BitBay - migracja na maltę

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: kajetan » sobota, 23 czerwca 2018, 09:55

adam1226 pisze: Chocby z tym co napisal w drugiej części powyzszego posta. Dalismy dupy jako srodowisko.
No to zróbcie coś. Chociażby tutaj jest możliwość złożenia opinii do rozporządzenia, które zwalnia krypto z PCC ale tylko od 13 lipca 2018: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12312800/komentarz
Ilu z Was to zrobiło?

Pewnie mi napiszecie, że to nic nie da. Może da, może nie da, marudzenie na forum na pewno nic nie da, a tu jest konkretna rzecz do zrobienia - trzeba opisać jak min. Gruza twierdził, że nie należy płacić PCC a tymczasem wszystko wskazuje na to, że należy. A jeśli w uzasadnieniu do rozporządzenia piszą, że PCC łamie jakieś zasady konstytucyjne, to przed 13 lipca przecież też łamało. To nawet prostsze niż pojechać protestować przed gmach MF, ale trzeba chwilę pomyśleć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitBay - migracja na maltę

Postautor: adam1226 » sobota, 23 czerwca 2018, 09:59

Super post - tylko, że z drobną uwagą: była szansa na zmiany systemowe bo takie rozdrabnianie się na pojedyncze sprawy jednak niczego wielkiego nie przyniesie.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: dingo » sobota, 23 czerwca 2018, 12:04

To w ogóle jest podejrzane co się odpierdala, albo ludzie naprawde są nieudolni, albo następuje jakieś pranie mózgów...albo pozwalają wejść do koryta. Przecież oni miesiącami pisali to rozporządzenie i tak jest ono beznadziejne. Do tego był milion spotkań z MF i nic z nich nie wynika. Czemu ta gra na czas? Gadać to można latami, ale zrobić to już nic nie można? Worek cementu w głowach albo chlanie wódy. Nie wiem co tu sie odpierdala. Żeby zrozumieć problemy podatkowe wystarczy 5 minut i 1 kartka A4.
Tyle że niektórzy nie chcą kryptowalut w Polsce to wiemy od dawna, ale nie wiem od kiedy rząd chowa się po kątach zamiast robić swoje. Myślałem że to oni mają władze a nie jakieś plebejskie podmioty...
8 lat nic nie robić, potem przez 3 miesiące wszystko spierdolić, a teraz zniknąć, genialny plan.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: kajetan » sobota, 23 czerwca 2018, 13:26

@dingo - czy Ty kiedykolwiek pracowałeś w jakiejkolwiek większej instytucji? Dla Ciebie wszystko jest takie proste, przecież napisanie takiego rozporządzenia to 5 minut. No tak. Ale to ma konsekwencje dla budżetu, które trzeba oszacować, w ministerstwie też ścierają się różne poglądy, większość pewnie chętniej dowaliłaby "spekulantom" karę, niż zwalniała z czegokolwiek. Musi to wszystko przejść przez różne komórki opiniujące. Nikt nie gra na czas, w rządzie każda rzecz trwa co najmniej miesiące. To tylko sejm potrafi napisać na kolanie ustawę i przegłosować ją w jedną noc.
Zakładasz też, że MF jest po stronie podatnika, a ono jest po stronie swoich stołków, które zależą od wykonania budżetu oraz po stronie socjalnych wyborców PiS, którym trzeba dać kasę na 500+, a tę kasę trzeba skądś wziąć. Coś się i tak ruszyło w kierunku zwolnienia z PCC, może to tylko ściema i zaczną wkrótce ściągać zaległe PCC, a może pełne zwolnienie chcą wprowadzić ustawą, bo jakaś ustawa w kwestii kryptowalut też jest zapowiadana. Nie wiem.
Osobiście nie jestem tu dobrej myśli, ale akurat za grę na czas tego nie uważam, raczej ścieranie się różnych interesów wewnątrz partii rządzącej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: benq » sobota, 23 czerwca 2018, 14:10

@kajetan, Ale napisanie dobrej ustawy, uchwały czy rozporządzenia to nie jest rocket science. Naprawdę można w krótkim czasie zrobić to dobrze i konkretnie. Wałkowaliśmy już kiedyś ten temat.
Wpływ kryptowalut na budżet Polski jest taki, jak wpływ pierdnięcia komara na ocieplenie klimatu.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: Mosteque » sobota, 23 czerwca 2018, 14:34

A, jako środowisko to ok, zgodzę się. Sam tam byłem i niestety liczba protestujących mnie lekko zmieszała...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: KryptoBanita » sobota, 23 czerwca 2018, 15:36

@Mosteque
Ty ciągle wierzysz w oddolną rewolucję... bolka w motorówce nie przywieźli, więc się nie udało... Tak jak nie przepadam za BB, tak Suchy zrobił dobry ruch... Choć od początku i zdecydowanie popieram BM :mrgreen:

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: Mosteque » niedziela, 24 czerwca 2018, 08:29

@KryptoBanita, tu nie chodzi o oddolne rewolucje, tylko jak się pojawiają górnicy (tradycyjni) i blokują kilka ulic, to dostają, co chcą.
A nas jest od górników wieeele razy więcej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: benq » niedziela, 24 czerwca 2018, 08:53

@Mosteque, Górników jest 171 tysięcy w Polsce.
(http://zasoby.politykainsight.pl/polity ... rnicy.html)
Są fizyczni, silni, z poczuciem, że wszystko im się należy, mają kilofy, w jakimś stopniu od nich zależy bezpieczeństwo energetyczne kraju, w wielu miejscowościach stanowią najliczniejszą grupę zawodową wraz z powiązanymi z nimi koksowniami, elektrowniami czy pkp cargo.

Natomiast ile jest w Polsce kryptowaluciarzy nie wiemy, nie ma pewności że o wieele razy więcej.
(Chyba, że każdy kto kupił na bitbayu 1 liska po 100 zł już jest w tej grupie, no ale nie liczyłbym na zaangażowanie takich ludzi.)
Wiemy, że są przeważnie młodzi, intelektualiści, dbają o swoją prywatność, nie lubią się angażować, a raczej działać samodzielnie, nic w kraju od nich nie zależy, nikomu na nich nie zależy, większość społeczeństwa uważa ich za leniwych kombinatorów, spekulantów i cwaniaczków.

Strajk górników, palenie opon i blokowanie ulic byłby odbierany w naszym post-komunistycznym społeczeństwie jako słuszna walka o swoje.
Strajk kryptowaluciarzy byłby odbierany jako konszachty cinkciarzy, którym się pracować nie chce.
Ciężko z tą naszą mentalnością...

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: Mosteque » niedziela, 24 czerwca 2018, 08:57

@benq, ech... Muszę przyznać Ci rację.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: m.m » niedziela, 24 czerwca 2018, 11:10

Mosteque pisze: Wypowiadanie rachunków było jedną z wielu przyczyn. Fakt, że banki to robiły, wynikał z tego, że zostały wydane odpowiednie rozporządzenia, których nie chciały łamać. Do tego przecież widać gołym okiem, jaki jest stosunek rządu (a więc banków, jak sam zauważyłeś) do tej branży.
Przepisy od lat są niezmienne, przez cały okres istnienia BB nie był w stanie się dostosować, na Malcie też będzie lipa (na podstawie wywiadu). Rozporządzenia nie nakazywały bankom wypowiadania umów, same decydowały co robić.
Mosteque pisze: Naprawdę pisanie za każdym razem inaczej niż wszyscy nie doda Ci +100 do zajebistości.
Nie podoba mi się wasza narracja, u wielu lewackie poglądy a przede wszystkim postawa roszczeniowa. Chacie być grupą specjalnego traktowania to sobie wyróbcie grupę inwalidzką. Obracam krypto, kopię a od tego co reprezentancie trzymam się z daleka.

Bycie zajebistym w tym środowisku to raczej nic dobrego, po prostu mam swoje zdanie i tyle. Trudno zrozumieć takie podstawy ? Od samego początku pisałem inaczej niż Wy, zebrałem łomot a teraz gdy minęło kilka miesięcy już nikt nie pamięta że miałem racje.
Mosteque pisze: Najprawdopodobniej wcześniej zostaną wydane jakieś odgórne unijne regulacje, które zwiążą im trochę paskudne łapska.
Unia właśnie przepycha bardzo ciekawe zmiany w prawie, uwali nas wszystkich. Tym się teraz powinieneś martwić. Liczenie że unia coś "dla was" zrobi a nasz rząd się do tego zastosuje obrazuje jedynie poziom wyprania mózgu

Dodano po 14 minutach 39 sekundach:
Mosteque pisze: A, jako środowisko to ok, zgodzę się. Sam tam byłem i niestety liczba protestujących mnie lekko zmieszała...
czyli znowu głupi m.m miał rację... to już będzie +200.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 24 czerwca 2018, 11:19

m.m pisze: na forum straszna stęchlizna więc szybko się znudzę...
m.m pisze: Obracam krypto, kopię a od tego co reprezentancie trzymam się z daleka.
Wiemy, cuchnie Ci tu i śmierdzi, ale ja nie potaplasz się z nami, to żyć nie możesz :mrgreen:

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
m.m pisze: na Malcie też będzie lipa (na podstawie wywiadu)
agenty tomki Ci powiedziały?
taaa... I wszyscy wrócą z emigracji do Polski do koryta nalewać :mrgreen:

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: dingo » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:47

Jest taka jedna osoba w Polsce o inicjałach M.M, która może obracać krypto bez strachu...XD

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: Mosteque » niedziela, 24 czerwca 2018, 16:14

m.m pisze: Przepisy od lat są niezmienne
Przepisy są cały czas zmienne i do tego wstecz, bo zależą tylko i wyłącznie od ich interpretacji. Z kolei ta zależy od urzędnika, który ją wydał. I jest powszechną praktyką w tym kraju, że jeden przepis ma dwie albo więcej interpretacji jednocześnie, w zależności od miejsca zamieszkania podatnika.
m.m pisze: Chacie być grupą specjalnego traktowania
Nie. Chcemy mieć normalnie powiedziane, ile podatków i od czego mamy płacić. I to mają być podatki normalne, jak to wynika z definicji podatku, a nie przekraczające niejednokrotnie o tysiące razy zainwestowaną kwotę. I chcemy, żeby było to zrobione tak, jak nakazuje logika. "Od jutra zaczynamy liczyć tak a tak...". A nie: "Zmienia się interpretacja i od 10 lat trzeba było płacić tak a tak. A nawet jak wydawaliśmy komunikaty i decyzje indywidualne, że trzeba płacić inaczej, to się myliliśmy, bo trzeba jak mówimy teraz, a wy jesteście przestępcami podatkowymi, bo robiliście, jak kazaliśmy wam wcześniej..."
Sam fakt, że trzeba o tym z Tobą rozmawiać, jest... szukam słowa... dość przerażający.
m.m pisze: Unia właśnie przepycha bardzo ciekawe zmiany w prawie, uwali nas wszystkich
Jestem daleki od gloryfikowania Unii. Oj, bardzo daleki. Ale fakt, że jeszcze oprócz tych wszystkich wymysłów chorego umysłu nie płacimy też od krypto Vatu, to jest tylko i wyłącznie zasługa unijnego przepisu.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: dingo » niedziela, 24 czerwca 2018, 16:50

I tak ufam Unii bardziej, bo oni mają własną korupcję i interesy, a Polska się tam nie liczy. Za to u nas wiadomo co się liczy, dlatego dobrze nam nie zrobią, tylko sobie. Szkoda, że na razie brak terminów, a krypto ciągle w próżni globalnie i lokalnie od lat. Lepiej było, jak nic nie robili...bo były podatki normalne od pieniędzy zarobionych, a jak się zabrali, to spierdolili wszystko i nie umieją naprawić. Teraz już za późno na brak regulacji, więc trzeba uregulować dobrze niestety.
Zresztą, te problemy nie dotykają wszystkich. Część od razu wyjeżdża jak im coś nie pasuje, w tym miliarderzy którzy mają giełdy i bogaci użytkownicy, druga część oszukuje całkiem i nic nie płaci, a zmiany są ważne tylko dla plebsu jak zwykle.
"Prawo jest jak płot – żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."
Tygrysy - władza i bogaci
Żmija - przestępcy podatkowi
Bydło - reszta która chce sie legalnie rozliczyć XD

PS https://cryptocoincharts.info/coins/show/pcc - ironia

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: m.m » niedziela, 24 czerwca 2018, 18:04

KryptoBanita pisze: agenty tomki Ci powiedziały?
taaa... I wszyscy wrócą z emigracji do Polski do koryta nalewać :mrgreen:
Sam boss powiedział że wyrobicie licencji na Malcie nie będzie łatwe i potrwa kilka miesięcy, nic nie jest pewne.
Mosteque pisze: Przepisy są cały czas zmienne
Od lat jest podatek dochodowy, od lat jest PCC, od lat na obrót jest wymagana licencja, od lat BB miał wszystko w poważaniu i liczył że jakąś to będzie i co gorsza mimo pełnej świadomości nie dopasował się do przepisów. Nawet nas userów miał w zadku.
Mosteque pisze: Z kolei ta zależy od urzędnika, który ją wydał. I jest powszechną praktyką w tym kraju, że jeden przepis ma dwie albo więcej interpretacji jednocześnie, w zależności od miejsca zamieszkania podatnika.
od marca 2017 roku wszystkie interpretacje są wydawane przez KIS, miejsce zamieszkania nie ma żadnego znaczenia.
Mosteque pisze: Nie. Chcemy mieć normalnie powiedziane, ile podatków i od czego mamy płacić.
tak ? a ile setek razy ja czytam obelgi bo biedy człowiek obrażony że musi zapłacić podatek ? ile razy na forum ludzie chcieli amnestii a innych egzekwujących prawo wyzywali od złodziei ? cały czas to robicie.
dingo pisze: tak ufam Unii bardziej, bo oni mają własną korupcję i interesy, a Polska się tam nie liczy.
Jak nie ? Polska to złomowisko ich starych aut, to wysypisko toksycznych odpadów, to idealny rynek zbytu dla produktów niższej klasy w wysokiej cenie itd. Ty myślisz dlaczego po wygranej PiS'u całe lewactwo i unia nagle z nami walczy ? bo się kasa nie zgadza...

Niemcy wycinali jedną z najstarszych puszcz europy pod fabrykę, wojsko, policja, armatki wodne, w mediach nic zero, ekologów zero. Teraz przy budowie gazociągu zatruli Bałtyk ekologów zero. Polskie firmy odnoszą sukces (norki) to ekolodzy na zlecenie niemieckich firm zamykają nam biznes jednocześnie oferują pomoc w utylizacji odpadów (600mln ton). Ty się chłopie obudź...
dingo pisze: Za to u nas wiadomo co się liczy, dlatego dobrze nam nie zrobią, tylko sobie.
każda branża w kraju ma obłożenie, każdy ma problem z ludźmi do pracy, spółki skarbu państwa ciągle mają wzrosty. Było trzeba pracować albo mądrze inwestować a nie łykać lewacki kit.
dingo pisze: Lepiej było, jak nic nie robili...bo były podatki normalne od pieniędzy zarobionych, a jak się zabrali, to spierdolili wszystko i nie umieją naprawić. Teraz już za późno na brak regulacji, więc trzeba uregulować dobrze niestety.
a co takiego zrobili ? konkretnie.. wybacz nie jestem na bieżąco (ile można słuchać stękania), może coś mnie ominęło.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: Mosteque » niedziela, 24 czerwca 2018, 18:18

@m.m, trzymając się tylko rozmowy o podatkach... Człowieku, równie dobrze mógłbyś napisać, że słońce krąży wokół ziemi. Jesteś oderwany od rzeczywistości. Nie potrafię zrozumieć, jak możesz takie bzdury wypisywać. Albo to jest ewidentna prowokacja, albo żyjesz we własnym świecie...

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: nowym » niedziela, 24 czerwca 2018, 18:57

@Mosteque, jasne, że prowokacja, nie dajcie się wkręcać albo z nim przeróbcie, wtedy znowu zniknie na jakiś czas :D

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
m.m pi...li bzdury jak mało który. Sio z podwórka...

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: m.m » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:48

Porażająca moc argumentów.

Oczywiście ze zniknę, szkoda mi na to czasu a jak każdy wie czas to pieniądz. Wisi nad nami ogólnie rozumiana cenzura internetu, zginie wolność słowa, przekaz informacji zostanie bardzo mocno ograniczony. Jeśli unijna komuna przepchnie zmiany to życzę wam powiedzenia w walce o cokolwiek.

zapomniałem, chodzi o kasę, wolność to tylko szumne hasła :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 czerwca 2018, 07:54 przez m.m, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay - migracja na maltę

Postautor: benq » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:58

m.m pisze: Wisi nad nami ogólnie rozumiana cenzura internetu, zginie wolność słowa, przekaz informacji zostanie bardzo mocno ograniczony. Jeśli unijna komuna przeschnie zmiany to życzę wam powiedzenia w walce o cokolwiek.

zapomniałem, chodzi o kasę, wolność to tylko szumne hasła
Najpierw musi być kasa. Jak jest kasa, to zaczyna się myśleć o wolności.
Wolność bez kasy to tylko pozory wolności.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości