PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Mosteque » niedziela, 27 maja 2018, 09:46

@awos, ja wiem. Nie mają :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: janku66 » niedziela, 27 maja 2018, 10:31

Ważne by im się hajs zgadzał w dniu wypłaty, reszta jest mało istotna ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » poniedziałek, 28 maja 2018, 19:47

_chybaty pisze:
Spoiler:
Obrazek
Tak w ogóle rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku nie musiałoby dotyczyć wyłącznie przyszłości. To nie jest tak, że dla zmian działających wstecz trzeba już drogi ustawowej. Tu na przykład jest rozporządzenie z 21 listopada 2017 w kwestii zaniechania poboru podatku dochodowego od 1 stycznia 2017 do 31 grudnia 2018: https://www.finanse.mf.gov.pl/wynik/-/a ... _count%3D2. Nie bardzo sobie potrafię wyobrazić powód, dla którego miałoby to być procedowane dwiema drogami. Raczej po prostu chcą ludzi wydymać zwolnić od 13 lipca 2018 i powiedzieć, że przecież zwolnili z PCC, więc czego jeszcze chcemy.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: dingo » poniedziałek, 28 maja 2018, 19:56

Ciekawe, ile osób które widziało ten news zapłaciło już karnie PCC. Zakładam, że tysiące. Więc po co komu abolicja.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kryptoPONZI » poniedziałek, 28 maja 2018, 20:15

ale nie rozumiem dlaczego się w ogóle zastanawiacie nad tym? Przecież jasno i wyraźnie jest napisane, których transakcji to tyczy i którego okresu, nie będzie żadnej innej drogi nie bądźcie naiwni.
Pięknie uśpili i uspokoili nastroje, kłamiąc w żywe oczy.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 28 maja 2018, 20:27

Chyba już niektórzy z nas zapomnieli, że w przypadku rzeszy ludzi taki PCC wielokrotnie przekroczy zainwestowaną kwotę. Niektórych wprowadzając w długi aż do śmierci. Jest to wtedy podatek wywłaszczeniowy niezgodny z konstytucją. Myślę, że próba jego egzekwowania polegnie w każdym sądzie. Niemniej wolałbym nie wchodzić z MF na drogę sądową, bo przynajmniej w moim przypadku przepłaciłbym to poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Choć ja tak dużo bym tego PCC nie miał, bo w trading tylko trochę się bawiłem, głównie hodluję.
Ale z zasady tego kurewstwa nie zapłaciłem i zapłacić nie zamierzam. I napluję w twarz każdemu, kto będzie próbował mnie okraść.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » poniedziałek, 28 maja 2018, 20:53

kryptoPONZI pisze: ale nie rozumiem dlaczego się w ogóle zastanawiacie nad tym? Przecież jasno i wyraźnie jest napisane, których transakcji to tyczy i którego okresu, nie będzie żadnej innej drogi nie bądźcie naiwni.
Ja się zastanawiam, bo to jest trochę bez sensu - gdyby naprawdę rozumieli, że ten podatek jest niewspółmierny do zysków i wpędzi wielu ludzi w bankructwo, to powinni właśnie wprowadzić abolicję za wcześniejsze lata. A jeśli tego nie rozumieją, to mogliby się upierać, że nic nie zrobią, bo prawo jest jasne, i tak dalej. A tymczasem z jakiegoś powodu ministerstwo jednak chce z tego PCC zwolnić, ale nie do końca. W efekcie pisowska konserwa i tak będzie krzyczeć, że zwalniają bogatych burżujów z podatków, a traderzy z drugiej strony też będą wkurzeni. Nie rozumiem więc motywów ministerstwa.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 28 maja 2018, 20:55

kajetan pisze:
kryptoPONZI pisze: ale nie rozumiem dlaczego się w ogóle zastanawiacie nad tym? Przecież jasno i wyraźnie jest napisane, których transakcji to tyczy i którego okresu, nie będzie żadnej innej drogi nie bądźcie naiwni.
Ja się zastanawiam, bo to jest trochę bez sensu - gdyby naprawdę rozumieli, że ten podatek jest niewspółmierny do zysków i wpędzi wielu ludzi w bankructwo, to powinni właśnie wprowadzić abolicję za wcześniejsze lata. A jeśli tego nie rozumieją, to mogliby się upierać, że nic nie zrobią, bo prawo jest jasne, i tak dalej. A tymczasem z jakiegoś powodu ministerstwo jednak chce z tego PCC zwolnić, ale nie do końca. W efekcie pisowska konserwa i tak będzie krzyczeć, że zwalniają bogatych burżujów z podatków, a traderzy z drugiej strony też będą wkurzeni. Nie rozumiem więc motywów ministerstwa.
A jak dzwonisz na KIS to mówią - nie składać za poprzednie miesiące. A dzwoniłem wczoraj. Więc serio na ten moment nie wiadomo o co chodzi. Chu... wie czy oni sami wiedza o co im chodzi.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: japu » poniedziałek, 28 maja 2018, 21:05

_chybaty pisze: A jak dzwonisz na KIS to mówią - nie składać za poprzednie miesiące. A dzwoniłem wczoraj
A za obecne miesiace skladac? I za przyszle? :)

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 28 maja 2018, 21:07

japu pisze:
_chybaty pisze: A jak dzwonisz na KIS to mówią - nie składać za poprzednie miesiące. A dzwoniłem wczoraj
A za obecne miesiace skladac? I za przyszle? :)
Pan powiedział żeby nie składac że ma niby być komunikat pytałem o te transakcję jakbym handlowal teraz i oczywiście za 2017 rok. Więc uj wie.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » poniedziałek, 28 maja 2018, 21:13

Składanie nic nie daje, bo jak sami odkryją to i tak się zapłaci tak samo PCC+odsetki. No może jakiś mandat. Przy PIT to owszem, jest dużo gorzej jak sami znajdą. A co najmniej należy poczekać do tego 15 czerwca, zobaczymy co wymyślą. Ale jak ktoś się bardzo boi, to niech składa, przecież nie będę nikogo namawiał do popełniania przestępstwa (nie jestem wiceministrem Gruzą).
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 maja 2018, 11:01 przez kajetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 28 maja 2018, 21:18

Przy pit jak kwota podatku przekracza bodaj 10500 to wtedy kary mogą być bardzo duże. Zresztą do 10500zl też kara może być nawet i 32k chyba. Oczywiście + podatek + odsetki.


Aczkolwiek z tego co mi wiadomo kary są uzależnione od zarobków i ogólnie od tego jak się żyje i ile się ma.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: japu » wtorek, 29 maja 2018, 07:34

_chybaty pisze: Przy pit jak kwota podatku przekracza bodaj 10500
A to na pewno dotyczy tylko PIT czy jest to w ogole kwota, powyzej ktorej zaleglosc podatkowa kwalifikuje sie juz jako przestepstwo skarbowe?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 29 maja 2018, 10:14

japu pisze:
_chybaty pisze: Przy pit jak kwota podatku przekracza bodaj 10500
A to na pewno dotyczy tylko PIT czy jest to w ogole kwota, powyzej ktorej zaleglosc podatkowa kwalifikuje sie juz jako przestepstwo skarbowe?
Dotyczy wszelkich podatków. Ale trzeba te 10500 uzbierać w ciągu pół roku, bo potem to już jest oddzielny czyn zabroniony (art. 6 ust 2 kks). Czyli trzeba by mieć zakupy krypto w wysokości 1050000 zł w ciągu 6 miesięcy, żeby to było przestępstwo skarbowe z powodu niezapłacenia PCC.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: japu » wtorek, 29 maja 2018, 10:37

@kajetan, czyli teroretycznie mozna miec dwa takie przestepstwa w ciagu roku jesli ktos kupujac/wymieniajac cokolwiek podlegajacego pod PCC wygeneruje takie zakupy? To spoko... Jako, ze maks kara to jest nascie milionow zlotych to hmmm... jakby to powiedziec :) spora kara...

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 29 maja 2018, 10:53

japu pisze: @kajetan, czyli teroretycznie mozna miec dwa takie przestepstwa w ciagu roku jesli ktos kupujac/wymieniajac cokolwiek podlegajacego pod PCC wygeneruje takie zakupy? To spoko... Jako, ze maks kara to jest nascie milionow zlotych to hmmm... jakby to powiedziec :) spora kara...
Szczerze mówiąc byłoby mi wszystko jedno czy jestem bankrutem raz czy kilka razy. Ale żeby kogoś skazać za przestępstwo z taką karą trzeba by udowodnić umyślność, a tutaj byłoby trudno, bo i interpretacje były różne i teraz minister mówi prasie żeby nie płacić, więc przed sądem podatnik pokaże to wszystko i powie, że nie był pewien czy miał płacić, myślał że nie, oczywiście teraz już wie że miał, bardzo przeprasza, ale umyślnie tego nie popełnił. A w procesie karnym wątpliwości rozstrzyga się na korzyść podatnika.

Dodano po 6 minutach 13 sekundach:
Poza tym to nie jest tak, że sąd za niezapłacenie 15000 podatku orzecze miliony kary. Więc proszę, nie strasz ludzi, to tak nie działa.
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 maja 2018, 12:23 przez kajetan, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: japu » wtorek, 29 maja 2018, 11:01

kajetan pisze: Poza tym to nie jest tak, że sąd za niezapłacenie 15000 podatku orzecze miliony kary. Więc proszę, nie strasz ludzi, to tak nie działa.
Oj, nie strasze ludzi tylko nie mialem wiedzy, ze mozna kilka razy popelnic to samo przestepstwo uszczuplajac naleznosc podatkowa o 10500/6mc.
Wiadomo, ze takich kar przecietny Kowalski nie dostaje, o ile pamietam to nawet minimalna kara za przestepstwo jest chyba nizsza niz maksymalna za wykroczenie skarbowe zatem widelki sa spore.

PS. A poza tym mozna przeciez zamienic te 15mln kary na stawki dzienne i odsiedziec hihihih :)

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » wtorek, 29 maja 2018, 11:02

kajetan pisze:
japu pisze: @kajetan, czyli teroretycznie mozna miec dwa takie przestepstwa w ciagu roku jesli ktos kupujac/wymieniajac cokolwiek podlegajacego pod PCC wygeneruje takie zakupy? To spoko... Jako, ze maks kara to jest nascie milionow zlotych to hmmm... jakby to powiedziec :) spora kara...
Szczerze mówiąc byłoby mi wszystko jedno czy jestem bankrutem raz czy kilka razy. Ale żeby kogoś skazać za przestępstwo trzeba udowodnić umyślność, a tutaj byłoby trudno, bo i interpretacje były różne i teraz minister mówi prasie żeby nie płacić, więc przed sądem podatnik pokaże to wszystko i powie, że nie był pewien czy miał płacić, myślał że nie, oczywiście teraz już wie że miał, bardzo przeprasza, ale umyślnie tego nie popełnił.

Dodano po 6 minutach 13 sekundach:
Poza tym to nie jest tak, że sąd za niezapłacenie 15000 podatku orzecze miliony kary. Więc proszę, nie strasz ludzi, to tak nie działa.
To chyba nie jest tak se od razu sąd masz jak z urzędem się nie dogadasz to sąd.


@japu minimalna kara za przestępstwo skarbowe to 700zl maksymalna to 20 milionów.


A maksymalna za wykroczenie to 32k więc 700zl to dużo mniej. A milionowe Dostają już raczej rasowi oszuści.
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 maja 2018, 11:02 przez _chybaty, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » wtorek, 29 maja 2018, 11:05

japu pisze: A poza tym mozna przeciez zamienic te 15mln kary na stawki dzienne i odsiedziec hihihih
Tja. To byłby Hodl w wersji ekstremalnej. :-)

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
_chybaty pisze: To chyba nie jest tak se od razu sąd masz jak z urzędem się nie dogadasz to sąd.
Jasne że nie. Ale może tak się skończyć.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » wtorek, 29 maja 2018, 11:09

Ogólnie kary nawet za przespstwo zależą od wielu czynników. Na pewno od wielkości podatku do zapłaty, od tego czy urzędnik uzna że zrobiłeś to z premedytacją, od twoich zarobków i najważniejszy czynnik od humoru Pani do której trafisz.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości