Podatek BITBAY

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: cryptomaniak » poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:28

Witam, zacząłem początkiem 2018 przygodę z krypto, wpłacałem na giełde po 200-300zł i w sumie wyszło jakieś 1200zł , kupowałem game, sprzedawalem i kupowałem kilkanaście razy, później trzymałem i aż do tej pory z tych 1200 zrobiło się 400, czy jeżeli ( o ile ) odbije do 1000zł i sprzedam, wypłacę kase to muszę płacić podatek? podobno jest jakaś minimalna kwota od której się nie płaci? może ktoś wytłumaczyć?

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:58

cryptomaniak pisze:Witam, zacząłem początkiem 2018 przygodę z krypto, wpłacałem na giełde po 200-300zł i w sumie wyszło jakieś 1200zł , kupowałem game, sprzedawalem i kupowałem kilkanaście razy, później trzymałem i aż do tej pory z tych 1200 zrobiło się 400, czy jeżeli ( o ile ) odbije do 1000zł i sprzedam, wypłacę kase to muszę płacić podatek? podobno jest jakaś minimalna kwota od której się nie płaci? może ktoś wytłumaczyć?
Jak sprzedasz co masz że strata to podatku nie płacisz. Poza tym podatek dopiero w kwietniu 2019 masz do zapłaty za rok 2018. Deklaracje będziesz musiał złożyć w której Wykażesz strate po prostu i tyle.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 14 lipca 2018
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: Picasso » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:23

_chybaty pisze:
cryptomaniak pisze:Witam, zacząłem początkiem 2018 przygodę z krypto, wpłacałem na giełde po 200-300zł i w sumie wyszło jakieś 1200zł , kupowałem game, sprzedawalem i kupowałem kilkanaście razy, później trzymałem i aż do tej pory z tych 1200 zrobiło się 400, czy jeżeli ( o ile ) odbije do 1000zł i sprzedam, wypłacę kase to muszę płacić podatek? podobno jest jakaś minimalna kwota od której się nie płaci? może ktoś wytłumaczyć?
Jak sprzedasz co masz że strata to podatku nie płacisz. Poza tym podatek dopiero w kwietniu 2019 masz do zapłaty za rok 2018. Deklaracje będziesz musiał złożyć w której Wykażesz strate po prostu i tyle.
Nie jestem specjalistą od spraw podatkowych, ale wydaje mi się, że w przypadku rozliczania się z dochodu z krypto przy pomocy PIT-36 (przychody z praw majątkowych), nie ma sensu rozliczać straty. Moim skromnym zdaniem, jeżeli @cryptomaniak wyjdzie ze stratą to nie musi w ogóle składać żadnej deklaracji.

Inna sprawa, że jeżeli nie masz żadnych innych dochodów, a Game sprzedasz za 1000 złotych, to nie musisz nic deklarować, ponieważ mieścisz się w kwocie wolnej od podatku (8000 zł).

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: wijtek » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:26

@Picasso
A to nie jest ze wszystkie dochody trzeba deklarowac niezaleznie od kw wolnej od podatku? Czy cos sie zmienilo albo bylem w bledzie?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:29 przez wijtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: benq » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:28

Jeszcze 3 posty i będzie 5 stron cytatów.

NIE CYTUJEMY POSTA POD POSTEM.

Tak jak wyżej napisał @_chybaty - podatek będzie dopiero za rok, wiele się może zmienić do tego czasu, poczekaj jeszcze z zamartwianiem się. ;)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: cryptomaniak » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:48

Właśnie w miesiącu podjąłem prace, umowa pełen etat itd, ale to mniejsza z tym. Skoro dużo nie wpłacałem bo było to 1200zł i wypłacę 1000 , to choćby nawet to ile tego podatku zapłacę 100zł ? myślę, że chyba nawet nie.
Nawet nie wiem, czy jest sens wykazywania tego, kilka osób mi mówiło, że nawet nie opłaca się robić tego bo to błachostka, ale napisałem posta, by się poradzić doświadczonych osób, stąd te zapytanie.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:51

Ogólnie to myślę że wypłacone 1000zl mało kogo będzie interesowało.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 14 lipca 2018
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: Picasso » poniedziałek, 16 lipca 2018, 21:01

wijtek pisze: @Picasso
A to nie jest ze wszystkie dochody trzeba deklarowac niezaleznie od kw wolnej od podatku? Czy cos sie zmienilo albo bylem w bledzie?
Masz rację, musisz złożyć deklarację niezależnie od tego czy przekroczyłeś kwotę wolną, czy nie. Przepraszam, pomyliłem się.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: kajetan » poniedziałek, 16 lipca 2018, 21:15

Przy czym jak na razie są wyłącznie doniesienia o sprawdzaniu przez urzędy właśnie ludzi, którzy zgłaszali w picie spore straty na prawach majątkowych, bo w US wtedy jakiś alert wyskakuje w systemie. Ale z drugiej strony po wyjaśnieniach dotąd chyba nikomu tego nie kwestionowali.

Poza tym według bieżących przepisów nadal nie usunięto obowiązku płacenia PCC od zakupów przed 13 lipca 2018. Więc teoretycznie, @cryptomaniak, powinieneś był zapłacić 1% PCC w ciągu 14 dni od każdego zakupu lub wymiany, niezależnie od tego czy była z tego strata czy zysk. Ale zrobiło to tylko kilkadziesiąt osób z co najmniej miliona.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: Yamillo » wtorek, 17 lipca 2018, 16:14

może mi ktoś odpowiedzieć czy jeśli , wpłaciłem na giełde okolo 4 tys przelewem, zakładając ze bitbay nie udostępnił moich danych , następnie dostane wezwanie z US na przesłuchanie, czy to ja będę musiał przedstawić im swoją niewinność w postaci historii transakcji ( i czy mają prawo tego ode mnie wymagać od tak sobie ? ) czy to oni musze udowodnic mi wine ze nie odprowadziłem podatku??

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: _chybaty » wtorek, 17 lipca 2018, 17:21

Jak nic nie wypłacales z giełdy to obstawiam że nikt Cię nigdzie nie wezwie. Ale np: jakbyś wypłacił jakąś kasę a potem urząd by się zapytał co to za kasa a Ty stwierdzisz że nie dasz im historii bo nie to mogą Ci od tego co wypłaciles dowalic 75% bo potraktują to jako środki nieujawnione bo nie chcesz na ich zapytanie powiedzieć skąd są.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: benq » wtorek, 17 lipca 2018, 18:48

@Yamillo, Przelew wychodzący z Twojego konta nic nie znaczy. Liczą się przelewy przychodzące. Nikogo nie obchodzi jak tracisz kasę, wszystkich obchodzi jak zarabiasz ;)
No chyba, że Bitbay nic nie mówiąc pójdzie na współpracę i przekaże dane. Wtedy może się okazać, że wypłaciłeś jakieś bitki na swój portfel, a może nawet sprzedałeś potajemnie i możesz być potencjalnym, groźnym przestępcą.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: _chybaty » wtorek, 17 lipca 2018, 18:49

@benq chyba że wydajesz na dom albo samochód kasę z btc to już US interesuje :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: benq » wtorek, 17 lipca 2018, 18:51

@_chybaty, To jest straszny absurd, ale tak to działa. Wydajesz 20 tys na wakacje - nikogo to nie obchodzi. Kupisz auto za 20 tys - dymaj do urzędu się wytłumaczyć :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: Yamillo » wtorek, 17 lipca 2018, 19:09

auto za 20 tys to jeszcze nie jest problem gdyż zarabiam około 3.5 tys na rękę i mam takie comiesięczne przychody na konto,w takim razie cała nadzieje zeby Suszek nie okazal sie konfidentem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: benq » wtorek, 17 lipca 2018, 19:46

@Yamillo, Nie chodzi o kwoty, wakacje za 50k to też nie jest jakiś kosmos, samochód również klasa kompakt, a jednak tylko ten drugi przypadek wzbudza sensację i zobowiązania urzędowe ;)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek BITBAY

Postautor: kajetan » wtorek, 17 lipca 2018, 19:53

benq pisze: @Yamillo, Nie chodzi o kwoty, wakacje za 50k to też nie jest jakiś kosmos, samochód również klasa kompakt, a jednak tylko ten drugi przypadek wzbudza sensację i zobowiązania urzędowe ;)
Bo przy samochodach i nieruchomościach płaci się PCC, więc to widzą w US.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości