Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: benq » środa, 13 czerwca 2018, 11:48

@Pietaszek, kurczę, a ja myślałem, że jest doktorem ekonomii, a okazuje się, że to zwykły doradca podatkowy, jak Pani Wiesia co pity sąsiadom rozlicza.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ludność_Polski
Polecam sprawdzić przyrost naturalny w ubiegłym stuleciu i obecnie. Albo nawet w pierwszych 3 miesiącach tego roku.
Jak rozumiem, zwolennik 500+ i polityki tfu pro-rodzinnej?

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Mosteque » środa, 13 czerwca 2018, 11:51

Pietaszek pisze: Co do reszty panie wolnościowiec, najszybciej zyskującym wpływy na świecie państwem są Chiny, gdzie wolność jest towarem deficytowym. Notują od dekad imponujący wzrost gospodarczy i wzrost zamożności społeczeństwa. A więc wystarczy spojrzeć nieco szerzej, żeby te Twoje oczywistości poprzewracać
Chiny odnotowują taki wzrost, bo startowały spod dna zupełnie. Więc samo dotarcie do poziomu zero było już niezłym wzrostem. Nie liczą się tam z ludźmi, nie liczą się ze środowiskiem. Ale wzrost mają. Hura.
Tylko co ma być wyznacznikiem dobrego państwa. Cyferki i wykresy, czy samopoczucie obywateli?
Jasne, nie jadą już na misce ryżu dziennie i jednych portkach na dekadę. Ale jak pisałem - jest pewien poziom zero, do którego dojście było już dla tego kraju ogromnym sukcesem gospodarczym.

Chcesz przykładów dobrego rozwoju? Patrz na Singapur. Tam za mordę ludzi nie trzymają, tylko dali im wolną rękę. Niedawno była tam obsrana wioska rybacka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: adam1226 » środa, 13 czerwca 2018, 12:34

Jak dla mnie wszystko jest kwestia wywazenia proporcji - sa sytuacje w których lepsze efekty osiagnie sie dzieki dyscyplinie i sa tez takie gdzie lepsze rezultaty przynosi niczym nieskrępowana kreatywnośc.
Polecam ksiazke "Problem 3 ciał" Liu Cixin
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: janku66 » środa, 13 czerwca 2018, 13:00

tonyxxl pisze: Państwo powinno być minimalne, im więcej pozornego bezpieczeństwa tym mniej wolności
Jest miejsce gdzie śpi się za darmo, nie płacąc za nocleg.
Dają jeść również za darmo.
Dają ubrania, piorą je.
Dbają o bezpieczeństwo.
Zapewniają nawet często rozrywkę, siłownię.
Nawet za to wszystko pracą nie trzeba płacić.

Kto zna JKM, to wie już, że chodzi o więzienie.

Jak ktoś chce żyć w socjalnym piekle wypełnionym leniami i patologią, to droga wolna. Jednak na zbudowanie takiego slamsu sami wykombinujcie sobie pieniądze nie wyrywając z rąk tym, co postanowili sami o siebie zadbać.

Obecnie tak to wygląda.
Jak chce człowiek sam sobie poradzić, to tylko za opłaceniem daniny na tych, którym się nie chce.

Dodano po 11 minutach 43 sekundach:
Pietaszek pisze: tonyxxl nie wiem skąd wiesz co ja myślę może się zastanów. Co do reszty panie wolnościowiec, najszybciej zyskującym wpływy na świecie państwem są Chiny, gdzie wolność jest towarem deficytowym. Notują od dekad imponujący wzrost gospodarczy i wzrost zamożności społeczeństwa
Wzrost zamożności społeczeństwa...
Co przez to rozumiesz?
Że stać cię na miskę ryżu, tylko kiedyś sam sobie ją zapewniles pracując na swoim polu, a teraz zapitalasz na nią 360h w miesiącu przez siedem dni w tygodniu?

Miałeś kiedyś możliwość porozmawiać z Chińczykiem, który ci zaufał, że może powiedzieć więcej?
Ja miałem i to nie z jednym.
Gdy mu mówisz, że w Polsce masz ten sam poziom życia lub lepszy, ale za pracę 160h w miesiącu, a nie 360h w miesiącu. To, choćby nie wiem co odpowiedział, na twarzy i w oczach Chińczyka widzisz, że widzi on w tobie przybysza z lepszej krainy.
Dziwne to jest, bo sprawiają oni wrażenie szczęśliwych, mówią, że tak państwo ma funkcjonować i nie wyobrażają sobie innego życia.
Jednak, uważam, że to jest maks jaki można wycisnąć z tego kraju. Oni moim zdaniem z tych 360h mają może 70% efektywności. Dalsze zwiększanie jest raz, że niemożliwe, a dwa mija się z celem. Pozostałoby zwykłe zombie z tych ludzi.

Nie piernicz zatem bzdur, że Chiny to przykład.
Prawda, rozwinęli się, inwestują, ale centra handlowe, parki, obiekty rozrywki, świeca pustkami nawet w niedzielę. I po co to?
Przypomina mi to bogacza, którego pochłonęła firma i praca, tylko w tym przypadku nie mają oni pieniędzy.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Pietaszek » środa, 13 czerwca 2018, 13:10

Mosteque od tego co piszę, do definicji dobrego państwa jakiej bym się podjął, to jeszcze bardzo daleko. Prawda jest taka, że Chiny poszły w zamordyzm i państwo jest silne i rozwija się gospodarczo. To bez znaczenia z jakiego pułapu startowali, ich rozwój gospodarczy pozwolił rzucić wyzwanie USA. Co więcej, tam nie ma jakiegoś parcia na wolność bo wolność nie jest dla Chińczyków jakimś szczególnym cymesem. Użyłem tego przykładu jako argumentu, że zamordyzm nie musi prowadzić do upadku państwa i ten argument się broni

Co do zbawiennych skutków wzrostu gospodarczego, tu nie chodzi o utrzymanie za wszelką cenę wzrostu, tylko o uniknięcie negatywnych skutków załamania przyrostu naturalnego. Sam w sobie przyrost naturalny nie jest świętym graalem, można ujemny przyrost skompensować efektywnością pracy, szczególnie przy nowoczesnej strukturze gospodarki gdzie dominują usługi. Ale silny ujemny przyrost spowoduje załamanie finansów i gospodarki państwa, dlatego jest istotną zmienną w gospodarce. A co do zasady, dodatni przyrost naturalny generuje dodatkowy popyt

@benq PITa może zrobić, przecież biuro rachunkowe prowadzi. Opowiada elementarz dla laików, filtrując informacje zgodnie z linią własnej partii. Jeśli Grecja przestałaby płacić, ich system bankowy runąłby w kilka dni, a za nim cała gospodarka. Dywagacje na temat skutków bankructwa w odniesieniu do stopy procentowej kwalifikują go do szkoły z powrotem. Bankructwo państwa obniża jego wiarygodność kredytową na lata, argumentowanie Mentzela jest typu "spadło to kupujemy bo teraz wzrośnie". To jest dziecinna argumentacja.
Oczywiście Pan doradca podatkowy nie bierze zupełnie pod uwagę różnicy pomiędzy bankructwem Islandii a Włoch. Bo nie rozumie, że oprócz sytuacji wewnętrznej danego kraju istotne jest jakim obciążeniem jest dany dług dla regionu.

Dlatego właśnie, poważne bankructwo jednego kraju spowoduje albo efekt domina bo w 2008 roku państwa zadłużyły się po uszy i nikt im więcej nie pożyczy albo spowoduje gigantyczną emisję pieniądza przez banki centralne, która przez wywołanie inflacji zlikwiduje zadłużenie i oszczędności. Kto w tym czasie nie będzie przygotowany do przytrzymania swoich lepperów i względnej stabilizacji wpływów podatkowych, ten może upaść. I do tego właśnie przygotowuje się Polska. Z tym, że nie na pewno o czym wspominałem.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 13 czerwca 2018, 13:13

Pietaszek pisze:1. Dostaliśmy zielone światło na likwidację mafii paliwowej (wyobrażacie sobie, że przez 20 lat kilkadziesiąt procent obrotu olejem napędowym szło poza budżetem i rząd o tym nie wiedział? Wiedział i guzik mógł z tym zrobić).
2. Dostaliśmy zielone światło na ściąganie VAT i likwidację agresywnej optymalizacji CIT.
3. Dostaliśmy zielone światło na wzrost demograficzny.
4. Dostaliśmy zielone światło na własną milicję (Nie MO tylko OT).
Gdzie produkują te wszystkie "zielone światła" i od kogo je dostaliśmy ?

"Extraordinary claims require extraordinary evidence"

Jeżeli stawiasz takie mocne tezy, to musisz albo mieć odpowiednio mocne dowody albo palić odpowiednio mocny towar. Więc jak jest ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Pietaszek » środa, 13 czerwca 2018, 13:32

vjankuv pisze:Wzrost zamożności społeczeństwa...

Co przez to rozumiesz?
Istnieją w miarę obiektywne mierniki, jak przeciętne wynagrodzenie, PKB per capita mierzony parytetem siły nabywczej, poziom oszczędności, wydatki na opiekę zdrowotną itp. One są znacznie bardziej wiarygodne niż Twoja opinia z prywatnych rozmów. Jeśli by pogrzebać mocniej to na pewno znajdzie się tam wzrost wydatków na kulturę, rozrywkę itp. Daruj więc sobie ludowe mądrości :-)

Dodano po 9 minutach 24 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze:
Pietaszek pisze:1. Dostaliśmy zielone światło na likwidację mafii paliwowej (wyobrażacie sobie, że przez 20 lat kilkadziesiąt procent obrotu olejem napędowym szło poza budżetem i rząd o tym nie wiedział? Wiedział i guzik mógł z tym zrobić).
2. Dostaliśmy zielone światło na ściąganie VAT i likwidację agresywnej optymalizacji CIT.
3. Dostaliśmy zielone światło na wzrost demograficzny.
4. Dostaliśmy zielone światło na własną milicję (Nie MO tylko OT).
Gdzie produkują te wszystkie "zielone światła" i od kogo je dostaliśmy ?

"Extraordinary claims require extraordinary evidence"

Jeżeli stawiasz takie mocne tezy, to musisz albo mieć odpowiednio mocne dowody albo palić odpowiednio mocny towar. Więc jak jest ?
Wystarczy trochę logiki i znajomości procesów gospodarczych i kontrolnych, żeby wiedzieć, że nie da się schować takiej ilości paliwa przed nadzorem państwa. To jest po prostu niemożliwe, musiała istnieć przez wiele lat, silniejsza od każdego rządu, który przez te lata istniał instrukcja od kogoś mocniejszego. A to znaczy, że rząd nie jest suwerenny w decyzjach na własnym terytorium. A to znaczy, że wszelkie głębsze zmiany wymagają konsultacji. Obecne zmiany podatkowe, z punktu widzenia uszczelnienia systemu i naruszenia interesów korporacji są rewolucyjne. Podobnie jak rewolucyjne są zmiany w polityce społecznej.

Żaden umoczony od 25 lat korwinek, ani żaden jego wycacany przydupas nie mówi prawdy bo nie może.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: benq » środa, 13 czerwca 2018, 13:49

@Pietaszek, Oho, zaczynasz dochodzić do sedna - teorie spiskowe.
@vjankuv wyżej Ci ładnie wytłumaczył chiński cud gospodarczy, a Ty wyjeżdzasz z konkurencją dla USA.
Pietaszek pisze: tam nie ma jakiegoś parcia na wolność bo wolność nie jest dla Chińczyków jakimś szczególnym cymesem.
Ręce mi opadły totalnie w tym momencie.
Jak możesz oczekiwać "parcia na wolność" od ludzi uciskanych od pokoleń?
To tak, jakbyś napisał, że analfabetyzm w Nigerze czy Republice Środkowej Afryki obejmujący ponad połowę społeczeństwa to nie problem, bo oni nie mają parcia na czytanie książek.
http://geographicforall.pl/analfabetyzm-na-swiecie/

Nie wiem czy jest sens iść w dyskusję z Tobą. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: janku66 » środa, 13 czerwca 2018, 13:53

Pietaszek pisze: zamordyzm nie musi prowadzić do upadku państwa i ten argument się broni
Nie? Jesteś pewien?

Pod wysokim obciążeniem każdy trochę wytrzyma. Tylko jak długo?
Pietaszek pisze: One są znacznie bardziej wiarygodne niż Twoja opinia z prywatnych rozmów. Jeśli by pogrzebać mocniej to na pewno znajdzie się tam wzrost wydatków na kulturę, rozrywkę itp. Daruj więc sobie ludowe mądrości
Nie słuchasz, nie czytasz ze zrozumieniem.
Wskaźnik PKB plasuje Chiny wyżej jak Niemcy.
Niemiec na urlopie spędza trzydzieści dni w roku.
Chińczyk potrafi nie mieć ani jednego dnia wolnego wliczając w to pracujące niedziele, przez kilka miesięcy.
Przeciętne wynagrodzenie powiadasz? To wiesz ile tam zarabiają na godzinę, bez dodatków?
Poziom oszczędności? Ludowe mądrości mówią, że człowiek, który sprzedał kawał ziemi, ma wyższe niż operator stanowisko, tyra 200-300h miesięcznie, odkłada przez dwadzieścia lat i nasklada wartość średniej klasy samochodu (chińskiego).

Jesteś oderwany moim zdaniem od rzeczywistości. Możliwe nawet, że jakiś podręcznik światowej ekonomii to zrobił.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Pietaszek » środa, 13 czerwca 2018, 14:25

@benq jeśli uważasz, że rozmowy z kilkoma osobami, nie wiadomo skąd i nie wiadomo gdzie są akceptowalnym argumentem w dyskusji na temat zamożności społeczeństwa, to rzeczywiście nie mamy ze sobą o czym rozmawiać. Do mnie przemawiają mierniki ekonomiczne, z pewnymi zastrzeżeniami. Ja rozumiem, że libertarian wszelkiej maści i we wszelkich odcieniach boli to, że status światowego supermocarstwa i gwałtowny wzrost zamożności ludności wywalczył kraj gdzie wolność nie ma poszanowania. Jednak nie powinien taki ból przesłaniać faktów. Oczywiście można krytykować Chiny za wiele ale odmawiać im wbrew faktom sukcesu politycznego i gospodarczego można tylko zamykając oczy i gładząc obolały zadek.

Wolność, jakkolwiek ją libertarianie rozumieją lub lepiej, jakkolwiek jej nie rozumieją - nie jest europejskim hitem eksportowym i to też są fakty. Tu nie ma z czym dyskutować.

@vjankuv Akurat tak się składa, że jeden z moich siostrzeńców mieszkał i pracował jakiś czas w Chinach. Powtarzasz stereotypy, na które nie masz żadnego obiektywnego potwierdzenia prócz tego co gdzieś tam usłyszałeś. Tego co piszesz nie można brać poważnie. jeśli masz jakieś dowody na to co piszesz, to przedsaw i chętnie się zapoznam. Jeśli masz tylko "rozmawiałem z niejednym", to nie masz nic.

BTW. niektórych Panów dyskutantów bardzo proszę o powstrzymanie się od wycieczek osobistych.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Mosteque » środa, 13 czerwca 2018, 14:30

@Pietaszek, polecam Ci taką książkę, bo tkwisz cały czas mentalnie w systemie, który sprawdzał się w XIX wieku. Potem sprawdzał się też w w połowie XX, tylko w międzyczasie mieliśmy "drobną" zawieruchę.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/150171/swiat-na-rozdrozu

A wszystkim piewcom wzrostu gospodarczego i demograficznego polecam przesłuchanie wywiadu z autorem:
https://www.polskieradio.pl//9/396/Artykul/1040547


Edit, bo jeszcze dodałeś o miernikach ekonomicznych. Możesz je sobie wsadzić w buty, bo nie są one miarą szeroko rozumianego szczęścia. W dupie mam, że mi wskaźnik jakiś rośnie, jeśli muszę zapier...ć od świtu do zmierzchu przez siedem dni w tygodniu, żeby utrzymać rodzinę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: benq » środa, 13 czerwca 2018, 14:41

@Pietaszek, wybitni ekonomiści teoretycy mają jedną wadę - zapomnieli, że ich liczby i wskażniki opisują mniej wybitnycn ludzi.
Ja nie chciałbym być częścia supermocarstwa i potęgo militarno-gospodarczej, jeśli miałoby się to odbyć kosztem mojej wolności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: janku66 » środa, 13 czerwca 2018, 14:45

Pietaszek pisze: Tego co piszesz nie można brać poważnie. jeśli masz jakieś dowody na to co piszesz, to przedsaw i chętnie się zapoznam
Daj maila, wyśle ci nagrania z rozmów i skany kont bankowych dyskutantów wraz z życiorysem każdego z nich.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: tonyxxl » środa, 13 czerwca 2018, 14:46

Pietaszek pisze: tonyxxl nie wiem skąd wiesz co ja myślę może się zastanów. Co do reszty panie wolnościowiec, najszybciej zyskującym wpływy na świecie państwem są Chiny, gdzie wolność jest towarem deficytowym.
Wiem co myślisz stąd, że piszesz o jakichś zielonych światłach (z Waszyngtonu te światła? bo chyba nie z Brukseli) , że to nam teraz pomoże. Tak jakby ten rząd interesował się szarym Kowalskim a nie tym czy wygra następne wybory i będzie mógł cieszyć się władzą i kasą.
Tu masz nowy pomysł Pisu co zapewne poprawi życie "Kowalskiemu":
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... iadze.html

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Pietaszek » środa, 13 czerwca 2018, 14:50

@Mosteque Ja Cię bardzo proszę daruj sobie wycieczki osobiste. Nie wiem czemu próbujesz mnie wepchnąć do szufladki z napisem XIX wiek ale takie zachowanie jest zwyczajnie niekulturalne.

Przeciętny czas pracy w Chinach to 44-48 godzin tygodniowo. Formułowanie opinii na temat jakości życia w Chinach na podstawie wyobrażeń to jest dużo większa aberracja niż formułowanie ich na podstawie wskaźników ekonomicznych. Zgodnie z nimi zamożność społeczeństwa (przypominam, że o tym była mowa, a nie o miernikach szczęścia - masz tendencję uciekania od meritum), jednoznacznie wzrosła. Wszelkie patologie nie są zawinione przez zamordyzm Państwa, tylko przez pozostałości leseferyzmu gospodarczego, tak ukochanego przez tzw. wolnościowców.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Mosteque » środa, 13 czerwca 2018, 14:54

@Pietaszek, nie wydaje mi się, by to były wycieczki osobiste. Jeśli tak to odbierasz, przepraszam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: janku66 » środa, 13 czerwca 2018, 14:59

Pietaszek pisze:Przeciętny czas pracy w Chinach to 44-48 godzin
Przeciętny człowiek ma jedno jądro i pół penisa.
http://wyborcza.pl/7,155287,22909467,gu ... biamy.html
Tyle średnie zarobki w Polsce. Miarodajne?
Ostatnio zmieniony środa, 13 czerwca 2018, 15:01 przez janku66, łącznie zmieniany 2 razy.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Pietaszek » środa, 13 czerwca 2018, 15:00

@benq Rozumiem bardzo dobrze i szanuję Twoją osobistą opinię na temat wolności. Pozdrawiam.

@tonyxxl Nie uda Ci się ubrać mnie w buty obrońcy PiSu.

@viankuv Idzie na PRV.

@Mosteque Szacun.

To by było chyba na tyle. Pozdrawiam wszystkich.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 13 czerwca 2018, 15:05

Pietaszek pisze:Wystarczy trochę logiki i znajomości procesów gospodarczych i kontrolnych, żeby wiedzieć, że nie da się schować takiej ilości paliwa przed nadzorem państwa. To jest po prostu niemożliwe, musiała istnieć przez wiele lat, silniejsza od każdego rządu, który przez te lata istniał instrukcja od kogoś mocniejszego. A to znaczy, że rząd nie jest suwerenny w decyzjach na własnym terytorium. A to znaczy, że wszelkie głębsze zmiany wymagają konsultacji. Obecne zmiany podatkowe, z punktu widzenia uszczelnienia systemu i naruszenia interesów korporacji są rewolucyjne. Podobnie jak rewolucyjne są zmiany w polityce społecznej.
Żaden umoczony od 25 lat korwinek, ani żaden jego wycacany przydupas nie mówi prawdy bo nie może.
Czyli jednak bardzo mocny towar.

Dziękuję za odpowiedź.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: tonyxxl » środa, 13 czerwca 2018, 15:07

Pietaszek pisze: Wszelkie patologie nie są zawinione przez zamordyzm Państwa, tylko przez pozostałości leseferyzmu gospodarczego, tak ukochanego przez tzw. wolnościowców.
Każda patologia jest tworzona i utrzymywana może być tylko przez państwo. Na wolnym rynku po prostu nie korzystasz z czegoś czego nie potrzebujesz albo jest dla Ciebie niekorzystne. Masz wolny wybór.
Jakie pozostałości państwa minimalnego dzisiaj w czymś przeszkadzają? Podaj przykład takiego kraju, bo chyba nie mówisz o Chinach :roll:

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości