Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: xan1 » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:26

Panowie, a co powinienem zrobić jeśli założyłem konto na giełdzie Bitfinex (grudzień 2017), najpierw kupiłem BTC przez kantor w wysokości 60 zł, następnie przelałem na giełdę Bitfinex oraz zrobiłem tam pewnie kilka głupich transakcji - zamiana BTC na LTC lub coś takiego, piszę "pewnie", ponieważ konto niestety usunąłem permanentnie około 2 mies. temu myśląc, że nie będę już używał tej giełdy oraz że podatek będę płacił wtedy gdy wypłacę pieniądze na konto, zostawiłem więc tam kapitał (tak jakby się go zrzekłem) niestety nie wyciągnąłem historii przed usunięciem... i to był duży błąd, co w takim wypadku powinienem zrobić, spróbować odprowadzić jakiś podatek? Proszę o pomoc, bardzo się stresuję tą sytuacją...

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:31

xan1 pisze:Panowie, a co powinienem zrobić jeśli założyłem konto na giełdzie Bitfinex (grudzień 2017), najpierw kupiłem BTC przez kantor w wysokości 60 zł, następnie przelałem na giełdę Bitfinex oraz zrobiłem tam pewnie kilka głupich transakcji - zamiana BTC na LTC lub coś takiego, piszę "pewnie", ponieważ konto niestety usunąłem permanentnie około 2 mies. temu myśląc, że nie będę już używał tej giełdy oraz że podatek będę płacił wtedy gdy wypłacę pieniądze na konto, zostawiłem więc tam kapitał (tak jakby się go zrzekłem) niestety nie wyciągnąłem historii przed usunięciem... i to był duży błąd, co w takim wypadku powinienem zrobić, spróbować odprowadzić jakiś podatek? Proszę o pomoc, bardzo się stresuję tą sytuacją...
Wypłacales jakąś kasę na konto swoje?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:33

xan1 pisze: Proszę o pomoc, bardzo się stresuję tą sytuacją...
xan1 pisze: przez kantor w wysokości 60 zł
... żenujące...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: benq » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:34

@xan1, Nie wypłaciłeś żadnych pieniędzy. Poza tym, kwota 60zł? Ku...a, naprawdę?
Jak znajdziesz na ulicy 5 zł, to też biegniesz do US zapłacić podatek?
Dajcie sobie spokój ludzie, jak "graliście na giełdzie" za 100 zł, to nikt was nie będzie po sądach i komornikach ciągał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:34

xan1 pisze: Panowie, a co powinienem zrobić jeśli założyłem konto na giełdzie Bitfinex (grudzień 2017), najpierw kupiłem BTC przez kantor w wysokości 60 zł, następnie przelałem na giełdę Bitfinex oraz zrobiłem tam pewnie kilka głupich transakcji
Iść do spowiedzi a potem na browara. Albo pominąć spowiedź i iść na 2 browary. Obrót 60zł nie jest raczej niebezpieczny dla sztabylności ekonomycznej państwa oraz dla Twojego bezpieczeństwa podatkowego. Temat podatków powinieneś olać całkowicie przy takich śmiesznych obrotach.

Podaj adres BTC lub innego crypto, przeleję Ci drugie 60zł, to jeszcze z całej zabawy wyjdzie, że zarobiłeś. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:35 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:34

Człowieku... Nawet jeśli, gdyby i we wogle ktokolwiek kiedykolwiek się do Ciebie przez to zgłosił, do dostaniesz taką karę, że najwyżej nie pójdziesz na obiad do chińczyka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:37

@benq, Niestety, to jest to co opisałem jako schiz fiskalny na crypto. Niektórzy ludzie się boją nawet jak grali na tym rynku paczką wykałaczek. System jest temu winny i zbytnia wrażliwość u niektórych.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Zagłoba » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:39

Na Bitfinexie obracałeś 60 zł ?
A to nie było dla Ciebie ograniczenia posiadania środków od 10k$ ?

Słaby troll.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:42

@Zagłoba, Ograniczenie 10k$ weszło z czasem, późno, wcześniej nie było. Braki w info? :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Zagłoba » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:45

Hmm...
No faktycznie, weszło od stycznia :D

No to dobry troll :D :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:53

@Zagłoba, To nie troll, to normalny post kogoś wystraszonego.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: xcrypt » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 13:02

Bez przesady. Bardziej bać muszą się Ci co sprzedają np. swoje nieużywane rzeczy na allegro czy innych OLXach.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 13:07

Wymazywanie pisze: Podaj adres BTC lub innego crypto, przeleję Ci drugie 60zł, to jeszcze z całej zabawy wyjdzie, że zarobiłeś. :mrgreen:
ja też mogę prosić? mieć a nie mieć 6 dych to już 120 :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Zagłoba » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 13:14

Jeżeli to nie troll, to jeżeli transakcja dokonana była jako osoba fizyczna, to można zastosować metodę FIFO.
A to oznacza, że koszt rozlicza się w momencie przychodu.
Środki zostały podarowane Bitfinexowi, więc przychodu nie będzie, a przez to kosztu też nie będzie.
Nie trzeba tego wykazywać w PIT.

Jeżeli jednak środki udałoby się wydostać z giełdy, wówczas trzebaby rozliczyć każdą transakcję z osobna i jeżeli były przychody - wykazać je wraz z przynależnymi kosztami.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: xan1 » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 21:38

Nie jestem żadnym trolem, jest po prostu tak jak @Wymazywanie, napisał. Ciesze się, że mnie w sumie zjechaliście, bo do mnie wreszcie dotarło, że nie ma czym się martwić, więc dziękuje.

Rozumiem również, że na tym forum raczej są więksi gracze i jesteście obeznani bardziej w tych tematach, jednakże proszę o zrozumienie.

Pieniędzy z giełdy Bitfinex nie wypłacałem. Była to moja pierwsza giełda, na której zbierałem pierwsze "doświadczenia". Pieniądze kupiłem przez kantor następnie -> portfel Bitfinex, no i zrobiłem kilka "transakcji" i uznałem, że już nie będę używał tej giełdy. Pieniędzy nigdy nie wypłacałem ani na konto, ani na żaden portfel, bo tak naprawdę była to za mała kwota na dokonanie jakiejkolwiek wypłaty z giełdy.

Aktualnie jestem na giełdzie Binance, tam zrobiłem około 6 wpłat na łączna kwotę około 500 zł (najpierw Bitbay, następnie -> Binance). Na giełdzie Binance łącznie zrobiłem 37 transakcji, jakieś drobne kupna i drobne sprzedaże, zazwyczaj ze stratą, jednakże nawet nie wiem jak mam to dokładnie wyliczyć, jak jest zamiana krypto na Tether to "pół biedy", bo można to w miarę sprawnie wyliczyć, a co jeśli mamy zamianę krypto-krypto? W jaki sposób mam to obliczyć? Próbowałem to "mniej więcej" zrobić, no ale niestety wtedy wychodzi przekłamanie. Więc co powinienem w takiej sytuacji zrobić, rozliczyć się na "oko" z moich obliczeń, czy jak? Zysk mi wychodzi na minusie, w takim wypadku co powinienem wpisać w pit? Krypto mam cały czas na portfelu Binance, nigdy ich nie wypłacałem na inne portfele, ani na konto bankowe. (Aktualna kwota portfela to ok. 70 $).

Dziękuje bardzo za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie. :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: xbladexx » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 22:34

xan1 pisze: a co jeśli mamy zamianę krypto-krypto? W jaki sposób mam to obliczyć?
https://bitcoin.tax // tam do 20tu transakcji jest za darmo wiec sobie zobacz jak to jest liczone,
jest troszkę tych stronek do rozliczeń

krypto krypto to jest sprzedaż i kupno na raz dopóki nie sprzedaż tego co kupiłeś to nie możesz tego w koszt w PiT wrzucić

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 8 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak danych z giełdy do rozliczenia podatku.

Postautor: Zigzag » wtorek, 24 kwietnia 2018, 07:59

@xan1 Tez jestem ciekaw. Mam podobną sytuację i nie wiem czy w ogóle przy niedużych kwotach rozliczanie z zagranicznych giełd ma sens. Krypto leżą tam i nie są spieniężane.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości