Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.

Którą wersję PITa złożyłeś/złożysz za 2017 rok?

a) Metoda 1 - rozliczanie wszystkich transakcji fiat-krypto oraz krypto-krypto
12
24%
b) Metoda 1b - rozliczenie wszystkich transakcji, z wyłączeniem walut generujących roczny dochód poniżej 2280
0
Brak głosów
c) Metoda 2 - rozliczenie tylko transakcji fiat-krypto, bez transakcji krypto-krypto
13
27%
d) Metoda 3 - rozliczenie tylko przelewów na giełdę o raz wypłat z giełdy
24
49%
 
Liczba głosów: 49
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 42
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: BugMeNot » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:28

TrekStar pisze:
_chybaty pisze:
Barragol pisze:
skad te informacje ze us kwestionuje prowizje? pierwsze slysze
Też nie słyszałem. Rozmawiałem Też z KAS i Sławomirem Mentzenem i powiedzieli żeby wliczac normalnie. Rozliczkryptowaluty.pl które współpracuje z profit plus (oni z byli w MF nawet rozmawiać o opodatkowaniu) też prowizję zalicza. Jako osoba fizyczna nie ma wymogu jakiegoś ultra dokumentowania tej prowizji więc imo można wliczac jak tyle osób ogarnia jacy ten temat to potwierdza
Zamierzam policzyć na tej stronie. Masz jakieś Info o nich więcej i jakiś dowód że współpracują a profit plus?
Teraz rozliczałem u nich i wyszło co innego niż na BB
dodatkowo były problemy z danymi z BB z prowizjami.
w raporcie wyszło, że nie sprzedałem do końca roku niektórych krypto chociaż wiem, że to nie prawda.
https://ibb.co/dNtrDc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: benq » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:51

@Ahr, Nie ma co się zadręczać i na zapas dramatyzować. Nie wierzę, ze skontrolują każdy pit-36, technicznie za mało urzędników, za dużo papierologii.
Ja już raczej podjąłem decyzję. Rozliczę tą najmniej korzystną metodą 1, ale bez wykazywania ogromnych kwot - czyli dochód jako przychód. Jak mnie skontrolują - złożę korektę, podatek zostanie bez zmian. A może akurat się PIT prześlizgnie, bo kwota nie jest jakaś powalająca, niewyróżniający się druczek :mrgreen:

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: japu » niedziela, 29 kwietnia 2018, 21:23

@benq, nie musza sprawdzac wszystkich. Wezma tylko te z wypelnionymi polami praw majatkowych bez 50% kosztow uzyskania przychodow i odsieja nieruchomosci na podstawie dostarczonych aktow notarialnycj :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: benq » niedziela, 29 kwietnia 2018, 21:32

@japu, Dosłownie 5 minut temu rozmawiałem ze znajomą znajomej, która pracuje w US. Nie wchodzę w szczegóły jakie miasto i jakie stanowisko. Odnośnie kontroli, jest to typowa wyrywkowa sprawa, nie działa to (przynajmniej na razie) w taki sposób jak opisałeś. Nie wiem jak to wygląda w KAS, czy oni tam bardziej ogarniają.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: japu » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:10

@benq, spoko. Ja po moim pomyslach publikowanych tu na forum - a dotyczacych sposobow kontroli - dostalem juz propozycje zeby CV do KAS zlozyc hehehe :)

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Barragol » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:25

benq pisze: @japu, Dosłownie 5 minut temu rozmawiałem ze znajomą znajomej, która pracuje w US. Nie wchodzę w szczegóły jakie miasto i jakie stanowisko. Odnośnie kontroli, jest to typowa wyrywkowa sprawa, nie działa to (przynajmniej na razie) w taki sposób jak opisałeś. Nie wiem jak to wygląda w KAS, czy oni tam bardziej ogarniają.
jesli tak jest to skad proba wyludzenia danych przez KAS?

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: japu » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:34

Barragol pisze: jesli tak jest to skad proba wyludzenia danych przez KAS?
Zeby wyrywkowa celnosc wynosila 100% :)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 4 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Shalaf » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:42

Hej, a takie pytanie
Czy ten program pokazuje wszystkie obliczenia po kolei, tzn "teraz sprzedaję bitcoina kupionego po takim i takim kursie, za tyle i tyle" - w sensie, żeby te kroki FIFO dało się przeanalizować

bo Tax Ledger np tego nie robi - ściąga tylko twoje transakcje z giełdy, prezentuje je w excelu i podaje wyliczony przychód
Rzekomo metodą FIFO, ale nie mając zapisanych pośrednich kroków jak mam to zweryfikować?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Galhard » niedziela, 29 kwietnia 2018, 23:01

@Shalaf,
W TaxLedger, przynajmniej w ostatnich kilku wersjach masz pokazane kroki FIFO. W pliku Excel, jedna z kart dotyczy właśnie fifo.

W wyliczeniach od BitBay nie masz wyróżnionych poszczególnych transakcji FIFO

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: aprojection » niedziela, 29 kwietnia 2018, 23:46

Nie dosc, ze nie wiadomo, ktora metoda sie rozliczyc, to jeszcze nie ma pewnosci, czy "platne" programy/uslugi robia to poprawnie (a wyglada na to, ze nie ;p). Spoko opcja xD

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: smp » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 01:46

Wszystkie robią obecnie ŹLE!

Mało kto odda dobrze policzone... no może dr Sławomir Mentzen będzie miał dobrze policzone i kilku specjalistów jego pokroju.

Reszta nie da rady...

Będzie straszny bajzel... oj będzie.... ale może to dobrze, urzędnicy się przekonają, że trzeba wymyślić lepszy sposób rozliczania... bo jak spróbują to sprawdzać i babrać się tych tysiącach operacji to też nie wyrobią! :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:23

@japu, To by był precedens, na "wolnościowym" forum, człowiek znalazł pracę w organach państwowych :mrgreen:

@Barragol, Ja nie mam pojęcia jak działa KAS, do niedawna nie miałem pojęcia o jej istnieniu - jak dotąd nigdy nie miałem z nimi do czynienia. Ale w US wygląda to tak, że Pani dostaje 100 PITów i sobie wybiera powiedzmy 15 z nich i sprawdza, a wtedy jak czegoś nie wie (np co to za prawa autorskie, skoro żadnej umowy nie było) to robi kontrolę i sprawdza. A zdecydowana większość (+80%) nie jest kontrolowana nigdy.
KAS chce nasze dane teraz, na szybko, z zaskoczenia. Sami do końca nie wiedzą co z nimi zrobić. Mogą rok myśleć, jak to ugryźć. Potem rok prowadzić przetarg dla firm, które to ogarną. Firma może kolejny rok przygotowywać dla nich oprogramowanie. No i w ten sposób za 4 lata zaczną kontrolę - będą mieli rok na przetrzepanie ludzi, wszystko w terminie.

@aprojection, Najlepsze jest to, że pobierają opłatę (niektórzy 50 zł ,a niektórzy 500 zł), a nikt nie daje żadnej gwarancji, że rozliczenie jest poprawne i nie bierze za nie odpowiedzialności. To jest dopiero dzicz.

@smp, Ja jestem niemalże pewny, że w najbliższym czasie nie będzie żadnych kontroli. Dlaczego? Bo przepisy są niejasne. Oni mają prawie 6 lat na kontrolę, prędzej czy później sytuacja prawna się wyklaruje. A wtedy pójdzie ostateczna decyzja i zacznie się trzepanie zaległości.
A jeszcze apropos Pana Mentzena, to, że jest on wybitnym specjalista i fachowcem nie mam wątpliwości. Ale czy rząd zadziała podobnie, tego już nie wiemy. Może się okazać, że w świetle naszego prawa nawet dr Mentzen rozliczy się niepoprawnie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:46 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Itbys » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:34

@smp, To jak wypełnić to prawidłowo? Nikt tego nie wie i to jest cały szkopuł. Nie ma ogólnej interpretacji, więc w ten magiczny sposób każde rozliczenie może być poprawne lub też każde może być błędne, więc poczekam na jakiekolwiek regulacje ws. kryptowalut i najwyżej się poprawkę złoży ;)

666
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: 666 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 08:26

Witam;

Pytanie tylko czemu nie podliczaja operacji związanej z karta wiewiórka? Jak to doliczyć bo bez tego jest to całkowicie nieprzydatne?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 08:31

@666, Według mnie jeśli rozliczasz się Metodą 3, to masz od nich sumę wpłat, a sumę wypłat z wiewiórki musisz podać sam. W przypadku kontroli to i tak wyjdzie, bo przecież w historii BB widać jak byk wypłaty na kartę. Do tego wiewiórka też ma Twoje dane. Sam sobie policz wypłaty i tyle.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: adamRucz » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 10:11

Tax Ledger - subskrypcja za 49 zł na miesiąc
BitBay - usługa za 65 zł
rozliczkryptowaluty.pl - Plan Standard za 49 zł.

Przeanalizowałem za i przeciw każdej z tych usług, w tym koszt, wiarygodność interpretacji, jakość dokumentacji, jakość samego wyliczenia (czy są błędy) i zdecydowałem się na rozliczkryptowaluty.pl.
Otrzymałem PDF-y z rozliczeniem BB: lista wszystkich transakcji, kalkulacja kosztów i przychodu metodą FIFO (z rozbiciem na transakcje i powiązania między nimi) oraz lista z nierozliczonymi transakcjami kupna.
Taki raport spełnił moje potrzeby. Na innych giełdach operacji ciągnących za sobą podatek nie miałem, dlatego Plan Standard był wystarczający. Gdybym musial rozliczyć jeszcze inne giełdy, prawdopodobnie kupiłbym droższy Plan Premium (150 zł).

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: smp » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:29

adamRucz pisze: Tax Ledger - subskrypcja za 49 zł na miesiąc
BitBay - usługa za 65 zł
rozliczkryptowaluty.pl - Plan Standard za 49 zł.
Jak mi ktoś powie jak to dobrze liczyć i weźmie za to odpowiedzialność wam zrobię darmowe narzędzie :P

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: szarosc » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:33

smp pisze:
adamRucz pisze: Tax Ledger - subskrypcja za 49 zł na miesiąc
BitBay - usługa za 65 zł
rozliczkryptowaluty.pl - Plan Standard za 49 zł.
Jak mi ktoś powie jak to dobrze liczyć i weźmie za to odpowiedzialność wam zrobię darmowe narzędzie :P
US nie daje gwarancji dając indywidualne interpretacje to co dopiero jakakolwiek firma ;)

a rozliczkryptowaluty to tylko dzis za 49

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: smp » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:49

Są dobre biura rachunkowe które DAJĄ gwarancję, tzn. mają wykupione ubezpieczenie i w razie pomyłki pokrywają koszt. Wiem że np. firma pana Roberta Okulskiego daje gwarancję na kilkaset tys. zł. (kiedyś oglądałem jego wykład o księgowości stąd wiem) ale nie mam pojęcia czy ma cokolwiek do czynienia z kryptowalutami.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Itbys » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 23:08

Dla krypto jest kwota wolna od podatku wynosząca w 2017 roku 3091zł?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości