Wszystko czego nie chcesz wiedzieć o podatkach

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wszystko czego nie chcesz wiedzieć o podatkach

Postautor: dingo » środa, 25 kwietnia 2018, 18:26

Rzeczy do kwestionowania przez urzędy:
1. wysokość PD
2. uznawanie kosztów
3. PCC
4. niezarejestrowana działalność
5. "pranie pieniędzy"

Kary:
1. odsetki od PD za niezapłacenie
2. grzywny za zły PD(100zł lub miliard złotych)
3. podatek od przychodu przez brak/kwestionowaną dokumentację
4. kary z punktu widzenia ZUS - odsetki, grzywny, kary za nieprowadzenie ksiąg handlowych
5. Zaległe PCC(1%-1,000,000% zysku) i może jakieś odsetki
6. ew.pozbawienie wolności jeśli jesteś groźnym terrorystą prającym bitcoiny

W gratisie opcjonalnie uwzględniamy dożywotni czas trwania kontroli skarbowej, zamykanie/przenoszenie giełd, transfery całkowitej dokumentacji przez KAS, zero pomocy z sektora podatkowego(brak księgowych, doradców, prawników) lub wsparcia społeczeństwa

Bonusy:
Ja dziś zadzwoniłem do Urzędu Skarbowego. Oj nie pomogli mi.... przełączali mnie po różnych działach, w końcu połączyli z jakąś szychą i niestety... na słowo kryptowaluty powiedziała mi od razu o PCC i że będą z całą surowością za to ścigać... o kryptowalutach wie przede wszystkim to, że się należy od tego PCC.. prosiłem o wskazanie kogoś kto mógłby mi pomóc to rozliczyć to usłyszałem, że mam szukać biura rachunkowego. Poprosiłem o namiary na jakieś biuro które może się na tym znać to dowiedziałem się że o mój problem, żeby takie biuro znaleźć :cry:
Ministerstwo swoje a i tak ostatecznie będzie trzeba się bić z urzędnikiem który wie lepiej i nie jest przyjaźnie nastawiony :cry:
- @smp
Przewidujemy wzmożone kontrole skarbowe dotyczące kryptowalut
- ktoś dzwoniący do przyjaznego US

https://krakow.tvp.pl/36947737/ostrzeze ... yptowaluty - sympatyczna telewizja

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości