PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » piątek, 18 maja 2018, 19:37

. Obrazek

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 18 maja 2018, 19:40

To nie fair, ja na PiS nie głosowałem, a kukle też mnie swędzą...

Czemu ma mnie swędzieć za błędy popełnione przez innych ? To nie fair.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Connemara » sobota, 19 maja 2018, 09:27

ShadowOfHarbringer pisze: To nie fair, ja na PiS nie głosowałem, a kukle też mnie swędzą...

Czemu ma mnie swędzieć za błędy popełnione przez innych ? To nie fair.
Sorry za OT, ale życie ogólnie jest nie fair. Pracuję ciężko i uczciwie od 17 roku życia i dorobiłem się mieszkania na kredyt i nowego auta o wartości 46000 zł. Nie mam wilii ani jachtu. Jednocześnie codziennie widzę, jak lebiegi, kłamcy, manipulatorzy i "kolesie" dorabiają się fortuny. Czy zazdroszczę? Nie. Może dlatego, że nie mógłbym spojrzeć w lustro, jakbym miał inny charakter i np. kradł albo manipulował. Czy mnie to boli? Tak. Nie jest to sprawiedliwe.

Odnośnie rządów: pamiętam, jak się zmieniał ustrój (nie żebym był tak stary, ale na świecie już wtedy byłem a dużo znam z opowiadań rodziców), jak ówczesne, po kolei zmieniające się rządy obiecywały "będzie lepiej! zmierzamy ku lepszemu! musicie tylko zacisnąć pasa, żeby to nie wy, ale wasze dzieci miały lepiej!". I co? I lekki chuj. Minęły prawie dwie dekady, moi rodzice zacisnęli pasa, teraz my - ich dzieci siedzimy w tym ustroju, który wg mojej (MOCNO SUBIEKTYWNEJ) oceny nadal mówi i utrzymuje to samo co w latach '80.

C'est la vie.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: ikswodnal » sobota, 19 maja 2018, 10:47

Connemara pisze: Minęły prawie dwie dekady, moi rodzice zacisnęli pasa, teraz my - ich dzieci siedzimy w tym ustroju, który wg mojej (MOCNO SUBIEKTYWNEJ) oceny nadal mówi i utrzymuje to samo co w latach '80.
No trochę się zmieniło. Pokolenie twoich rodziców (my) nie możliwe by miało takie kredyty jak wy teraz, perspektywa spłaty kredytów przez np ~ 30 lat w PRL prowadziła by do znacznego wzrostu samobójstw. Jednak żyć trzeba.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: janku66 » sobota, 19 maja 2018, 11:33

ShadowOfHarbringer pisze: nie fair, ja na PiS nie głosowałem, a kukle też mnie swędzą...

Czemu ma mnie swędzieć za błędy popełnione przez innych ? To nie fair.
Myślę Shadow, że nawet ci co głosowali na PiS to głowę w piasku ze wstydu trzymają.
Wyjątkiem osoby z mocherem na głowie.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: smp » sobota, 19 maja 2018, 14:46

Pamiętam czasy jak wygrała Platforma i na pewnym forum bukmacherskim ludzie cieszyli się, że dzięki temu będzie liberalne podejście do hazardu w internecie... A co się stało potem to wszyscy wiedzą.

Nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy teraz u władzy jest PIS czy byłaby PO. (swoją drogą znając stosunek banków do kryptowalut to mogło by być nawet gorzej)

Ale najważniejsze - nie rządzą politycy!!!, z grubsza nie ma znaczenia na kogo głosowaliście! oni się znają tylko na wygrywaniu wyborów.... Rządzą urzędnicy, którzy znają przepisy i procedury! Minister nawet jakby chciał to musi postępować zgodnie z przepisami... których nie zna... no więc ma ludzi - doradców, ekspertów, sekretarki słowem urzędników którzy od dwudziestu kilku lat siedzą w tym ministerstwie i są we wszystkim obcykani! ich się nie wybiera! a t oni nim kierują! oni mu mówią co się da, a co się nie da i jak to zrobić! minister może oczywiście kogoś wywalić... ale kogo weźmie na jego miejsce? no właśnie takiego samego Jasia... dlatego nic się nie zmienia!

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 31 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: bialas198720 » niedziela, 20 maja 2018, 20:29

Jestem zielony. PCC płacę za wszystkie zakupione bitcoiny?

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » niedziela, 20 maja 2018, 20:40

@bialas198720, za każdą transakcję zakupu powyżej 50 zł na giełdzie. Czyli jeżeli kupiłeś 1 BTC ale w 20 transakcjach po kawałku to 20 x spełnienie formalności jako jednego zakupu.
Teraz jest czeski film i nikt nic znowu nie wie.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 31 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: bialas198720 » niedziela, 20 maja 2018, 20:54

Kupywałem z inpay i raz z coinroom, a to chyba firmy, nie kwalifikuje się to do zwolnienia z pcc?
Kilkanaście transakcji zakupu, każdą pojedynczą mam rozliczyć na osobnym formularzu, nie można zsumować zakupu i przedstawić w jednym dokumencie?

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » niedziela, 20 maja 2018, 20:56

bialas198720 pisze:Kupywałem z inpay i raz z coinroom, a to chyba firmy, nie kwalifikuje się to do zwolnienia z pcc?
Kilkanaście transakcji zakupu, każdą pojedynczą mam rozliczyć na osobnym formularzu, nie można zsumować zakupu i przedstawić w jednym dokumencie?
Poczekaj z tym PCC niby w tym tygodniu ma być komunikat nowy. Nikt nie wie czy rozliczać czy nie. Wiceminister mówił żeby wstecz nie rozliczać a teraz już nikt nie wie. Ja np dzwoniłem na KIS i Pani mi mówiła żeby nie rozliczać z PCC a dzwoniłem 3 dni temu.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » niedziela, 20 maja 2018, 21:29

@_chybaty, "ponoć" to jak prawie, robi dużą różnice, do 15 czerwca mają ogłosić wg harmonogramu a to prawie miesiąc czasu.
Oczywiście fajnie jak ogłoszą w przyszłym tygodniu, ale wątpię w to.
Jeśli chodzi o departament to biorąc dane z tej tabeli chodzi o ten dział:
http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finan ... u-od-gier/

KIS to nie jest dobre źródło informacje w tak drażliwej sprawie, a po drugie 3 dni temu prawdopodobnie kiedy dzwoniłeś nie było tego projektu rozporządzenia.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Mosteque » niedziela, 20 maja 2018, 21:32

Dekoin pisze: @_chybaty,

KIS to nie jest dobre źródło informacje w tak drażliwej sprawie...
Ale rozumiesz absurd tego, co napisałeś? :D
Oczywiście napisałeś prawdę.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 31 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: bialas198720 » niedziela, 20 maja 2018, 21:43

Dobra czekam, jak tylko coś wyjdzie to piszcie.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » sobota, 26 maja 2018, 13:28

https://www.infakt.pl/blog-ksiegowy/bit ... ony-z-pcc/
Fajne podsumowanie w pigułce, dla kogoś kto nie śledzi na bieżąco spraw.
Krótko i na temat, a końcówka wyjątkowo prawdziwa i mocna.
Wydaje się, że taka sytuacja nie będzie mieć miejsca, zgodnie bowiem z planowanymi działaniami dojdzie wyłącznie do zaniechania poboru pcc, w stosunku do transakcji dokonanych pomiędzy 13.07.2018 r. a 30.06.2018 r.

Jeżeli taki zapis rzeczywiście zostanie zawarty w rozporządzeniu, oznaczać to będzie, że organy podatkowe, będą mogły domagać się zapłaty pcc od wszystkich transakcji sprzedaży oraz zamiany kryptowalut dokonanych przed dniem 13 lipca 2018 r.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: janku66 » sobota, 26 maja 2018, 14:33

Dekoin pisze: transakcji dokonanych pomiędzy 13.07.2018 r. a 30.06.2018 r.
Dekoin pisze: transakcji sprzedaży oraz zamiany kryptowalut dokonanych przed dniem 13 lipca 2018 r
Nie kumam.
Pomiędzy 13.07.2018 a 30.06.2018 to zaledwie dwa tygodnie licząc w tył.
Dokonanych przed dniem 13.07.2018 oznacza, że te dwa tygodnie też się w to wliczają.

:?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: jok123 » sobota, 26 maja 2018, 14:49

Connemara pisze: Odnośnie rządów: pamiętam, jak się zmieniał ustrój (nie żebym był tak stary, ale na świecie już wtedy byłem a dużo znam z opowiadań rodziców), jak ówczesne, po kolei zmieniające się rządy obiecywały "będzie lepiej! zmierzamy ku lepszemu! musicie tylko zacisnąć pasa, żeby to nie wy, ale wasze dzieci miały lepiej!". I co? I lekki chuj. Minęły prawie dwie dekady, moi rodzice zacisnęli pasa
Jest dokładnie na odwrót. Można powiedzieć w uproszczeniu, że dzisiejsi emeryci dostają jako takie emerytury kosztem przyszłych pokoleń. Niektórzy na początku lat 90 postulowali, aby pieniądze z prywatyzacji mienia państwowego przelać na fundusz emerytalny (coś na kształt funduszu jaki jest w Norwegii, tylko tam zasila go kasa z surowców). Oczywiście tego nie zrobiono, pieniądze roztrwoniono i teraz skarb państwa (czyli wszyscy podatnicy) dorzuca się do wypłat obecnych świadczeń emerytalnych (brakuje jakieś ~63 mld i ta kwota będzie rosła).

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: Dekoin » sobota, 26 maja 2018, 15:58

@vjankuv, oj tam czepiasz się "cyferówki", pewnie chodziło autorom art o 30 czerwiec 2019.
Ważne, że clue pozostaje niezmienne, protestujący wydymani mocno coś czuje będą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: janku66 » sobota, 26 maja 2018, 16:03

Czepiam się szczegółu?

No ciekawe...
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: _chybaty » sobota, 26 maja 2018, 16:20

Z tego co dowiadywal się mój znajomy a ma on kontakt z ludźmi "blisko" władzy to ministerstwo nie wycofuje się z obietnic. Tyle że to musi potrwać - to co tutaj jest zaproponowane idzie innym torem jak abolicja za lata poprzednie. Ale zobamy jak to będzie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCC - "zniesienie" - ciąg dalszy farsy?

Postautor: awos » niedziela, 27 maja 2018, 03:13

Nie wiesz przypadkiem czy tam w ministerstwie , ci ktorzy pisza te przepisy w ogole maja pojecie o czym pisza ?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości