa-dowolnego punktu sieci

Postautor: MateuszTafil » środa, 10 października 2018, 03:26

Witam
Temat w prawdzie dotyczy blockchaina ,ale uważam ,że zachacza w dużej mierze o prawo wykorzystania nazwę to "gruntem"- "powierzchnią",po prostu "rzeczą".
Mam nadzieje ,że przedstawię jeszcze nie wiem czy problem w miarę zrozumiale.

Pomyślałem o czymś takim , Blockchain ,internet, nie należą do nikogo są wynikiem dodania do siebie mnóstwa niezależnych użytkowników,
Nie ma żadnych opłat związanych z wykorzystaniem usługi,która jest dzierżawiona właśnie na inne osoby.

I teraz uwaga , w momencie kiedy staje się czynnym uczestnikiem przykład Karolina przystąpiła do jednego z wielu projektów w łańcuchu blockchain , stała się posiadaczką tokenu firmy czyli jak ja to nazywam "powierzchni" na której może zrobić dowolną rzecz nazwa "blok"kojarzy mi się z Czysty ,pusty,nowy w kontekście tej częsci internetu.Karolina postanawia dzierżawić wolną przestrzeń jaką nabyła od firmy.Znajdują się na to chętni ,którzy płacą ustalony abonament za to.

Karolina w rzeczywistości pomijając zawierane przy pomocy blockchaina smart contracty,w samym tylko znaczeniu tego ,że jest posiadaczką danego "punktu" w sieci może każdą taką wolną przestrzeń dzierżawić innym , a tego jest mnóstwo.
Teraz najciekawsze można zawierać kontrakty z innymi osobami należącej do danej sieci lub innych , np. Karolina spotyka na swojej drodze inną dziewczynę o imieniu Paulina
Paulina należy do tej samej sieci i tak samo jak Karolina posiada "rzecz" w postaci tokenu. Zawierają miedzy sobą umowę Karolina dzierżawi Paulinie swoją powierzchnię za co w zamian ona płaci jej abonament.Paulina zawiera kolejne umowy już nie związane z dzierżawą aż do momentu gdy ktoś się do niej zwróci ,że potrzebuje jej fragmentu przestrzeni do wykorzystania ona wtedy zawiera umowę dzierżawy.

Teraz rodzi się mnóstwo pytań :)

1- Czy samo posiadania przez osobę tokenu/pieniądza=temu samemu co posiadanie wolnej powierzchni ,rzeczy za co inna osoba widząc to jest skłonna oddać "wartość"?-nie piszę o pieniądzach bo po tym co zauważyłem to czysto abstrakcyjne słowo i nie mające żadnego znaczenia w świecie blockchain.
2-Czy można dzierżawić dowolny punkt sieci ,skoro ten punkt jest wartością ?
3-Nie ma 1-osoby od,więc osoba robiąca coś takiego automatycznie staje na samej górze i może przejmować innych w sieci pod swoją dzierżawę inni nie zrobili tego a żeby być posiadaczem tego punktu muszą to wydzierżawić o tej osoby do której należy
4-Więc jeśli "kupuje" ktoś ode mnie punkt nr 0,009 lub 1,32113 to a ja mam zapisane w kontrakcie ,że oddam to za wartość , w postaci tego samego czyli osoba stająca się na określony czas posiadaczem tego oddaje mi część tego właśnie w postaci abonamentu tak ?
5- De facto powinno wyglądać to tak , jeśli mam spisane ,że należące do mnie numery 1------- do 0 posiadają dzierżawę to inna osoba nie dostaje całkowitej wartości ,ale od razu pomniejszone o "abonament" , można np.ustawić ,że jest to ściągane od posiadacza danego dnia miesiąca, po prostu z jego portfela lub sam przelewa na portfel mamy ustanowioną umowę i jest to zapisane.
6-Będą zawierane w dużych ilościach kontrakty , nie tylko na samo przekazanie wartości w czystej formie ,ale i takie gdzie ktoś przy pomocy tego stworzy ,zbuduje wartość i będzie czerpać z tego korzyści, jego miejsce ,które dzierżawi ode mnie powinno nabierać także wartości ,więc tak na prawdę po dzierżawie miejsce ,którego nie wykupi będzie wartę jeszcze więcej tak czy nie ?

Nasuwają się jeszcze inne pytania ,Zaczynam kopać nową kryptowalutę /token , to czy występuje coś takiego jak zwrócenie części tej nowej waluty do całkowitej ilości tokenów np
Tworzy się 1 milion tokenów , kiedy staje się "moją własnością" a nie jest poruszającym się swobodnie atomem, to automatycznie Jego kolor lekko się zmienia nie jest w 100% pusty jakieś jego fragmenty są już zapełnione -a te fragmenty dzielą się na inne więc 1 token tak na prawdę nie jest 1-jest delikatnie pomniejszony więc co się dzieje z tą brakującą cześcią ?

Tak mi się przynajmniej wydaje że jest.

Kto coś wie na ten temat to zapraszam do rozmowy :)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości