Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.

Którą wersję PITa złożyłeś/złożysz za 2017 rok?

a) Metoda 1 - rozliczanie wszystkich transakcji fiat-krypto oraz krypto-krypto
12
24%
b) Metoda 1b - rozliczenie wszystkich transakcji, z wyłączeniem walut generujących roczny dochód poniżej 2280
0
Brak głosów
c) Metoda 2 - rozliczenie tylko transakcji fiat-krypto, bez transakcji krypto-krypto
13
27%
d) Metoda 3 - rozliczenie tylko przelewów na giełdę o raz wypłat z giełdy
24
49%
 
Liczba głosów: 49
Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Mosteque » niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:13

Pozycje 74 i 75.
Ktoś gdzieś pytał o 50% KUP. To są pozycje 79 i 80.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Ahr » niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:17

No to moze sie wypowiem, ja 1 metoda wyliczyla mi dochod o 33% wiekszy niz rzeczywisty mimo braku wiekszych arbitrazy, mysle, ze problemem moze wynikac z tego, ze kiedy bitbay z 2.0 przeksiegowywal srodki na 3.0, niestety nie moglem spojrzec na liste transakcji, poniewaz chrome zablokowal plik, kiedy sprobowalem ponownie okazalo sie, ze link byl jednorazowy? nie ma mozliwosci ponownego podgladu? tez tak macie? @BitBay zaplacilem 65 zl i nie mam wgladu w raport, na zgloszenia nie odpowiadacie, moze tutaj? co wami kierowalo? oplate jak najbardziej rozumiem, choc wg mnie jest zawyzona, bo powinniscie zadbac o swoich uzytkownikow, ale jednorazowy link?
2. Metoda wyliczyla mi praktycznie to, co wyliczylem w excelu
3. O dziwo mniej niz w rzeczywistosci

na rozliczenie z krypto wydalem juz 500zl na biuro, 50 na tax ledgera i 65 na bitbay, nie ma zadnego zgodnego wyliczenia, najbardziej sklaniam sie ku swoim kilkunastugodzinnym wypocinom, nie uwzgledniam prowizji ani pobranych w krypto ani w PLN, zeby sie nie tlumaczyc niepotrzebnie z czegos, do czego i tak sie przyczepia, place podatek z dochodu o 20% wiekszego niz rzeczywistego (wyplat na konto) do tego wiem, ze czekaja mnie problemy, zaluje, ze zaczalem inwestowac w kryptowaluty w Polsce, prosze nie odbierac tego komentarza jako "atak" na kryptowaluty, bo cale zniesmaczenie wychodzi tylko i wylacznie przez durne prawo. I brak sprawiedliwosci w tym pieknym kraju :) ludzie planuja majowke, a ja poddenerwowany chodze juz ponad tydzien.
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:22 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: benq » niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:23

Itbys pisze: Przedstawiłby ktoś w skrócie które kolumny i jak wypełnić w Picie 36 tylko do kryptowalut? , bo już pogubiłem się z tym
Tutaj link jak wygląda PIT-36:
https://www.finanse.mf.gov.pl/documents ... a+2017.pdf
Strona 2, cześć D, dalej D1, punkt 7 " Prawa autorskie i inne prawa, o których mowa w art. 18 ustawy ".
W polu 74 wpisujesz przychód, w polu 75 koszty, a w 76 dochód.

Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
@Ahr, Niestety, ale pisali w mailu, że link jest jednorazowy, nie wiem czy coś wskurasz, żeby dali Ci dostęp ponownie.
Ja również jedyne czego żałuję, to działanie na Bitbayu i w ogóle w Polsce. Więcej tego błędu nie popełnię :-)

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: _chybaty » niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:25

Ahr pisze: No to moze sie wypowiem, ja 1 metoda wyliczyla mi dochod o 33% wiekszy niz rzeczywisty mimo braku wiekszych arbitrazy, mysle, ze problemem moze wynikac z tego, ze kiedy bitbay z 2.0 przeksiegowywal srodki na 3.0, niestety nie moglem spojrzec na liste transakcji, poniewaz chrome zablokowal plik, kiedy sprobowalem ponownie okazalo sie, ze link byl jednorazowy? nie ma mozliwosci ponownego podgladu? tez tak macie? @BitBay zaplacilem 65 zl i nie mam wgladu w raport, na zgloszenia nie odpowiadacie, moze tutaj? co wami kierowalo? oplate jak najbardziej rozumiem, choc wg mnie jest zawyzona, bo powinniscie zadbac o swoich uzytkownikow, ale jednorazowy link?
2. Metoda wyliczyla mi praktycznie to, co wyliczylem w excelu
3. O dziwo mniej niz w rzeczywistosci

na rozliczenie z krypto wydalem juz 500zl na biuro, 50 na tax ledgera i 65 na bitbay, nie ma zadnego zgodnego wyliczenia, najbardziej sklaniam sie ku swoim kilkunastugodzinnym wypocinom, nie uwzgledniam prowizji ani pobranych w krypto ani w PLN, zeby sie nie tlumaczyc niepotrzebnie z czegos, do czego i tak sie przyczepia, place podatek z dochodu o 20% wiekszego niz rzeczywistego (wyplat na konto) do tego wiem, ze czekaja mnie problemy, zaluje, ze zaczalem inwestowac w kryptowaluty w Polsce, prosze nie odbierac tego komentarza jako "atak" na kryptowaluty, bo cale zniesmaczenie wychodzi tylko i wylacznie przez durne prawo. I brak sprawiedliwosci w tym pieknym kraju :) ludzie planuja majowke, a ja poddenerwowany chodze juz ponad tydzien.
Rozliczkryptowaluty.pl jest bardzo dokładny. Dużo lepiej działa od Tl.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: benq » niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:27

@_chybaty, Ahr wydał już ponad 700zł i ma 3 różne wyniki, nie wiem czy kolejny dołożony do tej listy rozwieje jakiekolwiek wątpliwości. :P
Ale spoko, dobrze wiedzieć, że ktoś liczy rzetelnie.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Itbys » niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:31

Czyli wychodzi na to że musiałbym wpisać bajońskie sumy w koszta i przychód, a czy to nie będzie hmm podejrzane, że z małej kwoty jaką wpłaciłem na giełdę, nagle pojawiają się sumy wielokrotnie większe, poza tym w przypadku osoby która nie pracowała i nie pracuje to już w ogóle jest kosmos takie duże sumy ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: benq » niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:37

@Itbys,
benq pisze: Odnośnie metody 1 i 2 i problemu z ogromnymi sumami przychodów i kosztów, ja rozważam opcję wpisania dochodu jako przychodu, a kosztów jako 0zł. Naraża mnie to (w razie kontroli), na przymus złożenia korekty, jednak należny podatek pozostanie zapłacony, więc nie powinno być żadnych konsekwencji finansowych.
Ryzyko kontroli oczywiście maleje, bo kwota (w moim przypadku) zmniejsza się prawie 20krotnie.
Nie namawiam, to tylko moje zdanie. Nie jestem prawnikiem, nie mam znajomości w KAS ani US. Tak sobie dywaguję.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Ahr » niedziela, 29 kwietnia 2018, 18:42

@Itbys, no to wyobraz sobie, ze ja rowniez mam podobny problem i choc transakcji mialem malo to wlozylem dosc spora sume 1 transakcje mam rozbita na 100 podtransakcji, sam obrot kilkurazowy wywolal u mnie ogromny przychod i choc bylem aktywny na gieldzie kilka dni w ms to, wiem, ze przy tak rozbitych transakcjach na dziesiatki albo i setki transakcji, moze sie przypieprzyc do mnie ZUS, licze na ich laskawosc, w koncu to pierwszy taki "szalony" rok, mysle, ze duzo osob w Polsce mimo kwitnacego rynku zniecheci sie do kryptowalut, bedziemy tylko liczyc ile moglibysmy zarobic, gdyby nas rzad nie dymal :) no ale bedzie dymal jeszcze dlugo dopoki ludzie nie zrozumieja, ze socjalizm to idiotyzm. Ludziom w podobnej sytuacji do mnie wspolczuje, prawdopodobnie bede musial oddac oszczednosci, jutro po zlozeniu deklaracji i zaplaceniu zawyzonego podatku mam zamiar isc do radcy prawnego, wiec odezwe sie i napisze, jak to wyglada w przypadku takich "debili" jak ja :)

@Itbys, @benq, samo wpisanie dochodu w przychod z 0 kosztami nie zalatwi sprawy wg mnie i tak kazdy kto rozliczal sie na PIT-37 a zrobi to na PIT-36 bedzie kontrolowany, wieksze sumy tylko wzmoga apetyt, posypie sie od premii w urzedach, zostaniemy wydymani, kazdy bedzie walczyl sam, bo spolecznosc podatnikow w Polsce nie obralo jednego frontu obrony.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 29 marca 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: TrekStar » niedziela, 29 kwietnia 2018, 19:15

benq pisze:@Itbys,
benq pisze: Odnośnie metody 1 i 2 i problemu z ogromnymi sumami przychodów i kosztów, ja rozważam opcję wpisania dochodu jako przychodu, a kosztów jako 0zł. Naraża mnie to (w razie kontroli), na przymus złożenia korekty, jednak należny podatek pozostanie zapłacony, więc nie powinno być żadnych konsekwencji finansowych.
Ryzyko kontroli oczywiście maleje, bo kwota (w moim przypadku) zmniejsza się prawie 20krotnie.
Nie namawiam, to tylko moje zdanie. Nie jestem prawnikiem, nie mam znajomości w KAS ani US. Tak sobie dywaguję.
Też nad tym myslę, już sam nie wiem co gorsze, ukywanie przychodu ale zapłata należnego podatku więc niby ok, albo wpisanie ogromnych sum , gdzie Pani Krysia złapie się za głowę i idziemy na dywanik...

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Itbys » niedziela, 29 kwietnia 2018, 19:24

@TrekStar, Co do "należnego podatku" to polemizowałbym, bo przy metodzie 1. to powstają wirtualne dochody, których nie posiadamy, więc czemu trzeba płacić podatek? ;)

W sumie jednak, nie wiem czy dla świętego spokoju nie zrobić zeznania według tej 1. metody i zapłacić te 250zł i mieć spokój, bo nie wiem jak to jest z sytuacją krypto-krypto obecnie. Jeszcze rok temu obowiązek podatkowy powstawał tylko podczas wymian na waluty tradycyjne, a teraz nie wiem już ..

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 29 marca 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: TrekStar » niedziela, 29 kwietnia 2018, 19:26

Itbys pisze:@TrekStar, Co do "należnego podatku" to polemizowałbym, bo przy metodzie 1. to powstają wirtualne dochody, których nie posiadamy, więc czemu trzeba płacić podatek? ;)
Wiem, chodziło mi o metodę 2, którą muszę zastosować bo inaczej będę musiał wziąć kredyt na zapłate podatku.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: smp » niedziela, 29 kwietnia 2018, 19:37

To narzędzie jest dobre tylko jak ktoś NIE ROBIŁ arbitrażu między giełdami.

Jeśli ktoś kupił na jednej giełdzie a sprzedał na BitBay to mu nie naliczy kosztu i dochód będzie zawyżony (sam przychód bez odjęcia kosztu). Jak ktoś miał dużo takich operacji to nie ma sensu płacić za to rozliczenie bo naliczy podatek > 100% realnego dochodu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: novymivo » niedziela, 29 kwietnia 2018, 19:40

Czy rozliczenie BB rozlicza metoda FIFO czy sumuje kupno /sprzedaz i daje roznice ? Czy liczenie metoda FIFO zwieksza naleznosc podatkowa, czy tez wartosc podatku bedzie zblizona do tego co wplacilismy i wyplacilismy na konto ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Ahr » niedziela, 29 kwietnia 2018, 19:50

@novymivo, u mnie fifo sie nie sprawdzilo, a dostalem z pewnej gry kilka razy BTC o wartosci 85$, z ktorych po sprzedazy logicznie zwieksza sie przychod, koszta w tym aspekcie mnie nie interesuja, u mnie najbardziej zblizone wyliczenie wzielo sie od zsumowania transakcji sprzedazy i zakupow do 22 grudnia nie mialem zadnej kryptowaluty, najbardziej zalosne i smieszne w tym wszystkim jest to, ze jezeli US kwestionuje prowizje pobierania w krypto (ktorych nie uwzglednilem) oraz pobrane w walucie FIAT (ktorych nie uwzglednilem), bo potrzebne jest porzadne udokumentowanie potwierdzenia kosztow, a wiec sam koszt - zakup kryptowaluty tez moze wydawac sie nie dosc wiarygodne, wiec przychody rowniez powinny byc rozpratrywane z tej pespektywy, a wiec najbardziej wiarygodnym dokumentem kosztow bylaby wplata z konta bankowego oraz wyplata na konto bankowe, jednak obralem inna metode, ktora prawdopodobnie okaze sie byc ta gorsza, ale "wlasciwa". Absurd!!


Poza tym zadajcie sobie pytanie, na jakiej podstawie US bedzie rozpatrywal, czy nasza historia transakcji z gieldy jest prawdziwa? BitBay musialby udostepnic te informacje i prawdopodobnie, jesli bedziemy musieli stawic sie w celu wyjasnienia, urzednik musi miec jakis dokument do podwazania naszego zeznania i udokumentowanych transakcji, wiec obstawiam, ze KAS bedzie prosil o wyrywkowe przekazywanie danych konkretnych osob, ktore beda kontrolowane. Dlatego ja zawyzam swoj dochod nie wliczajac prowizji od kupna, bo lepiej zaplacic im wiecej niz mniej. To tylko moje wolno-myslowe spostrzezenie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:00 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Barragol » niedziela, 29 kwietnia 2018, 19:58

Ahr pisze: @novymivo, u mnie fifo sie nie sprawdzilo, a dostalem z pewnej gry kilka razy BTC o wartosci 85$, z ktorych po sprzedazy logicznie zwieksza sie przychod, koszta w tym aspekcie mnie nie interesuja, u mnie najbardziej zblizone wyliczenie wzielo sie od zsumowania transakcji sprzedazy i zakupow do 22 grudnia nie mialem zadnej kryptowaluty, najbardziej zalosne i smieszne w tym wszystkim jest to, ze jezeli US kwestionuje prowizje pobierania w krypto (ktorych nie uwzglednilem) oraz pobrane w walucie FIAT (ktorych nie uwzglednilem), bo potrzebne jest porzadne udokumentowanie potwierdzenia kosztow, a wiec sam koszt - zakup kryptowaluty tez moze wydawac sie nie dosc wiarygodne, wiec przychody rowniez powinny byc rozpratrywane z tej pespektywy, a wiec najbardziej wiarygodnym dokumentem kosztow bylaby wplata z konta bankowego oraz wyplata na konto bankowe, jednak obralem inna metode, ktora prawdopodobnie okaze sie byc ta gorsza, ale "wlasciwa". Absurd!!
skad te informacje ze us kwestionuje prowizje? pierwsze slysze

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: _chybaty » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:05

Barragol pisze:
Ahr pisze: @novymivo, u mnie fifo sie nie sprawdzilo, a dostalem z pewnej gry kilka razy BTC o wartosci 85$, z ktorych po sprzedazy logicznie zwieksza sie przychod, koszta w tym aspekcie mnie nie interesuja, u mnie najbardziej zblizone wyliczenie wzielo sie od zsumowania transakcji sprzedazy i zakupow do 22 grudnia nie mialem zadnej kryptowaluty, najbardziej zalosne i smieszne w tym wszystkim jest to, ze jezeli US kwestionuje prowizje pobierania w krypto (ktorych nie uwzglednilem) oraz pobrane w walucie FIAT (ktorych nie uwzglednilem), bo potrzebne jest porzadne udokumentowanie potwierdzenia kosztow, a wiec sam koszt - zakup kryptowaluty tez moze wydawac sie nie dosc wiarygodne, wiec przychody rowniez powinny byc rozpratrywane z tej pespektywy, a wiec najbardziej wiarygodnym dokumentem kosztow bylaby wplata z konta bankowego oraz wyplata na konto bankowe, jednak obralem inna metode, ktora prawdopodobnie okaze sie byc ta gorsza, ale "wlasciwa". Absurd!!
skad te informacje ze us kwestionuje prowizje? pierwsze slysze
Też nie słyszałem. Rozmawiałem Też z KAS i Sławomirem Mentzenem i powiedzieli żeby wliczac normalnie. Rozliczkryptowaluty.pl które współpracuje z profit plus (oni z byli w MF nawet rozmawiać o opodatkowaniu) też prowizję zalicza. Jako osoba fizyczna nie ma wymogu jakiegoś ultra dokumentowania tej prowizji więc imo można wliczac jak tyle osób ogarnia jacy ten temat to potwierdza

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 42
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: BugMeNot » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:08

Dodano po 7 minutach 16 sekundach:
@BugMeNot, nie bardzo wiem, czego nie rozumiesz? W metodzie 1, jest liczony podatek od wszystkich transakcji, w tym również krypto-krypto a w metodzie 2 tylko krypto-fiat.
przykład:
Za 10000 zł kupiłeś 1 btc, a za 1 btc kupiłeś 10 eth, a następnie przedałeś 10 eth za 20000zł.
W metodzie 2, podstek jest liczony tylko od sprzedaży 10 eth (20000-10000 koszt=10000 dochód).
W metodzie 1, podatek płacisz najpierw od sprzedaży btc (np kurs btc wzrosl), a potem od sprzedaży eth. Inaczej mówiąc, wszystkie transakcje krypto krypto (btc-lisk, btc-eth, dash-btc, game-btc itp) w pierwszej metodzie generują podatek, a w drugiej są neutralne podatkowo.
Stąd różnica w wynikach.
no stąd iż w tabeli od BB mam jedną transakcje crypto-crypto o wartości dochód 4.89zł koszt 4.40 zysk 50gr

coś tam jest w tej historii schrzanione

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 29 marca 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: TrekStar » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:11

_chybaty pisze:
Barragol pisze:
Ahr pisze: @novymivo, u mnie fifo sie nie sprawdzilo, a dostalem z pewnej gry kilka razy BTC o wartosci 85$, z ktorych po sprzedazy logicznie zwieksza sie przychod, koszta w tym aspekcie mnie nie interesuja, u mnie najbardziej zblizone wyliczenie wzielo sie od zsumowania transakcji sprzedazy i zakupow do 22 grudnia nie mialem zadnej kryptowaluty, najbardziej zalosne i smieszne w tym wszystkim jest to, ze jezeli US kwestionuje prowizje pobierania w krypto (ktorych nie uwzglednilem) oraz pobrane w walucie FIAT (ktorych nie uwzglednilem), bo potrzebne jest porzadne udokumentowanie potwierdzenia kosztow, a wiec sam koszt - zakup kryptowaluty tez moze wydawac sie nie dosc wiarygodne, wiec przychody rowniez powinny byc rozpratrywane z tej pespektywy, a wiec najbardziej wiarygodnym dokumentem kosztow bylaby wplata z konta bankowego oraz wyplata na konto bankowe, jednak obralem inna metode, ktora prawdopodobnie okaze sie byc ta gorsza, ale "wlasciwa". Absurd!!
skad te informacje ze us kwestionuje prowizje? pierwsze slysze
Też nie słyszałem. Rozmawiałem Też z KAS i Sławomirem Mentzenem i powiedzieli żeby wliczac normalnie. Rozliczkryptowaluty.pl które współpracuje z profit plus (oni z byli w MF nawet rozmawiać o opodatkowaniu) też prowizję zalicza. Jako osoba fizyczna nie ma wymogu jakiegoś ultra dokumentowania tej prowizji więc imo można wliczac jak tyle osób ogarnia jacy ten temat to potwierdza
Zamierzam policzyć na tej stronie. Masz jakieś Info o nich więcej i jakiś dowód że współpracują a profit plus?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: Itbys » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:15

Hmm jeśli w moim przypadku wykazuje mi większą stratę przy krypto-fiat aniżeli przy wpłaty-wypłaty to mimo iż powinnien być podatek od tranzakcji to nie korzystniej(także dla US) byłoby rozliczenie po prostu od wpłat-wypłat?
Przy krypto-krypto wykazuje mi oczywiście pewien wirtualny dochód...

Ehhh już nie wiem w końcu jak to zrobić, aby nie chodzić potem po urzędach i się denerwować bardziej...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay.pl - Narzędzie do rozliczania już jest

Postautor: novymivo » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:20

@Itbys, bo kazdy przypadek bedzie rozpatrywany indywidualnie, czyli tam gdzie beda straty- beda kwestionowac zwrot, tam gdzie - zysk beda kwestionowac sposob jego naliczenia.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości