Na jakie konto wpłacić podatek ?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: Rumcajs » sobota, 28 kwietnia 2018, 21:39

wypełniłem pit i wyszło mi do wpłaty że mam zapłacić troche podatku.
Ale ywpełniałem przez internet zeby nie stać kilka godzin w kolejkach w US.
I teraz mam pytanie, to co mi wyszło do wpłacnia ta kwota to na jakie konto mam wpłanić bo ja nie wiem a nigdzie nie pisało i co mam teraz zrobić ??
Zaraz 30 kwietnia a ja nie wiem gdzie wysłać pieniądze z podatku. Na jakie konto ? Po wypełnieniu pita nie pojawiło mi się konto na jakie mam wyslać podatek więc skąd mam wiedziec na jakie wysłać help :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: benq » sobota, 28 kwietnia 2018, 21:47

@Rumcajs, Jak w banku online wybierzesz "przelew do US" i podasz swoje miasto to powinno Ci automatycznie uzupełnić właściwy numer konta.
A w razie czego tutaj jest pełna aktualna lista, znajdź swoje miasto i sprawdź tabelkę PIT:
https://www.mf.gov.pl/documents/764034/ ... -+poz.+123+-

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: smp » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 01:49

A ja mam takie pytanie pokrewne!

O której wpłacić żeby było na czas?

Czy decyduje data ZLECENIA przelewu czy WPŁYWU na rachunek Urzędu Skarbowego?

Czy mogę zlecić przelew 2018-04-30 o godz. 23:55 i będzie dobrze.... czy muszę zlecić z samego rana, żeby zdążył wpłynąć?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: adolek17 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 05:19

W PKO jest opcja "przelewu natychmiastowego" w tym "przelewie podatkowym" za dopłatą 4,99 zł i przelew szybko się pojawia w US.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:26

@smp, Zawsze liczy się data WYJŚCIA przelewu. Czy to do US, czy ZUSu. Możesz zrobić przelew o 23:59 i będzie ok.
Niektórzy ludzie dziś wyślą PITa pocztą. US dostanie go za tydzień, ale wciąż będzie to w terminie, bo decyduje data stempla pocztowego.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:27

Chwila. Chyba podatku nie trzeba wpłacać w dniu oddania pitu, nie?
Jest na to jakiś tam czas, a do tego można go rozłożyć na raty. Przynajmniej podanie można złożyć z propozycją, jak to ma być rozłożone.
Nie wiem, jak Wy, ale ja nie jestem w stanie zapłacić tego na raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:36

@Mosteque, Niestety, zmartwię cię, ale musisz zapłacić całość do dziś. Mogłeś sobie płacić zaliczki przez cały zeszły rok po trochę co miesiąc, mogłeś w tym roku zapłacić w częściach, ale ostateczny termin mija dziś.
http://www.pit.pl
"Zaległości w PIT ureguluj najpóźniej do 30 kwietnia
Podatnik, u którego w zeznaniu rocznym PIT wystąpiła niedopłata podatku ma obowiązek przekazania do urzędu skarbowego brakującej kwoty. Ostateczny termin zapłaty mija wraz z końcem terminu składania rocznych rozliczeń PIT - czyli we poniedziałek 30 kwietnia. Jeżeli należny podatek nie zostanie zapłacony w tym terminie, należy samodzielnie obliczyć i wpłacić odsetki za zwłokę."

Chociaż chyba faktycznie jest jakaś furtka:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-zro ... 40709.html
Czyli możesz napisać podanie o raty albo odroczenie, ale musisz mieć jakiś ważny, realny powód. Sam fakt braku środków Cię nie usprawiedliwia. A brak wpłaty i czekanie zdecydowanie bardziej naraża na kontrolę oraz dodatkowe kary. Osobiście jeszcze nigdy w życiu nie próbowałem tak zadzierać z US :twisted:

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:41

@benq, No to już w ogóle dupa zbita na całej linii...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: Rumcajs » środa, 2 maja 2018, 11:03

ja w nocy przelewałem z 29 na 30, ale przelew natychmiastowy nie działał, musiałem to puścić zwykłym. A smsa ze kasa wyszła dostałem dopiero rano jak wstałem już.
a przelew do zusu nie liczy się data wysyłki kasy na składki tylko data właśnie wpływu do zus więc często jest to właśnie 1 dzień po obowiązkowym terminie, dlatego wiele osob wypada z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, ale czesto o tym nie wiedzą bo zus nie informuje że ktoś wypadł z dobrowolnego chorobowego, ale składki pobierają ofc bo są obowiązkowe do zapłacenia co nie znaczy że zostały zapłacone w terminie. Nie wiem czy tak samo nie byłoby w takim razie z US ale tego nie wiem bo sie nie interesowałem. Mam nadzieje że wpłyneły tego samego dnia co wyszły skoro rano i nie bede sie musiał szarpać że mam podatek 1 dzień po terminie wpłacony.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: benq » środa, 2 maja 2018, 11:42

@Rumcajs, Mylisz się. W przypadku płatności abonamentowych lub na podstawie umów - liczy się data wpłynięcia zapłaty na konto beneficjenta. W przypadku ZUS i US - decydująca jest data wyjścia środków z konta płatnika.
http://www.skladkazus.pl/artykul,3871,k ... minie.html
Przerabiałem problem chorobowego na DG o którym piszesz. W moim przypadku raz zapłaciłem składkę dziesiątego o 23:55, a drugi raz dopiero o 00:30 kolejnego dnia. W drugim przypadku wystarczy deklaracja w ZUSie, takie jakby podanie z prośbą o uznanie składek zapłaconych po terminie. W pierwszym przypadku - w mojej sytuacji chorobowe działało jak należy, bez druczków.
Chamstwem natomiast jest sytuacja, kiedy zapłaciłem ZUS 30 minut po terminie, kolejne kilka haraczy płaciłem w terminie, a potem zdarzyło mi się chorobowe. Po braku przyznania chorobowego, pani w okienku stwierdziła tak jak piszesz, że to nic, że kolejne miesiące płaciłem regularnie, ale spóźniłem się o 1 dzień kilka miesięcy temu, więc się nie należy. Szkoda, że składki złodzieje nadal przyjmowali, bez mrugnięcia okiem.

Reasumując, liczy się data wyjścia z konta, podobnie jak samo złożenie PITa. Możesz wysłać go pocztą ekonomiczną 30.04, dojdzie do US za tydzień, jednak będzie uznany jako złożony w terminie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: Rumcajs » środa, 2 maja 2018, 12:02

@benq,

z datami stempla pocztowego przy PIT czy innych pismach do instytucji to fakt to tak działa.
Ale z tego co mi wiadomo jednak zus stosuje interpretację że należna składka ma być na koncie najpóźniej w dniu ostatniego terminu wymagalnego a nie liczy się kiedy się to wysłało, raczej myślę że Twoja wpłata była w sobote lub niedziele lub jakieś święto, a weekend wydłuża termin na 1 dzień roboczy i czasami termin wymagalności nie jest 10 czy 15 tylko może wyjsc później, lub wysłałeś przelewem natychmiastowym i załapało jeszcze się w tym samym dniu mimo że późno było. Ale mi w nocy nie chciał isc natychmiastowy więc nie wiem czy się da w nocy tak wysłać. A sam artykuł z tego linka jest z 2013 roku więc aż tak bym się nim nie sugerował.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakie konto wpłacić podatek ?

Postautor: benq » środa, 2 maja 2018, 13:33

@Rumcajs,
No to proszę nowsze źródło, końcówka 2017 roku:
http://www.rp.pl/ZUS/311269997-Przelew- ... rminu.html
:lol:

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości