Duży zysk czy mały?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: ZbulwersowanyUser » wtorek, 24 kwietnia 2018, 17:28

Cześć

W 2017r udało mi się przelać na swoje konto łącznie ok. 5000zł. Czy to jest według Was duży zysk, czy mały?

Same BTC kupiłem w 2013r za grosze (w porównaniu z dzisiejszą ceną), na Bitcurexie. Sam wzrost kursu oraz mały bot umożliwiły mi wyciągnięcie tych 5000zł przez cały rok. Tak więc moja sytuacja przedstawia się tak, że nie wpłaciłem w sumie niczego konkretnego, a wyciągnąłem tyle ile napisałem.

Pytam, bo nie jestem pewien czy uda mi się w kilka dni znaleźć sposób na poprawne rozliczenie tego. Większość tych dywagacji podatkowych jest dla mnie niezrozumiała. Istnieje wiele zdań na każdy temat, między innymi takie, że poniżej jakiejś kwoty nikt nie będzie nawet patrzył czy to jest rozliczone czy nie. Czy 5000 brzmi jak mała kwota czy duża (w porównaniu z np. Waszymi zyskami)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: Rumcajs » wtorek, 24 kwietnia 2018, 17:51

@ZbulwersowanyUser,

to mała kwota nikt na to nie zwroci nawet uwagi jesli tego nie wykażesz na picie.
po drugie jesli nie miales innych zrodeł zarobku to jest zwolniona od podatku więc nie ma sensu zawracac sobie dupy chyba że przekroczyłeś kwotę wolną i:
jak chcesz byc pewien ze jak wyjdzie gdzies ta wypłata to zapłać to jako osoba fizyczna pit 36 wg skali podatkowej 18% od całości bo pewnie dokumentów na zakup żadnych nie bedziesz miał. Szarpnie trochę ale będzie spokoj, ale koszt na picie wtedy 0 wpiszesz wiec bedzie to podatek od calosci przychodu.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: ZbulwersowanyUser » środa, 25 kwietnia 2018, 19:45

Dzięki za odpowiedź. Będę szukał dalej :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: xbladexx » środa, 25 kwietnia 2018, 21:49

ZbulwersowanyUser pisze: Czy to jest według Was duży zysk, czy mały?
jak dla mnie to pierdniecie komara nad jeziorem...
bitbej ma 25mln pln obrotu dziennie... więc wiedz, że jest kogo kontrolować a ty to jesteś tam jak pyłek w piaskownicy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: Zagłoba » środa, 25 kwietnia 2018, 22:37

xbladexx pisze:
bitbej ma 25mln pln obrotu dziennie...
Tylko tyle ?
Chwalili się, że mieli 1 mld zł dziennie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: xbladexx » środa, 25 kwietnia 2018, 23:09

Zagłoba pisze: Chwalili się, że mieli 1 mld zł dziennie.
Nie wierze im , musieli by mieć mocne naprawde OTC u siebie na miliard PLN, a nie manipulują chyba głównym aby z CMM ich nie wykopać. Ja bym w miliard nie wierzył.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: dingo » środa, 25 kwietnia 2018, 23:10

Zagłoba pisze:
xbladexx pisze:
bitbej ma 25mln pln obrotu dziennie...
Tylko tyle ?
Chwalili się, że mieli 1 mld zł dziennie.
bez kozery powiem pięćset miliardów dolarów.
Jeśli naprawde tyle mają to niech lobbują najpierw dla podatków jak im zależy, zanim wyemigrują.
inaczej niedługo ten obrót spadnie do 100 tys zł.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: xbladexx » środa, 25 kwietnia 2018, 23:25

dingo pisze: to niech lobbują najpierw dla podatków jak im zależy,
Problem jest że masz PiS u władzy a Ci są pazerni na kasę. Do nich nie dotrze, że obecna sytuacja jest bezsensu, bo ludzie i tak uciekną za granicę. Nie dotrze że wymiana krypto-krypto to zabójstwo dla przyszłych technologi IoT itp. ogarną się jak Niemcy będą sprzedawać samochody z systemami wykorzystującymi krypto od ładowania, po coś jak tokeny uprzejmości na drodze. Do nich nie dociera, że w przyszłości roboty/automaty będą się miedzy sobą komunikować i wymieniać jednostkami rozliczeniowymi. Ktoś musi inny to zrobić opatentować i nam sprzedać wtedy się ogarną, że jednak fajna technologia.
Znów będzie płacz że nic nie ma polskiego mając informatyków w top3 na świecie...
to jest chyba nawet wstyd, że nie mamy swojego projektu (PCprojekt2.0).

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: dingo » środa, 25 kwietnia 2018, 23:31

Ja to w ogóle czytam że ludzie się rozliczają już z krypto-krypto i pewnie PCC też, nie wiem jakim cudem, ale mam złe przeczucia do tego co się stanie z krypto w Polsce. Niektórzy na nic nie patrza, nawte jak będzie 100% podatku to zapłacą...dlatego ta maszyna nigdy się nie zatrzyma.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: Zagłoba » środa, 25 kwietnia 2018, 23:42

@dingo, nie prawda. Ludzie będą płacić, ale tylko wtedy gdy podatek będzie mniejszy niż zysk.
Cała reszta jeżeli zapłaci teraz, to już nigdy więcej nie zainwestuje w krypto, a przynajmniej nie w PL.
Stąd wysokie podatki=brak wpływów z podatków.
Szkoda, że nie ma ekonomistów w naszym rządzie, bo tego uczą na pierwszym roku studiów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży zysk czy mały?

Postautor: gr0g » środa, 13 czerwca 2018, 12:17

@ZbulwersowanyUser, podatku nie płaci się od wypłat z giełdy. Nie ma znaczenia ile wypłaciłeś. Wg. komunikatu z 4 kwietnia: "Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC" na stronie mf.gov.pl sam obrót kryptowalutami również generuje przychód. Jeżeli masz bitcoiny bez udokumentowanych kosztów (bitcurex), to gdy w 2017 roku sprzedałeś Bitcoina za 65tyś. a później go odkupiłeś za 60tyś., to podatek dochodowy powinieneś zapłacić od kwoty 65tyś. (pomimo, że zarobiłeś 5tyś.).

Jak, wydaje ci się to zbyt skomplikowane i do końca nie rozumiesz o co chodzi, to tutaj masz wytłumaczone jak to działa: ;D

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości