Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:59

mBank pisze:Dzień dobry,

przypominamy, że 13 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 listopada 2017 roku o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych.

Na podstawie ustawy Szef KAS (Krajowej Administracji Skarbowej) może zlecić każdemu bankowi i SKOKowi natychmiastowe zablokowanie rachunku przedsiębiorcy na okres 72 godzin (bez sobót i dni wolnych od pracy). Możliwe jest przedłużenie blokady na okres do 3 miesięcy. Blokada (całego rachunku lub do określonej kwoty) uniemożliwi wykonanie jakichkolwiek operacji obciążających, takich jak przelewy, transakcje kartowe, spłaty kredytów czy wypłata gotówki.

Zgodnie z nową regulacją, bank lub SKOK w żadnym wypadku nie może informować przedsiębiorcy o samym fakcie blokady, jej przyczynach, okresie, etc. Informacje o blokadzie przekazuje wyłącznie Szef KAS.

Ustawa ponadto zobowiązała banki i SKOKi, by stale przekazywały Systemowi Teleinformatycznemu Izby Rozliczeniowej (STIR) informacje o przedsiębiorcach, ich rachunkach i transakcjach. W oparciu o informacje, STIR wyznacza wskaźnik ryzyka dla każdego przedsiębiorcy. Wskaźnik ten wraz z innymi danymi służy KAS do analiz wykorzystywania banków i SKOKów do wyłudzeń skarbowych. Wyniki tych analiz są podstawą wskazanych blokad.

Z pozdrowieniami
Zespół mBanku
Wyłuszczyłem najciekawszy dla mnie - jako informatyka - fragment.

Tłumacząc na Polski o co chodzi w skrócie:

24h/7 na serwerach rządowych będzie chodził automat i analizował dane spływające z firm. Na podstawie danych wyliczy sobie arbitralny "współczynnik blokady". Jeżeli przelewy i wpływy/wypływy na Twoim koncie otrzymają zbyt wysoki/niski współczynnik i zostaną zaszufladkowane jako "oszustwo", Twoje konto dostaje z automatu blokadę na 72h, lub dłużej.

Uwagi co do funkcjonowania czegoś takiego same się nasuwają:
- W razie jakiejkolwiek awarii systemu, może nastąpić automatyczna blokada dziesiątek, setek, tysięcy (EDIT: blokowania milionów nie będzie, bo jednak urzędnik potwierdza blokady)
- W razie poważnej awarii, może być niemożliwym odblokowanie tych kont
- W razie jeżeli programiści piszący algorytm nie będą odpowiednio kompetentni, może on powodować powstawanie fałszywych alarmów, przez co niewinnym ludziom będą nieustannie blokowane konta mimo iż nic nie zrobili
- Jeżeli nastąpi atak hakerski i np. podmiana algorytmu na inny, można będzie automatycznie blokować konta np. konkurencji, lub nielubianemu sąsiadowi, ewentualnie żądać okupu od firm

Także Panie i Panowie, będzie grubo.

EDIT:
Poprawki głupich błędów
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:20 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 3 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem przed dzisiaj z mBanku:

Postautor: mecenas » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:04

Ha ha, system sam siebie załadował do armaty! :lol:
Teraz tylko iskra i lecimy... :shock:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: kajetan » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:17

ShadowOfHarbringer pisze: Twoje konto dostaje z automatu blokadę na 72h, lub dłużej.
Nie do końca. System STIR już chodzi od kilku miesięcy na komputerach w izbach rozliczeniowych, rozwijany przez ludzi z Aplikacje Krytyczne sp z o.o.. Wypluwa z siebie jakieś scoringi, ściśle tajne, więc dokładnie nie wiadomo o co chodzi i nikt tego nie kontroluje, co jest skandaliczne. Twierdzą, że mają na celu wykrywać karuzele VAT i działa tylko na kontach firmowych. Ostatnio chcą dodać do danych wejściowych także IP komputera z którego ktoś łączył się z bankiem. Podobno jednak system nie blokuje ludzi automatycznie, tylko daje informacje urzędnikowi, który może to zrobić.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Patrzcie co dostałem przed dzisiaj z mBanku:

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:19

mecenas pisze:Ha ha, system sam siebie załadował do armaty! :lol:
Teraz tylko iskra i lecimy... :shock:
Poniższe piszę całkowicie poważnie:

Jestem zdania, że pewne siły rozpoczęły właśnie procedurę niszczenia całej Unii Europejskiej od środka.

Przecież nie tylko u nas dzieją się jakieś rzeczy zakrawające na schizofrenię. Patrzcie co się dzieje na zachodzie z imigrantami. Przypadek ? W polityce nie ma przypadków.

Czeka nas wkrótce potężny kryzys minimum, może nawet wojna. Jacyś ludzie gdzieś wysoko pociągający za sznurki siedzą dzień i noc 24/7 i obmyślają jak nas wszystkich rozwalić i zniszczyć tą cywilizację.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
kajetan pisze:Podobno jednak system nie blokuje ludzi automatycznie, tylko daje informacje urzędnikowi, który może to zrobić.
No i ?

Jeżeli Twoje konto dostanie współczynnik znacznie poniżej normy, myślisz że urzędnik go nie zablokuje ?

To zmienia tylko tyle, że blokować będą wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, a nie np. w weekendy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:29

Coż, zatem pora przestać używać konta bankowe i przerzucić się w całości na krypto (póki jeszcze można ich używać bez rejestracji i ich użycie nie jest penalizowane).
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: kajetan » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:44

ShadowOfHarbringer pisze: No i ?

Jeżeli Twoje konto dostanie współczynnik znacznie poniżej normy, myślisz że urzędnik go nie zablokuje ?
Zmienia tyle, że urzędnik nie zablokuje stu tysięcy kont.
No chyba że zepsuje mu się program który służy do blokowania :-)

Tak w ogóle przeraża mnie ta zmiana i był to jeden z powodów dla których zlikwidowałem w 2017 firmę. Pracowałem kiedyś przy modelach scoringowych przewidujących do którego klienta zwrócić się z jaką ofertą i powiem wam tyle - te modele były dalekie od ideału. Modele marketingowe zachowań klientów, oparte na regresji logistycznej lub drzewach decyzyjnych, nawet dla górnego centyla wartości scoringu dawały tylko 3-4 razy większe prawdopodobieństwo trafienia w chętnego klienta od strzelania na ślepo. I to był bardzo dobry wynik, dający firmie spory zysk. Nie wiem jak jest przy modelach wykrywających oszustów dla KAS, ale jeśli jest podobnie, i powiedzmy 1% użytkowników kont to oszuści, a KAS chciałoby zablokować 1% ludzi z największymi wynikami scoringu, to wśród nich byłoby 4% winnych i 96% niewinnych. Mam nadzieję, że ktoś to będzie bardzo dokładnie sprawdzał ręcznie, albo że istnieją jakieś wyśmienite algorytmy odróżniania tych karuzeli od normalnego zachowania firm nie oparte na prawdopodobieństwie tylko na twardych triggerach. Tylko tak to może się udać.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:00

kajetan pisze:Tak w ogóle przeraża mnie ta zmiana i był to jeden z powodów dla których zlikwidowałem w 2017 firmę. Pracowałem kiedyś przy modelach scoringowych przewidujących do którego klienta zwrócić się z jaką ofertą i powiem wam tyle - te modele były dalekie od ideału. Modele marketingowe zachowań klientów, oparte na regresji logistycznej lub drzewach decyzyjnych, nawet dla górnego centyla wartości scoringu dawały tylko 3-4 razy większe prawdopodobieństwo trafienia w chętnego klienta od strzelania na ślepo. I to był bardzo dobry wynik, dający firmie spory zysk. Nie wiem jak jest przy modelach wykrywających oszustów dla KAS, ale jeśli jest podobnie, i powiedzmy 1% użytkowników kont to oszuści, a KAS chciałoby zablokować 1% ludzi z największymi wynikami scoringu,
Dlatego właśnie od takich rzeczy powinny być sądy, a nie automaty.

A to, że budowane są karuzele to tylko skutek poronionego systemu VAT który właściwie został zaprojektowany do przekrętów.
kajetan pisze:to wśród nich byłoby 4% winnych i 96% niewinnych. Mam nadzieję, że ktoś to będzie bardzo dokładnie sprawdzał ręcznie, albo że istnieją jakieś wyśmienite algorytmy odróżniania tych karuzeli od normalnego zachowania firm nie oparte na prawdopodobieństwie tylko na twardych triggerach. Tylko tak to może się udać.
No, tylko nadzieja nam chyba pozostała, bo cała reszta błyskawicznie obraca się w gówno.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:16

kajetan pisze: Tak w ogóle przeraża mnie ta zmiana i był to jeden z powodów dla których zlikwidowałem w 2017 firmę.
tez bym tak zrobil, gdybym mial firme...
ale jestem ciekawy ... zaraz musze zrobic ankiete

Dodano po 9 minutach 51 sekundach:
@ShadowOfHarbringer, @kajetan, i inni:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=4&t=29496
Zapraszam, do ankiety
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: smp » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:21

A do tego jeszcze stary każe młodemu podnosić podatki:
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... w-pis.html

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: devega » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:56

"Dostałeś maila z informacją, że Twoje konto może zostać zablokowane? To instytucje finansowe bronią się przed konsekwencjami działań rządu."

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 08436.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: benq » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:35

ShadowOfHarbringer pisze: Czeka nas wkrótce potężny kryzys minimum, może nawet wojna. Jacyś ludzie gdzieś wysoko pociągający za sznurki siedzą dzień i noc 24/7 i obmyślają jak nas wszystkich rozwalić i zniszczyć tą cywilizację.
Wojna niepotrzebna. Wojna lepiej nie. Wojny trzeba unikać ze wszelką cenę. Ale kryzys finansowy, taki z prawdziwego zdarzenia może być zapalnikiem i punktem zwrotnym dla całkiem nowego systemu finansowego, opartego o pewną, dobrze wiemy jaką kryptowalutę. ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 12 czerwca 2018, 00:21

benq pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Czeka nas wkrótce potężny kryzys minimum, może nawet wojna. Jacyś ludzie gdzieś wysoko pociągający za sznurki siedzą dzień i noc 24/7 i obmyślają jak nas wszystkich rozwalić i zniszczyć tą cywilizację.
Wojna niepotrzebna. Wojna lepiej nie. Wojny trzeba unikać ze wszelką cenę.
Nie jestem fanem wojen i mam nadzieję że do żadnej nie dojdzie.

Przynajmniej w Polsce. Na zachodzie wojna jest chyba nieunikniona z powodu emigrantów. Kilka milionów dzikusów robi co chce i do tego jeszcze dostaje za to pieniądze. Ci ludzie są niereformowalni całkowicie i do tego agresywni. To się nie może skończyć inaczej niż wojną domową. Można by im oczywiście zasiłki zabrać, ale wtedy też wojna gwarantowana. Nie widzę żadnego pokojowego wyjścia z tej sytuacji.

No ewentualnie cud niemieckiej gospodarki "ostatecznie rozwiąże" problem emigrantów. Niemcy są w tych sprawach całkiem nieźli (ostatnio z Żydami poszło im wyborowo), więc nie lekceważyłbym tego narodu.

EDIT:
Oczywiście był to sarkazm, bo patrząc po minusach, niektórzy chyba nie załapali.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: amneziahaze » wtorek, 12 czerwca 2018, 09:01

Wojna trwa w najlepsze od dawna. Dałny vs Zombies. Człowiek człowiekowi wilkiem, zombie zombie zombie.
Jedyne co nas może uratować to dokładne przeciwieństwo debilizmu.

Dodano po 9 minutach 35 sekundach:
@benq, no przecież kryzys USA EU trwa w najlepsze od ponad dekady. Za chwilę padną indeksy zaraz po tym gospodarka a dalej uaktywnią się na dobre dzikusy dobrzy faszyści i pozamiatane.

@benq, Dla mnie to jest katastrofa, dla większości co innego. Zwróć tylko uwagę, że porównujesz się z biedniejszymi jeszcze PRZED, zaś mogłeś porównywać się z prosperity. Kryzys rozleje się na resztę świata aż w końcu punkt ciężkości zmieni właściciela. Już od dekady obstawiam daleki wschód. Ten proces trwa. Demografia też mówi sama za siebie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 czerwca 2018, 15:14 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: benq » wtorek, 12 czerwca 2018, 10:37

@amneziahaze, to co teraz mamy to nie jest jeszcze żaden kryzys. Kryzys to teraz jest w Wenezueli. Dopóki ciemna masa ma czym napchać kichy to kryzys jest dla nich abstrakcją.

Edit
@amneziahaze, ja doskonale rozumiem, o co Tobie chodzi, tylko co z tego, skoro jest nas tak mało.
Większość społeczeństwa cieszy się z socjalu, więc żadna prawicowa partia wygrać nie może.
Dopóki dostają zasiłki, jakoś się kręci.
Zawsze znajdzie się biedniejszy, z którym można się porównać dla podniesienia poczucia własnej wartości.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 czerwca 2018, 15:48 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: _chybaty » wtorek, 12 czerwca 2018, 11:35

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/awaria- ... ju/vrgvjdm

I jak STIR padnie blokując przypadkiem konta podatników to naprawa też potrwa pewnie "bardzo długo"

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Pietaszek » środa, 13 czerwca 2018, 09:55

ShadowOfHarbringer pisze:
mecenas pisze:Ha ha, system sam siebie załadował do armaty! :lol:
Teraz tylko iskra i lecimy... :shock:
Poniższe piszę całkowicie poważnie:

Czeka nas wkrótce potężny kryzys minimum, może nawet wojna. Jacyś ludzie gdzieś wysoko pociągający za sznurki siedzą dzień i noc 24/7 i obmyślają jak nas wszystkich rozwalić i zniszczyć tą cywilizację.
Czeka nas załamanie a potem gigantyczna inflacja. Uzasadnienie jest proste: to jest jedyna droga do likwidacji zadłużenia publicznego. Ale tylko tych państw, które nie upadną. Oczywiście wtedy będą wojny, Turcja zajmie Cypr, Rosja kawałek Ukrainy i może Białoruś, Irlandia wyprze brytoli z półwyspu. Polska zdaje się być w grupie krajów zakwalifikowanych do przetrwania:
1. Dostaliśmy zielone światło na likwidację mafii paliwowej (wyobrażacie sobie, że przez 20 lat kilkadziesiąt procent obrotu olejem napędowym szło poza budżetem i rząd o tym nie wiedział? Wiedział i guzik mógł z tym zrobić).
2. Dostaliśmy zielone światło na ściąganie VAT i likwidację agresywnej optymalizacji CIT.
3. Dostaliśmy zielone światło na wzrost demograficzny.
4. Dostaliśmy zielone światło na własną milicję (Nie MO tylko OT).

Ogólnie mamy zielone światło, żeby ludzi złapać za mordę tylko nie wiadomo jeszcze jaki ma być tego ostateczny efekt.

P.S. Zanim mi libertarianie zaczną podgryzać kostki - nie gadam z nieukami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: tonyxxl » środa, 13 czerwca 2018, 10:54

Pietaszek pisze: Ogólnie mamy zielone światło, żeby ludzi złapać za mordę tylko nie wiadomo jeszcze jaki ma być tego ostateczny efekt.
Efekt będzie oczywisty, wystarczy spojrzeć za wschodnią granicę, tam też "władza trzyma za mordę". Już to przerabialiśmy przed '89. Nie wiem czemu ludzie tacy jak Ty myślą, że silne państwo to coś dobrego? Państwo powinno być minimalne, im więcej pozornego bezpieczeństwa tym mniej wolności.

Opcja z blokowaniem konta firmowego na podstawie podejrzenia i bez żadnego zawiadomienia (na razie, bo jak to przejdzie bez jęku to następne będą rachunki prywatne) jest dobitnym przykładem, że prowadzenie firmy w PL to hazard, a jak dołączyć do tego JPK to już jest jawna inwigilacja obywateli. A to wszystko oczywiście dla naszego dobra :roll:
Co lepsze i bogatsze firmy już uciekają, reszta która jakoś przędła zamknie działalność. Zostanie państwówka która zawsze sobie poradzi, nawet jak nie zarobi, prywatny i w polskich rękach zostaną drobne usługi i handel. Wracamy do centralnego sterowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: benq » środa, 13 czerwca 2018, 11:05

Pietaszek pisze: Czeka nas załamanie a potem gigantyczna inflacja. Uzasadnienie jest proste: to jest jedyna droga do likwidacji zadłużenia publicznego. Ale tylko tych państw, które nie upadną. Oczywiście wtedy będą wojny, Turcja zajmie Cypr, Rosja kawałek Ukrainy i może Białoruś, Irlandia wyprze brytoli z półwyspu. Polska zdaje się być w grupie krajów zakwalifikowanych do przetrwania:
Kolega widzę lubi sobie przypalić coś mocniejszego.
W ciągu ostatnich 200 lat płynność finansową straciło ponad 80 państw. Niektóre z nich wielokrotnie.
https://www.forbes.pl/wiadomosci/bankru ... ly/yw35xtx

Polecam materiał od dr. Mentzena na temat długu.
[youtube][/youtube]
Pietaszek pisze: Dostaliśmy zielone światło na likwidację mafii paliwowej (wyobrażacie sobie, że przez 20 lat kilkadziesiąt procent obrotu olejem napędowym szło poza budżetem i rząd o tym nie wiedział? Wiedział i guzik mógł z tym zrobić).
2. Dostaliśmy zielone światło na ściąganie VAT i likwidację agresywnej optymalizacji CIT.
Kto miał zarabiac, ten zarabiał.
Pietaszek pisze: Dostaliśmy zielone światło na wzrost demograficzny.
Ja tam widzę nadal przyrost naturalny na minusie. Wykresy kłamią?
Pietaszek pisze: Ogólnie mamy zielone światło, żeby ludzi złapać za mordę tylko nie wiadomo jeszcze jaki ma być tego ostateczny efekt.
Jeszcze bardziej złapać za mordę? Coraz ciężej będzie. Chyba, że korepetycje od Kim Jong-una brać, mało kto umie tak trzymać obywateli za mordę. A ostatnio się otworzył na świat, może będzie chętny udzielić paru lekcji.

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Pietaszek » środa, 13 czerwca 2018, 11:43

Mentzel jest doradcą podatkowym, a nie ekspertem finansowym. Polecam jakąś porządną książkę od finansów, a nie przeciętnej klasy, dobrze kreującego wizerunek doradcę podatkowego. Wiem, wiem niektórzy nie potrzebują książek żeby rozumieć... przecież to takie oczywiste.

Żeby kolega benq na uszach stawał i miał do dyspozycji wszelkie możliwe pigułki, to trendu demograficznego nie odwróci w rok. Podobnie jest z polityką demograficzną.

Dodano po 4 minutach 30 sekundach:
tonyxxl nie wiem skąd wiesz co ja myślę może się zastanów. Co do reszty panie wolnościowiec, najszybciej zyskującym wpływy na świecie państwem są Chiny, gdzie wolność jest towarem deficytowym. Notują od dekad imponujący wzrost gospodarczy i wzrost zamożności społeczeństwa. A więc wystarczy spojrzeć nieco szerzej, żeby te Twoje oczywistości poprzewracać.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patrzcie co dostałem dzisiaj z mBanku:

Postautor: Mosteque » środa, 13 czerwca 2018, 11:48

Zbawienne skutki przyrostu demograficznego to dla mnie trochę takie XIX-wieczne myślenie. Cóż, emerytury i inne systemy na takim XIX-wiecznym schemacie w sumie się opierają. Tyle że mamy XXI wiek i pracy jest coraz mniej. Jak powstają nowe fabryki, to pracują w nich maszyny zarządzane przez kilka wykwalifikowanych osób.
Dlatego pieśni o tym, jak to dobrze mieć trójkę dzieci można chyba włożyć między okładkę bajek Andersena. To autor z dobrej epoki w sumie. Teraz warto mieć jedno dziecko, ale skupić się na jego porządnym wychowaniu i edukacji, która zapewni mu znalezienie pracy.
Pisząc o edukacji nie mówię o studiach, które coraz bardziej przypominają kucie pierdół, byle na koniec dostać dyplom.
Fach w ręku to obecnie podstawa. Czy będzie nim znajomość języka solidity, czy sprawne kładzenie kafelków w łazience... Kwestia wyboru, zainteresowań i smykałki do tego czy innego.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości