PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: KryptoBusiness » piątek, 18 maja 2018, 12:57

W związku z komunikatem, który pojawia się w mediach o zniesieniu PCC, zadałem sobie trud przeczytania tego harmonogramu i ku mojemu zdziwieniu:
Na podsatwie rozporządzenia nastąpi zaniechanie poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej. Podatnicy podatku od czynności cywilnoprawnych nabywający w drodze umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualne, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. poz. 723) nie będą zobligowani do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.
Uwzględniając wynikającą z art. 32 Konstytucji zasadę równości wobec prawa zaniechanie podatku będzie dotyczyło wszystkich podatników dokonujących obrotu walutami wirtualnymi, bez względu na liczbę dokonanych czynności i wartość przedmiotu transakcji.
Zaniechanie poboru podatku będzie miało zastosowanie do umów sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej dokonanych od dnia 13 lipca 2018 r. do dnia 30 czerwca 2019 r.
Czyli co nadal handlujący nie tylko za poprzednie lata ale i początek tego roku są w czarnej dziurze, chyba że czegoś nie zrozumiałem to proszę o komentarz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: hassejo » piątek, 18 maja 2018, 12:58

KryptoBusiness pisze: Czyli co nadal handlujący nie tylko za poprzednie lata ale i początek tego roku są w czarnej dziurze, chyba że czegoś nie zrozumiałem to proszę o komentarz?
Ja to widzę tak samo jak Ty..

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » piątek, 18 maja 2018, 13:04

@KryptoBusiness Rzuć proszę linkiem do tego harmonogramu.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: KryptoBusiness » piątek, 18 maja 2018, 13:08

kajetan pisze: @KryptoBusiness Rzuć proszę linkiem do tego harmonogramu.
Proszę: https://www.mf.gov.pl/c/document_librar ... pId=764034

Kolumna A, LP 708

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: dingo » piątek, 18 maja 2018, 13:25

Ahahahahaha, o chuj...kabaret dopiero się zaczyna.
P.S. szykujcie ciężarówki papieru i czynne żale, albo do pierdla.
Ostatnio zmieniony piątek, 18 maja 2018, 13:28 przez dingo, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Zagłoba » piątek, 18 maja 2018, 13:26

Czyli potwierdzi się szerzona tutaj przez niektórych teza, że te wszystkie komunikaty typu "nie płaćcie PCC" miały na celu jedynie wyłudzenie od podatników także odsetek od tego PCC. :|

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » piątek, 18 maja 2018, 13:29

@Zagłoba, Dla mnie to było od początku oczywiste, za długo żyję w tej dżungli zwanej krajem praworządnym.
Jaki protest - takie posunięcie, jaki rząd takie zagrania godne fałszywego rudego lisa.
Aż was kukle.....

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Krzychu K » piątek, 18 maja 2018, 14:23

No to pięknie. Takie rozporządzenie nikogo nie ratuje przed pcc z lat wcześniejszych. Kto miał zapłacić kilkaset tysięcy zł podatku teraz musi zapłacić tą samą kwotę + odsetki. W sumie to się mogłem domyślić że tak to będzie wyglądać. Jedyna opcja to udowodnienie w sądzie swoich przekonań że krypto to nie prawa majątkowe. Kiepsko to widzę :roll:

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: davidoski » piątek, 18 maja 2018, 14:29

Krzychu K pisze:No to pięknie. Takie rozporządzenie nikogo nie ratuje przed pcc z lat wcześniejszych. Kto miał zapłacić kilkaset tysięcy zł podatku teraz musi zapłacić tą samą kwotę + odsetki. W sumie to się mogłem domyślić że tak to będzie wyglądać. Jedyna opcja to udowodnienie w sądzie swoich przekonań że krypto to nie prawa majątkowe. Kiepsko to widzę :roll:
Wg mnie sprawa i tak trafi przed europejskie sądy takie jak Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Nie jest możliwe, aby pod kątem podatku VAT polskie władze traktowały kryptowaluty jako środek płatniczy, a pod kątem podatku dochodowego i PCC jako prawo majątkowe. Prędzej czy później w wyniku któregoś z wyroków sądowych w sporze z polskimi władzami ktoś skieruje sprawę do ETS i tam dopiero zostanie to rozstrzygnięte.

Miejmy w pamięci sprawy takie jak wycinka drzew w puszczy białowieskiej, gdzie polskie władze tak długo ignorowały świat zewnętrzny, dopóki nie zostały zmuszone wyrokiem sądowym do opamiętania.

Wg mnie w tym kierunku należy iść. Machanie transparentami nic nie da. Jeśli w takiej sprawie jak wycinanie drzew w puszczy można uzyskać wyrok ETS to tym bardziej w sprawie takiej jak podatki, która ma nie mniej istotne znaczenie dla dużej masy ludzi.

Powinniśmy się zmoblilizować. Nie wiem jakie są koszty prawnicze prowadzenia takiej sprawy, ale można przeciez zrobić zbiórkę i zasięgnąć porady.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » piątek, 18 maja 2018, 14:33

@Krzychu K, nie tylko z lat wcześniejszych ale i obecnych 5 miesięcy tego roku.
Miałem "czuja" jednak i nie rozpocząłem trade'u nawet po ogłoszeniu i wielkiego huurra...nie bawi mnie to bo miałem zamiar wejść za kilkanaście dni i dalej dupa dobrze, że się powstrzymałem.
Teraz nierząd będzie czekał na ruch środowiska jak nie będzie drugiego tym razem poważnego protestu będzie cisza to zostaje tylko egzekucja już i pojedyncze nagonki(rozproszenie)

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Krzychu K » piątek, 18 maja 2018, 14:48

@Dekoin, Zgadzam się. Przydałby się prawdziwy protest tak by media zaczęły robić szum wokół sprawy. Bez szumu to ministerstwo nawet nie zareaguje.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: leszek555 » piątek, 18 maja 2018, 14:56

@Krzychu K, im sie cos powalilo w glowach. Uważają, ze łaskę nam robią, ze nas zwolnią z PCC. To im powinno zależeć na tym, żeby podatki były sprawiedliwe, żeby każdy chciał je zapłacić, a w ten sposób sami sobie szkodzą. Idioci. Totalni idioci.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » piątek, 18 maja 2018, 14:57

PCC to mniejszy problem. Większym jest możliwość zostania uznanym za DG i dokumentowanie kosztów zakupu. Dokładnie 32 razy większym od PCC.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: leszek555 » piątek, 18 maja 2018, 15:10

@kajetan, tak, ale koszta rzeczywiście istnieją i nie ma opcji, żeby z jednego źródła akceptowali dochody, a nie akceptowali kosztów, ryzykuje się tylko mandatem za wadliwą KPIR i potem ewentualnie prawnik w sądzie.
PCC jest dużo trudniejsze do wygrania w sądzie.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » piątek, 18 maja 2018, 15:16

@kajetan, przede wszystkim pcc to cios poniżej pasa i odwrócenie kota ogonem jest to najpoważniejszy problem, bo gadanie nieuznawaniu kosztów to nie tyczy się tylko kryptowalut i zawsze tak straszą nie widzę opcji żeby sąd nie uznał racji podatnika o kosztach, nawet w tym buszu. Nie ma nawet o czym mówić.
Ale temat jest nie o tym i nie widzę sensu powielania w 20 miejscach teraz dyskusji nie na temat.
Trzymajmy się wątku, tutaj o PCC tylko ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 18 maja 2018, 15:17 przez Dekoin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: kajetan » piątek, 18 maja 2018, 15:18

leszek555 pisze: @kajetan, tak, ale koszta rzeczywiście istnieją i nie ma opcji, żeby z jednego źródła akceptowali dochody, a nie akceptowali kosztów, ryzykuje się tylko mandatem za wadliwą KPIR i potem ewentualnie prawnik w sądzie.
PCC jest dużo trudniejsze do wygrania w sądzie.
No, opcja to niestety jest. Przychody mogą zaakceptować dzięki Twojemu oświadczeniu z PIT, a kosztów nie uznać. Już niektóre nadgorliwe urzędniczki zaczęły nawet do osób bez KPiR to stosować, choć to kompletne bezprawie: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 73#p492698
Owszem, pewnie jest to do wygrania w sądzie.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Dekoin pisze: rzymajmy się wątku, tutaj o PCC tylko ;)
Po prostu jak planujecie kolejną demonstrację, to dobrze byłoby, żeby nie była tylko na temat PCC.
Ok, sorry, już się będę trzymał tematu.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » piątek, 18 maja 2018, 15:18

Ok, sorry, już się będę trzymał tematu.
Super :)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: solid178 » piątek, 18 maja 2018, 18:29

Nie ma co. Znów zostaliśmy wyruchani przez rząd.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Zagłoba » piątek, 18 maja 2018, 18:47

@solid178, tak. Ale zostanie to przedstawione jako wielki sukces, rząd idzie na rękę kryptowalutowcom.
Argumentacja będzie podobna do tej z niepełnosprawnymi, my dla Was wszystko, a Wy ciągle marudzicie.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: solid178 » piątek, 18 maja 2018, 19:01

Wiem głupi jestem ale może jest cień nadziei...
Gdzieś znalazłem informację że zniesienie PCC od lipca do aż do 2019 ma służyć rządowi na "dogłębne zbadanie tematu " oraz do stworzenia rozwiązań systemowych.
To może roszczenia dotychczasowego PCC również zostaną zaniechanie

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości