PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: japu » wtorek, 29 maja 2018, 11:18

_chybaty pisze: najważniejszy czynnik od humoru Pani do której trafisz
W moim US panie maja dobry humor przewaznie. Gdy bylem ostatnio cos zalatwiac to mnie zapytala (a pani byla w zacnym juz wieku): synku, moge Ci jeszcze jakos pomoc? :)
Ja ogolnie dobrze wspominam wizyty w US :)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 29 maja 2018, 11:25

_chybaty pisze: Ogólnie kary nawet za przespstwo zależą od wielu czynników. Na pewno od wielkości podatku do zapłaty, od tego czy urzędnik uzna że zrobiłeś to z premedytacją, od twoich zarobków i najważniejszy czynnik od humoru Pani do której trafisz.
Tak, z tym że kar za przestępstwo nie orzeka urzędnik tylko sąd. Pani w urzędzie może zdaje się mandat wlepić za wykroczenie, w osobnym postępowaniu, i to chyba też tylko do jakiejś kwoty niższej niż sąd.

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
japu pisze: Ja ogolnie dobrze wspominam wizyty w US :)
Och, ja też. Jeszcze lepiej wspominam ZUS. Kiedyś zapłaciłem z opóźnieniem ponad 30 dni składkę dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, co wyszło na jaw 4 lata później gdy się chciałem wypisać. Okazało się że to spóźnienie anulowało całe ubezpieczenie od tego momentu, od czego nijak nie mogłem się odwołać, przez co ja im musiałem zwrócić kilkaset złotych za wypłacone z NFZ świadczenia, a oni mi zwrócili około 10000 zł nienależnie zapłaconych składek. Kocham ZUS.
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 maja 2018, 11:31 przez kajetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: japu » wtorek, 29 maja 2018, 11:28

Spoiler:
kajetan pisze: przez co ja im musiałem zwrócić kilkaset złotych za wypłacone z NFZ świadczenia, a oni mi zwrócili około 10000 zł nienależnie zapłaconych składek
Miałeś fuksa, że nie musiałeś z tego ubezpieczenia skorzystać :)

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Mosteque » wtorek, 29 maja 2018, 11:30

No właśnie jest to przerażające, jaki w tym wszystkim panuje burdel. Człowiek płaci składki, oni je przyjmują, a po latach się okazuje, że nie jest ubezpieczony, bo coś tam.
Gdybyś w międzyczasie miał wizytę w szpitalu i operację, to by się okazało, że wisisz im ze 100 tysi...

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 29 maja 2018, 11:33

Tak, zgadza się. Taka mała pułapka zastawiona na ludzi. I nawet mi ponaglenia przysyłali potem z ZUS-u, choć powinni przysłać informację o rozwiązaniu ubezpieczenia. Kiedyś podobno wystarczyło się jeden dzień spóźnić, ale zmienili. A już przy składkach przedsiębiorców można się spóźniać bez takich kar.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: nolife » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 21:16

i co dalej z tym pcc mieli do Czerwca jakieś oświadczenie wydać chyba nie?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 21:51

nolife pisze: i co dalej z tym pcc mieli do Czerwca jakieś oświadczenie wydać chyba nie?
Mieli w planach wydać rozporządzenie do zeszłego piątku.
W zeszłą środę Gruza powiedział, że podtrzymują te plany i że pewnie w ciągu tygodnia będzie.
Tak czy inaczej gdyby to miało nie obejmować przeszłości, to dużo w ten sposób nie zmienią.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 19 czerwca 2018, 11:20


Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: japu » wtorek, 19 czerwca 2018, 13:27

Zauważcie, ze w rozporządzeniu jest napisane, że przedmiotem są uwowy kupna/sprzedazy/wymiany walut wirtualnych w rozumieniu marcowej ustawy o przeciwdzialaniu terroryzmowi i praniu kasy. Dopiero tam pojawiło się pojęcie waluty wirtualnej. Cały wcześniejszy proceder giełdowy dotyczył praw majątkowych a to OGROMNY zbiór. Trzebaby napisać rozporządzenie wyłączające kryptowaluty (będące czym przed marcową ustawą?) ze zbioru praw majątkowych. Tak mi sie wydaje przynajmniej...Oczywiście gdyby była dobra wola ze strony MinFin to dałoby się to zrobić.
W uzasadnieniu natomiast zawarto bardzo istotne zapisy, mówiące o tym, ze krypto sie wymknelo regulacjom prawnym, ze sie PCC nie nadaje do gield krypt i co najwazniejsze:
Zaniechanie poboru podatku wpisuje się także systemowo w rozwiązania przyjęte w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdzie operacje gospodarcze obejmujące prawa majątkowe o podobnym charakterze, tj. instrumenty finansowe oraz waluty obce, korzystają ze zwolnienia od podatku
Bo to otwiera furtke dalszym regulacjom - np. ryczaltowe 19% od zyskow z gield itp.
Ale czy taka bedzie przyszlosc to nie wiem...

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » wtorek, 19 czerwca 2018, 13:33

japu pisze:Zauważcie, ze w rozporządzeniu jest napisane, że przedmiotem są uwowy kupna/sprzedazy/wymiany walut wirtualnych w rozumieniu marcowej ustawy o przeciwdzialaniu terroryzmowi i praniu kasy. Dopiero tam pojawiło się pojęcie waluty wirtualnej. Cały wcześniejszy proceder giełdowy dotyczył praw majątkowych a to OGROMNY zbiór. Trzebaby napisać rozporządzenie wyłączające kryptowaluty (będące czym przed marcową ustawą?) ze zbioru praw majątkowych. Tak mi sie wydaje przynajmniej...Oczywiście gdyby była dobra wola ze strony MinFin to dałoby się to zrobić.
W uzasadnieniu natomiast zawarto bardzo istotne zapisy, mówiące o tym, ze krypto sie wymknelo regulacjom prawnym, ze sie PCC nie nadaje do gield krypt i co najwazniejsze:
Zaniechanie poboru podatku wpisuje się także systemowo w rozwiązania przyjęte w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdzie operacje gospodarcze obejmujące prawa majątkowe o podobnym charakterze, tj. instrumenty finansowe oraz waluty obce, korzystają ze zwolnienia od podatku
Bo to otwiera furtke dalszym regulacjom - np. ryczaltowe 19% od zyskow z gield itp.
Ale czy taka bedzie przyszlosc to nie wiem...
Mniej optymistyczna wersja jest taka że po prostu powiedzą w US żeby nie scigali za PCC za dawne transkacje(zresztą ktoś mówił że ma znajoma w jakimś US i tak już mowili)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 19 czerwca 2018, 14:13

japu pisze: Dopiero tam pojawiło się pojęcie waluty wirtualnej. Cały wcześniejszy proceder giełdowy dotyczył praw majątkowych a to OGROMNY zbiór.
Przecież zawsze można by przepisać definicję z ustawy do rozporządzenia zwalniającego i już by nie było problemu, że nie było definicji przed 13 lipca.

Boję się, że jednak hodują odsetki i zajmą się ludźmi jak przejdą pierwsze, drugie i trzecie wybory. Bardzo podobnie to wyglądało z ulgą meldunkową, gdzie najpiew trzeba było składać pewien kwitek, po dwóch latach wycofali się z tego pomysłu, a po kolejnych trzech latach zaczęli ścigać ludzi, którzy nie złożyli kwitka kiedy trzeba było i kazali im zwracać podatek z odsetkami.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: japu » wtorek, 19 czerwca 2018, 14:20

kajetan pisze: Boję się, że jednak hodują odsetki i zajmą się ludźmi jak przejdą pierwsze, drugie i trzecie wybory
Ale to by byl szeroko zakrojony spisek wszystkich ugrupowan politycznych bo nie wiadomo kto i kiedy wygra :)
No chyba, ze wiadomo....

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Mosteque » wtorek, 19 czerwca 2018, 14:22

Dlaczego spisek? Po prostu ugrupowanie będące akurat u żłoba stwierdzi, że nadszedł czas wyciągnąć łapy po kasę i już.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 19 czerwca 2018, 14:30

japu pisze: Ale to by byl szeroko zakrojony spisek wszystkich ugrupowan politycznych bo nie wiadomo kto i kiedy wygra
W spiski nie wierzę, ale obecnie rządzący działają, jakby nie dopuszczali do siebie możliwości oddania kiedykolwiek władzy. Koncentrują jej coraz więcej, choć to się obróci przeciw nim, gdy kiedyś przegrają wybory. Poza tym co za różnica, pułapkę z ulgą meldunkową też zastawiono za PO, a korzysta z niej teraz PiS.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 31 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: bialas198720 » wtorek, 19 czerwca 2018, 20:15

Jeśli chodzi o zakup kryptowaluty przed 13 lipca to nic się nie zmieniło, PCC płacimy, tak wynika z rozporządzenia?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 19 czerwca 2018, 20:31

@bialas198720 Tak. No chyba że, jak mówił @_Chybaty, to idzie inną drogą, np. wraz z tymi zapowiadanymi większymi zmianami w podatkach od krypto, jakie mają wprowadzać w tym roku. Osobiście wątpię. Trzeba będzie sprawdzić za parę dni, czy Krajowa Informacja Skarbowa zmieniła swoje zalecenia dotyczące niepłacenia PCC.

No i trzeba koniecznie pisać opinie do tego rozporządzenia, każdy może to zrobić tutaj: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12312800/komentarz
Przypominać, że min. Gruza wraz z krajową informacją skarbową mówili, żeby nie płacić, a tu nagle okazuje się że zrobili wszystkich w balona.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 73
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Skrilex » wtorek, 19 czerwca 2018, 20:54

Czyli to nam "wywalczyla" szanowna tzw. Grupa robocza?

ED. Coz, no to wspaniale konsultacje (nie)rzadu ze spolecznoscia krypto <thumb_up>
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 czerwca 2018, 21:50 przez Skrilex, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: dingo » wtorek, 19 czerwca 2018, 21:35

Skrilex pisze: Czyli to nam "wywalczyla" szanowna tzw. Grupa robocza?
Nie ma żadnej grupy roboczej. Było 1 spotkanie po którym MF sie pożegnał i podatki ustali sam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 19 czerwca 2018, 21:52

Jak nic nie masz na siebie, to sam sobie ustalasz podatki i noclegownię 8-) ;)

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 31 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: bialas198720 » czwartek, 21 czerwca 2018, 14:19

Byłem dziś w US popytać o pcc. Ogólnie temat rzeka czy płacić wstecz 13 lipca. W tym temacie wyczytałem , że każdy zakup powyżej 50 zł kwalifikuje się do PCC. Mi powiedziano, że w żadnym wypadku. Tylko pojedyńczy zakup powyżej 1000 zł trzeba rozliczyć, jeśli suma zakupów w danym roku przekroczyła 1000 zł nie trzeba, chodzi tylko o pojedynczy zakup. To jak to jest?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości