Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
39
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 27 kwietnia 2018, 13:28

Mała refleksja po-podatkowa odnośnie kryptowalut.

Żyjemy w XXI wieku, korzystamy z komputerów, smartfonów, rozbijamy atom (powiedzmy), mamy lekarstwa na coraz więcej chorób, potrafimy zrobić komputer wielkości paznokcia, który zrobi miliony skomplikowanych obliczeń w sekundę, operujemy kryptowalutami zabezpieczonymi kryptograficznie tak, że klucze są nie do złamania przez pierdyliard lat itd. itd.

Wydaję się nam, że jesteśmy wolni.

Ale jesteśmy niewolnikami, a nawet NIŻEJ od nich.

Dlaczego?

Bo my nie tylko pracujemy na kogoś (rozrośnięty aparat biurokratyczny utrudniający funkcjonowanie normalnym ludziom), ale my BOIMY się, że za mało temu systemu oddamy kasy. Że źle obliczymy daninę podczas gdy przepisy są celowo (lub/i z ogromnej bezczelności) niejasne i mylące.

Jesteśmy mniej niż 0. Zwykły niewolnik miał jasno określone zasady. My mamy iluzję wolności i daninę dajemy nie z pogardą czy uniesionym czołem, ale - po sytuacji z kryptowalutami w Polsce - BOJĄC się, że liczymy ją źle, że dajemy za mało podczas gdy zasady nie są określone.

To jest tragiczne. Nieźle nas system trzyma na smyczy, w klatce, w kokonie z Matrixa.

BOIMY się, że za mało daniny dajemy (lub źle ją liczymy) antypolskiemu rządowi :!: :!: :!: Przecież to jest niżej niż czyszczenie butów zaborcy podczas zaborów. Dobrze, że pokolenie walczące o wolność podczas II WŚ w większości nie żyje, bo wstyd mi za nas i za ten kraj.

Co do kryptowalut państwu polskiemu należy się 0 zł 0 groszy z tego biznesu. Nie zrobili NIGDY nic dla nas. Nie zrobiono nic w sprawie Bidextreme oraz Bitcurex. Jestem pewny, że gdyby się przyłożyło mogło coś zdziałać. KNF utrudnia i miesza nas z gównem a nie pomaga, a mogłoby z giełdami wypracować jakąś licencję dla giełd i dodatkowe zabezpieczenia i restrykcje, tak by giełdy zakładali poważni ludzie a nie patoziomki z łódzkiej bramy z kapitałem 5000zł. Ale po co wyjaśniać sprawy niewolników.

Polska nie jest wolnym krajem. Obecnie trwa kolejny zabór. Wcześniejszy, socjalistyczny i PRLowski zamienił się na ZABÓR POLSKI. I my w tym żyjemy. I nie chodzi tylko o Pis, ale wszystko co po 1990 było. Z drobnymi może epizodami iluzji wolności.

Polski nie trzeba zdobywać, podbijać. To pOLAK Polaka dojebie i to właśnie robi. Za pomocą urzędu i przepisów i pseudo prawa. Po co ułatwiać innowacyjnej branży i ludziom co jako nieliczni w kraju obczajają czym są kryptowaluty, jak działają i czemu mogą służyć. Fuck OFF crypto oszołomy.

Oddaj podatek, nie licz na ułatwienia, w tv za którą płacisz zrobimy z ciebie hazardzistę lub piramidziarza; nie licz na żadne jasne przepisy i wypierdalaj Polaczku - mówi rząd antypolski.

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 27 kwietnia 2018, 13:44 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 7 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: devega » piątek, 27 kwietnia 2018, 13:33

@Wymazywanie, masz rację. Pytanie co sam zrobiłeś, aby to zmienić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 27 kwietnia 2018, 13:45

devega pisze: Pytanie co sam zrobiłeś, aby to zmienić?
Prawdopodobnie NIC i uważam, że NIC tak naprawdę nie mogę, a Ty?

Wpływ jednostki na działania opresyjnego rządu w postkomunistycznym pseudo państwie, ciekawe.
Uwierz mi, że jakby można było zmienić sytuację rzucając się na pałac prezydencki, to wielu by to zrobiło. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: Zagłoba » piątek, 27 kwietnia 2018, 13:49

Wymazywanie pisze:
devega pisze: Pytanie co sam zrobiłeś, aby to zmienić?
Prawdopodobnie NIC, a Ty?
Jak to nic - na wybory chodzisz ?
Tylko w ten sposób można legalnie coś zmienić.

Ale tylko wtedy, gdy legalność jest sprawiedliwa. A obecnie słyszymy, że im ktoś niżej stoi, tym więcej głosów będzie miał, aby przebić tych, co umieją trochę myśleć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 27 kwietnia 2018, 13:52

I niech nikt nie pisze o proteście, że jakby przyszło nie kilkaset osób ale kilkanaście tysięcy, to by coś zmieniło, bo nie mam już tyle lat by romantycznie wierzyć że tak można coś konkretnego zdziałać.

Po prostu bylibyśmy w wiadomościach wtedy. Pokazano by w materiale tvp obok protestu, wypowiedzi z KNF, BTC jako brudna kasa darkneta: obrazki z SilkRoad, mordę Karpelesa, wykres Goxa, może padnięcie Curexa, i wypowiedzi ludzi oburzonych, że te oszołomy nie chcą płacić 1% podatku. Kurtyna.

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Zagłoba pisze: Jak to nic - na wybory chodzisz ?
Tylko w ten sposób można legalnie coś zmienić.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak, chodzę i głosowałem na Korwina. Ale nie wiem czy nawet gdyby rządził sam, wiele by zmienił.

Trzeba sobie uświadomić, że polityka w 99% to forma walki o władzę, a nie chęć zmiany sytuacji na lepsze.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: adam1226 » piątek, 27 kwietnia 2018, 13:55

Wymazywanie pisze: Prawdopodobnie NIC i uważam, że NIC tak naprawdę nie mogę, a Ty?
oczywiście najłatwiej "umywać ręce" i uznać, że nic nie można zrobić.
Ja mam mega dużo pomysłów, niestety nie zawsze są one właściwie rozumiane, stąd póki co wstrzymuje się z ich publicznym przedstawianiem. Z chęcią podzielę się z Tobą w bezpośredniej rozmowie, jeśli kiedyś miałbyś ochotę.
To prawda - z jednej strony mamy opresję jakiej nigdy w historii nie było, ale mamy też narzędzia, których nikt w historii nie miał.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 7511
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2779
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: pael » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:04

Spoiler:
Wymazywanie pisze: Ale jesteśmy niewolnikami, a nawet NIŻEJ od nich.

Dlaczego?

Bo my nie tylko pracujemy na kogoś (rozrośnięty aparat biurokratyczny utrudniający funkcjonowanie normalnym ludziom), ale my BOIMY się, że za mało temu systemu oddamy kasy. Że źle obliczymy daninę podczas gdy przepisy są celowo (lub/i z ogromnej bezczelności) niejasne i mylące.

Jesteśmy mniej niż 0. Zwykły niewolnik miał jasno określone zasady. My mamy iluzję wolności i daninę dajemy nie z pogardą czy uniesionym czołem, ale - po sytuacji z kryptowalutami w Polsce - BOJĄC się, że liczymy ją źle, że dajemy za mało podczas gdy zasady nie są określone.

To jest tragiczne. Nieźle nas system trzyma na smyczy, w klatce, w kokonie z Matrixa.

BOIMY się, że za mało daniny dajemy (lub źle ją liczymy) antypolskiemu rządowi Przecież to jest niżej niż czyszczenie butów zaborcy podczas zaborów. Dobrze, że pokolenie walczące o wolność podczas II WŚ w większości nie żyje, bo wstyd mi za nas i za ten kraj.

Co do kryptowalut państwu polskiemu należy się 0 zł 0 groszy z tego biznesu. Nie zrobili NIGDY nic dla nas. Nie zrobiono nic w sprawie Bidextreme oraz Bitcurex. Jestem pewny, że gdyby się przyłożyło mogło coś zdziałać. KNF utrudnia i miesza nas z gównem a nie pomaga, a mogłoby z giełdami wypracować jakąś licencję dla giełd i dodatkowe zabezpieczenia i restrykcje, tak by giełdy zakładali poważni ludzie a nie patoziomki z łódzkiej bramy z kapitałem 5000zł. Ale po co wyjaśniać sprawy niewolników.
Dokladnie. Niewolnictwo tylko zmienilo forme.

Przyklad curexa/extreme bardzo na miejscu. Ciekawe jak sie chlopaki rozliczaja. BTW. Minelo 1.5roku i nie bylo sprawy w sadzie.

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
@adam1226, jak masz ciekawe pomysly to rob watki na forum, moze ktos sie znajdzie, bo mowiac "mam pomysl" jest tak samo jak "nie robie nic"

Sam fakt uzywania i rozpowszechniania krypto jest poniekad dzialaniem ku wolnosci. Niestety krypto zboczylo na bardzo zle tory, malo kto wie oco chodzi, wiekszosc widzi tylko dolary.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: kajetan » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:08

Wymazywanie pisze: I niech nikt nie pisze o proteście, że jakby przyszło nie kilkaset osób ale kilkanaście tysięcy, to by coś zmieniło, bo nie mam już tyle lat by romantycznie wierzyć że tak można coś konkretnego zdziałać.

Po prostu bylibyśmy w wiadomościach wtedy. Pokazano by w materiale tvp obok protestu, wypowiedzi z KNF, BTC jako brudna kasa darkneta: obrazki z SilkRoad, mordę Karpelesa, wykres Goxa, może padnięcie Curexa, i wypowiedzi ludzi oburzonych, że te oszołomy nie chcą płacić 1% podatku. Kurtyna.
Przecież byliśmy w wiadomościach TVP. I nawet nie było tak tragicznie, choć oczywiście ostrzeżenia KNF musiały się pojawić i zająć pół materiału. A czy coś zmieni to się okaże, ale jeśli coś się chce zdziałać to trzeba działać, a nie marudzić na niewolnictwo. Wybacz, ale bardziej na miano wolnych ludzi zasługują ci, którzy pójdą i nawet bezskutecznie zaprotestują, niż ci, którzy mówią że nie warto. Ci drudzy mają już wpojoną tzw. wyuczoną bezradność, czyli właśnie mentalność niewolnika, który wie, że nic nie da się zrobić.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: devega » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:14

Wymazywanie pisze: Prawdopodobnie NIC i uważam, że NIC tak naprawdę nie mogę, a Ty?

Wpływ jednostki na działania opresyjnego rządu w postkomunistycznym pseudo państwie, ciekawe.
Uwierz mi, że jakby można było zmienić sytuację rzucając się na pałac prezydencki, to wielu by to zrobiło. :)
Właśnie tak sądziłem. Narzekamy, ale nic nie robimy, bo to i tak nic nie da.
Nie żebym był lepszy - sam również robię niewiele (chociaż akurat pod MF na proteście byłem + próbowałem aktywnie działać w sprawie podatków).
Im społeczeństwo żyje dostatniej, ma więcej do stracenia, tym mniej chętne jest do ryzyka i otwartej walki z rządem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:19

kajetan pisze: Przecież byliśmy w wiadomościach TVP. I nawet nie było tak tragicznie
Było BARDZO tragicznie. Jak tego nie widzisz, jestem w szoku.

Jpgi z Żukiewiczem i naganiaczami na scamy? :shock:
Materiał zaczynany od fragmentu utworu HH (nie mówię, że jest zły, ale to już zabieg by "zoszołomić" temat, a działa mocno na grupę 50+).
Cały czas sos: straty, ryzyko, nie-pieniądz, brak oparcia w czymkolwiek, przestępcy, brudna kasa, terroryzm, oszustwa itd.

Ani jednej informacji czym to jest i jakie ma zalety, za to non stop [powyższy akapit] i potem magiczne przejście "MIMO TO zdarzają się osoby gotowe świadomie wziąć ryzyko...".

Osoba niewiedząca nic lub prawie nic o crypto dowiaduje się o nich jedynie negatywnych informacji a potem widzi oszołomów na proteście. Z wypowiedzi ludzi zaangażowanych jest tylko łagodna wypowiedź Mościckiego z TSJ.

Jest to bardzo zły materiał propagandowy, wyraźnie negatywnie pokazujący zagadnienie.

Obrazek


EDIT


Zobacz jak można przedstawić różnie zagadnienie. Zaczynamy np. nie od hip hopu i obrazków jpg ze scamów, ale od wypowiedzi profesora ekonomii a potem programisty blockchain. Mówimy o tym czym są i jak zabezpieczone są kryptowaluty. Mówmy o inflacji, fiatach, crypto jak systemie alternatywnym "deflacyjnym". Ciekawie? Ciekawie. Potem mówimy o ryzyku, że to jest płynne, że dużo rośnie i dużo spada, ale taką cechę mają nowe rynki. O zagrożeniach jak najbardziej mówimy. Mówimy że to innowacyjna branża i do czego może posłużyć, jak w codziennym życiu można z tego skorzystać.

No ale jak rozjebali Min. Cyfryzacji, to jasne, że mają to w dupie.

Morzna? Można, ale nie w tvp i nie w tym kraju.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: kajetan » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:47

No dobrze, to dalej siedź i jęcz sobie na forum, że się nic nie da i nic nie warto robić. Tak będzie na pewno lepiej. Niewolnicy, którzy bali się nawet spojrzeć panu w oczy, przeżywali najdłużej.

Dodano po 9 minutach 56 sekundach:
Seligman i Maier (1967 r.) umieszczali psy w klatce tak, by nie mogły one uniknąć porażenia prądem elektrycznym. Po pewnym czasie i kilkunastu nieskutecznych próbach uniknięcia bólu psy kładły się na podłodze i biernie znosiły cierpienie. W warunkach pierwotnych (całkowity brak kontroli) wszystkie zwierzęta umierały z powodu apatii, odmawiania przyjęcia pokarmu. W innej grupie badawczej wykazano, że zwierzęta nie podejmują prób odzyskania kontroli nawet wtedy, gdy przeniesiono je do klatki, z której mogły łatwo uciec, przeskakując barierkę. Nawet jeśli smutnego, depresyjnego psa siłą przeciągnięto przez przeszkodę w celu pokazania, że druga część jest bezpieczna, psy nie powtarzały tego zachowania samodzielnie
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyuczona_ ... 5%9B%C4%87

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:59

adam1226 pisze: Ja mam mega dużo pomysłów, niestety nie zawsze są one właściwie rozumiane, stąd póki co wstrzymuje się z ich publicznym przedstawianiem. Z chęcią podzielę się z Tobą w bezpośredniej rozmowie, jeśli kiedyś miałbyś ochotę.
To prawda - z jednej strony mamy opresję jakiej nigdy w historii nie było, ale mamy też narzędzia, których nikt w historii nie miał.
Potrzebujemy Mesjasza branży w Polsce. To TY? :) Lepiej zgłoś się do tych, co działają w sprawie. PSB, TSJ, Dr. Mentzen, inni. Ja nie działam i jestem tylko zwykłym chciwym spekulantem. Jak masz przełomowe pomysły to na pewno zostaną wykorzystane w sprawie.

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
kajetan pisze: No dobrze, to dalej siedź i jęcz sobie na forum
Mało jęczę, napisałem tylko 1 post jęczący i tyle. Nie pomogę, bo nie wiem jak. Nie mam pomysłu na to. @adam1226 ma pomysły podobno. Ja i w tym systemie jaki mamy radzę sobie bardzo dobrze. Ale wiem, że dla wielu jest to bardzo duże utrudnienie.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 kwietnia 2018, 15:00 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: nowym » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:59

@Wymazywanie, święta racja :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: xbladexx » piątek, 27 kwietnia 2018, 15:17

pael pisze: Niestety krypto zboczylo na bardzo zle tory
Od weryfikacji jest bear market wtedy plwy zostają wyrwane tak jak było ostanio.
Obecnie nie mieliśmy czegoś takiego to jest jak jest każdy mysli ze to łatwa kasa i zarobek x10 w miesiąc,
a nie budowanie platformy i społeczności latami. Nie przyspieszysz robienia dobrego wina tak samo jak krypto.
Gówna poupadaja i tyle hype sie skończy a zacznie się życie niebawem.
Kasa ogólnie była potrzebna by rozwinać fajne projekty.
BAT (juz dzis mozesz sciagnac przegladarke bez fingerprintów itp bez śledzenia) to jest coś na + dla każdego z nas.
Steemit tez jakas odpowiedz na coraz to gorsze pod wzgledem cenzury youtube/twitter.
Spokojnie to się rozpędza.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: Mayoris » piątek, 27 kwietnia 2018, 15:22

Spoiler:
Wymazywanie pisze: Mała refleksja po-podatkowa odnośnie kryptowalut.

Żyjemy w XXI wieku, korzystamy z komputerów, smartfonów, rozbijamy atom (powiedzmy), mamy lekarstwa na coraz więcej chorób, potrafimy zrobić komputer wielkości paznokcia, który zrobi miliony skomplikowanych obliczeń w sekundę, operujemy kryptowalutami zabezpieczonymi kryptograficznie tak, że klucze są nie do złamania przez pierdyliard lat itd. itd.

Wydaję się nam, że jesteśmy wolni.

Ale jesteśmy niewolnikami, a nawet NIŻEJ od nich.

Dlaczego?

Bo my nie tylko pracujemy na kogoś (rozrośnięty aparat biurokratyczny utrudniający funkcjonowanie normalnym ludziom), ale my BOIMY się, że za mało temu systemu oddamy kasy. Że źle obliczymy daninę podczas gdy przepisy są celowo (lub/i z ogromnej bezczelności) niejasne i mylące.

Jesteśmy mniej niż 0. Zwykły niewolnik miał jasno określone zasady. My mamy iluzję wolności i daninę dajemy nie z pogardą czy uniesionym czołem, ale - po sytuacji z kryptowalutami w Polsce - BOJĄC się, że liczymy ją źle, że dajemy za mało podczas gdy zasady nie są określone.

To jest tragiczne. Nieźle nas system trzyma na smyczy, w klatce, w kokonie z Matrixa.

BOIMY się, że za mało daniny dajemy (lub źle ją liczymy) antypolskiemu rządowi :!: :!: :!: Przecież to jest niżej niż czyszczenie butów zaborcy podczas zaborów. Dobrze, że pokolenie walczące o wolność podczas II WŚ w większości nie żyje, bo wstyd mi za nas i za ten kraj.

Co do kryptowalut państwu polskiemu należy się 0 zł 0 groszy z tego biznesu. Nie zrobili NIGDY nic dla nas. Nie zrobiono nic w sprawie Bidextreme oraz Bitcurex. Jestem pewny, że gdyby się przyłożyło mogło coś zdziałać. KNF utrudnia i miesza nas z gównem a nie pomaga, a mogłoby z giełdami wypracować jakąś licencję dla giełd i dodatkowe zabezpieczenia i restrykcje, tak by giełdy zakładali poważni ludzie a nie patoziomki z łódzkiej bramy z kapitałem 5000zł. Ale po co wyjaśniać sprawy niewolników.

Polska nie jest wolnym krajem. Obecnie trwa kolejny zabór. Wcześniejszy, socjalistyczny i PRLowski zamienił się na ZABÓR POLSKI. I my w tym żyjemy. I nie chodzi tylko o Pis, ale wszystko co po 1990 było. Z drobnymi może epizodami iluzji wolności.

Polski nie trzeba zdobywać, podbijać. To pOLAK Polaka dojebie i to właśnie robi. Za pomocą urzędu i przepisów i pseudo prawa. Po co ułatwiać innowacyjnej branży i ludziom co jako nieliczni w kraju obczajają czym są kryptowaluty, jak działają i czemu mogą służyć. Fuck OFF crypto oszołomy.

Oddaj podatek, nie licz na ułatwienia, w tv za którą płacisz zrobimy z ciebie hazardzistę lub piramidziarza; nie licz na żadne jasne przepisy i wypierdalaj Polaczku - mówi rząd antypolski.

Obrazek
Niestety, masz w 100% rację. Aż zmuszają do wyjazdu za granicę.
Spoiler:
Wymazywanie pisze:
Wymazywanie pisze:
kajetan pisze: Przecież byliśmy w wiadomościach TVP. I nawet nie było tak tragicznie
Było BARDZO tragicznie. Jak tego nie widzisz, jestem w szoku.

Jpgi z Żukiewiczem i naganiaczami na scamy? :shock:
Materiał zaczynany od fragmentu utworu HH (nie mówię, że jest zły, ale to już zabieg by "zoszołomić" temat, a działa mocno na grupę 50+).
Cały czas sos: straty, ryzyko, nie-pieniądz, brak oparcia w czymkolwiek, przestępcy, brudna kasa, terroryzm, oszustwa itd.

Ani jednej informacji czym to jest i jakie ma zalety, za to non stop [powyższy akapit] i potem magiczne przejście "MIMO TO zdarzają się osoby gotowe świadomie wziąć ryzyko...".

Osoba niewiedząca nic lub prawie nic o crypto dowiaduje się o nich jedynie negatywnych informacji a potem widzi oszołomów na proteście. Z wypowiedzi ludzi zaangażowanych jest tylko łagodna wypowiedź Mościckiego z TSJ.

Jest to bardzo zły materiał propagandowy, wyraźnie negatywnie pokazujący zagadnienie.
(...)
+ do tego zaraz po wypowiedzi (od 1:59) tego z KNF'u o oszustwach - obrazek czterech dość mocno napakowanych, łysych, wytatuowanych ludzi. Manipulacja negatywna na maxa.
A tymczasem...:
https://dorzeczy.pl/kraj/62696/To-jest- ... e-447.html
Ostatnio zmieniony piątek, 27 kwietnia 2018, 15:25 przez Mayoris, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: adam1226 » piątek, 27 kwietnia 2018, 15:23

Wymazywanie pisze: Potrzebujemy Mesjasza branży w Polsce. To TY? :) Lepiej zgłoś się do tych, co działają w sprawie. PSB, TSJ, Dr. Mentzen, inni. Ja nie działam i jestem tylko zwykłym chciwym spekulantem. Jak masz przełomowe pomysły to na pewno zostaną wykorzystane w sprawie.
miałem na myśli szersze działanie, nie tylko w kontekście krypto, tylko czy jest tutaj ktoś na to gotowy?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3279
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: akos » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:47

Wymazywanie pisze: Polski nie trzeba zdobywać, podbijać. To pOLAK Polaka dojebie i to właśnie robi.
W zasadzie wyczerpałeś ten beznadziejny temat, ale dorzucę jeszcze ilustrację.
Spoiler:
Obrazek
Latka lecą a ten wąsaty pruski świniak wciąż ma rację :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: adam1226 » piątek, 27 kwietnia 2018, 19:35

@akos, nie spłycajmy tematu, problem jest ogólnoświatowy, tylko jakieś endemiczne ruchy póki co próbuja coś ratować..
My mamy wybór, można się przyłączyć do tych prób, a i można dla świętego spokoju to ignorować czy wręcz atakować...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: devega » piątek, 27 kwietnia 2018, 21:24

Jakby ktoś myslał, że skoro MF ostatnio powiedziało, że PCC nie trzeba płacić, to problem został rozwiązany:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... mpaign=rss

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Protest ... i po proteście - na czym właściwie stoimy

Postautor: Bitcoiniak » piątek, 27 kwietnia 2018, 22:03

Wymyślą że górników crypto obowiązuje podatek od wydobytych kopalin i zażądają podatku za 5 lat wstecz. :lol:
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości