PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: dingo » środa, 22 sierpnia 2018, 14:55

1. Gdzie są postępy w pracach nad opodatkowaniem kryptowalut.
2. Czy zgodnie z nową dyrektywą AML banki zgłaszają transakcje powyżej 1000 euro do GILFu?
3. Kiedy STIR dla os. fizycznych?
4. Ktoś z forum został już zmuszony do zapłacenia barteru zamiast wpłat/wypłat, ew. poszedł do sądu?

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » środa, 22 sierpnia 2018, 15:00

Znam parę osób co porozliczalo się przyszło wyszło zostali wezwani i po wytłumaczeniach dali im spokój. Więc od siebie powiem że nie było tak źle. Co do raportowania od lipca tego roku to nie mam pojęcia czy tak jest jak mówisz.


https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 13866.html

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » sobota, 17 listopada 2018, 13:41

Jaki stan z PCC na dzień dzisiejszy dawno się nie interesowałem tematem ?
Z tego co widzę na szybko to tak:
1) PCC trzeba płacić jednak - w najbardziej "płodnym" okresie czyli 2017 i połowa 2018 roku - sprytnie
2) Polski podatnik po raz kolejny pokazał, że lubi jak się go kocha ...od tyłu. (mam na myśli brak ponownego prostetu w odpowiedzi na decyzje odnośnie okresu zniesienia)
3) Minister Gruza przed kamerami sugerował zniesienie PCC rónież wstecz- po czym zmienił robotę - nie ma jak go rozliczyć ze słów

Jak wygląda praktyka ? Nie słyszałem do tej pory o przypadku w necie szukałem też nic nie widzę, żeby kogoś ścigali za PCC
W połowie roku infolinia KAS wręcz sugerowała również niepłacenie, dzisiaj już tak nie mówią....

Z drugiej strony może się boją ścigać, że przed sądem ostatecznie by nie wygrali z tym PCC i nieoficjalnie nie tykają się sprawdzania tego za poprzednie lata za transakcje przed lipcem 2018.

Ciekawe co robi tzw stowarzyszenie wokół BTC, jakieś "grupy" ds kryptowalut przy rządzie były, fajnie zmiany są sensowne wg mnie i dużo ugrali, ale nada nie rozumiem jak można było nie rozwiązać i nie doprowadzić do końca wydawać by się mogło dużo łatwiejszej kwestii jaką jest PCC.
Przecież zmiany typu brak podatku krypto-krypto, stałe 19% o wiele trudniej jest załatwić.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości