Nie rozliczanie zagranicznych giełd - oszacowanie ryzyka/scenariuszy

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie rozliczanie zagranicznych giełd - oszacowanie ryzyka/scenariuszy

Postautor: xbladexx » środa, 18 kwietnia 2018, 00:39

Zagłoba pisze: Ale krypto FIAT i tak jest zawsze wypłacane rachunkiem, więc nie ma problemu.
Ale nie ma formy faktury i kiedyś za 5ć lat mogą Cie dojechać , to jest lipa w Polsce bo mogą jak będą chcieli.
Zobaczymy

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie rozliczanie zagranicznych giełd - oszacowanie ryzyka/scenariuszy

Postautor: nolife » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:30

Czyli rozumiem, że nie grozą mi żadne konsekwencje za nie płacenie PCC, skoro handluje na zagranicznych giełdach???

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie rozliczanie zagranicznych giełd - oszacowanie ryzyka/scenariuszy

Postautor: Zagłoba » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:39

@nolife, póki co nie jest to takie pewne.
Myślę, że w stosunku do zagranicznych giełd trzebaby rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie.
Jaki jest regulamin giełdy, skąd dokonywałeś transakcji i na tej podstawie ustalić czy można przyjąć, że transakcja nie została zawarta na terytorium PL.

Najlepiej będzie gdy PCC zostanie całkowicie zniesiony, ale myślę, że rząd będzie działać na zasadzie "już w 2035 roku będziemy mogli przedstawić projekt regulacji znoszących PCC od kryptowalut, uwalniając zwykłych Polaków od tego dokuczliwego obowiązku".

A do tego czasu będziemy musieli wierzyć na słowo temu panu, który dzisiaj jest, a jutro nie wiadomo.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie rozliczanie zagranicznych giełd - oszacowanie ryzyka/scenariuszy

Postautor: nolife » piątek, 20 kwietnia 2018, 23:28

A znacie jakieś polskie kantory, na których można kupić znacznie więcej krypto niż tylko LTC BTC i ETH, bo jeśli kupuje się z tego, co wiem w kantorach to nie ma obowiązku płacenie PCC, ale podczas tego wywiadu można usłyszeć jak Mentzen mówił że handlujących na zagranicznych giełdach nie koniecznie da się sprawdzić, bo giełdy musiałby by użyczyć dane użytkownika

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie rozliczanie zagranicznych giełd - oszacowanie ryzyka/scenariuszy

Postautor: Wymazywanie » sobota, 21 kwietnia 2018, 01:28

Zagłoba pisze: ale myślę, że rząd będzie działać na zasadzie "już w 2035 roku będziemy mogli przedstawić projekt regulacji znoszących PCC od kryptowalut, uwalniając zwykłych Polaków od tego dokuczliwego obowiązku".
A ja to się obawiam czy w 2035 będzie Polska. :| Mówię to jako patriota.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości