Sprzedaż i kupno 2017

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż i kupno 2017

Postautor: siwykamil » wtorek, 17 kwietnia 2018, 11:08

Hejka, mam pytanie w przypadku jeżeli sprzedałem w 2017 krypto za tam około 670 i kupiłem za 400 tylko te dwie transakcje muszę wypełnić ten PCC dodam, że pit oddałem już dawno zanim wprowadzili te nowe interpretacje. Całość była w sprzedawana i kupywana w BitCantorze.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż i kupno 2017

Postautor: _chybaty » wtorek, 17 kwietnia 2018, 11:29

siwykamil pisze:Hejka, mam pytanie w przypadku jeżeli sprzedałem w 2017 krypto za tam około 670 i kupiłem za 400 tylko te dwie transakcje muszę wypełnić ten PCC dodam, że pit oddałem już dawno zanim wprowadzili te nowe interpretacje. Całość była w sprzedawana i kupywana w BitCantorze.
Poczekaj MF ma wydać nowy komunikat może już w tym tyg. Nieoficjalnie mówi się że PCC nie będzie(mówił o tym np:Sławomir Mentzen w ostatnim live).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż i kupno 2017

Postautor: Zagłoba » wtorek, 17 kwietnia 2018, 11:40

Poza tym nawet w obecnej wykładni kupowanie od kantoru nie podlega PCC.

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż i kupno 2017

Postautor: siwykamil » wtorek, 17 kwietnia 2018, 17:45

A jak to w przypadku sprzedaży bo miałem jedna sprzedaż i rozliczyłem PIT'a już dawno ale nie wiem jak to w końcu bo czytam, że ludzie rozliczają PCC a ja tam bym wolał PCC wypełnić bo to w sumie jedna transakcja lepiej wypełnić niż potem mieć problemy ale pytam się jak to tam wygląda waszym zdaniem.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż i kupno 2017

Postautor: dingo » wtorek, 17 kwietnia 2018, 17:58

Okaz 1: Moje ulubione combo na tym forum - jak zarobić 100zł i bać się o wszystkie możliwe podatki.
Naszym(moim) zdaniem najlepiej to nie pytać nikogo o zdanie, bo nikt się na niczym nie zna.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż i kupno 2017

Postautor: Zagłoba » wtorek, 17 kwietnia 2018, 18:54

Od sprzedaży nie ma PCC. Jeżeli sprzedałeś kantorowi, to kantor musi zapłacić PCC.
Albo i nie.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości