jak wypełnić PIT?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypełnić PIT?

Postautor: Crom » czwartek, 12 kwietnia 2018, 08:53

Czy jest to wielki błąd jeśli w picie 36 wpiszę sam zysk zamiast jakichś astronomicznych sum ze wszystkich trnsakcji: przychód minus koszt ( idzie to w setki tys.)? Gdzieś czytałem, że część osób właśnie tak się rozlicza.
Czy ktoś korzysta z tego taxledgera by stasbar i może potwierdzić, że program działa poprawnie?:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=7&t=26233

u mnie wyadje się, że wyliczył właściwie, ale wolę się jeszcze upewnić..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypełnić PIT?

Postautor: Rumcajs » czwartek, 12 kwietnia 2018, 15:45

@Crom,

czytałem gdzieś że nawet komuś w US tak poradzili jak sie okazało, że przychodów grając botem musiałby wpisać kilka milionów bo bot mu setki transakcji robił jak to bot a zysk jakiś mizerny :D
ofc to pewnie nie jest prawidłowo ale jak wpiszesz kilka milionów przychodów to masz wjazd na chate odpowiednich służb ty mały terrorysto :D

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypełnić PIT?

Postautor: Crom » piątek, 13 kwietnia 2018, 08:48

Rumcajs pisze: @Crom,

czytałem gdzieś że nawet komuś w US tak poradzili jak sie okazało, że przychodów grając botem musiałby wpisać kilka milionów bo bot mu setki transakcji robił jak to bot a zysk jakiś mizerny :D
ofc to pewnie nie jest prawidłowo ale jak wpiszesz kilka milionów przychodów to masz wjazd na chate odpowiednich służb ty mały terrorysto :D
Właśnie jestem ciekaw jakie mogą być konsekwencje takiej "pomyłki"? Ktoś się orientuję???
Jeszcze mam pytanko czy jako osoba fizyczna mogę w koszty wrzucić prowizje z BB (mam nawet jakąś fakturę elek.)?

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypełnić PIT?

Postautor: panduch » piątek, 13 kwietnia 2018, 08:57

Crom pisze:
Rumcajs pisze: @Crom,

czytałem gdzieś że nawet komuś w US tak poradzili jak sie okazało, że przychodów grając botem musiałby wpisać kilka milionów bo bot mu setki transakcji robił jak to bot a zysk jakiś mizerny :D
ofc to pewnie nie jest prawidłowo ale jak wpiszesz kilka milionów przychodów to masz wjazd na chate odpowiednich służb ty mały terrorysto :D
Właśnie jestem ciekaw jakie mogą być konsekwencje takiej "pomyłki"? Ktoś się orientuję???
Jeszcze mam pytanko czy jako osoba fizyczna mogę w koszty wrzucić prowizje z BB (mam nawet jakąś fakturę elek.)?
też tak zrobiłem i nie zakładam dużych konsekwencji bo podatek i tak jest ten sam do zapłacenia i takie kwoty mam przelane na konto, więc z zewnątrz (ewentualna kontrola kont bankowych) się wszystko zgadza. W urzędzie powiem prawdę, że nie wiedziałem jak to wypełnić i starałem się oddać stan najbliższy rzeczywistości.
Wg mnie i tak powinno się płacić dopiero od wyjęcia pieniędzy z giełdy bo giełda to nie instytucja finansowa i wcale nie mam zagwarantowanej wypłaty dopóki nie będą nadzorowane w jakiś sposób.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypełnić PIT?

Postautor: japu » piątek, 13 kwietnia 2018, 13:15

panduch pisze: też tak zrobiłem i nie zakładam dużych konsekwencji bo podatek i tak jest ten sam do zapłacenia i takie kwoty mam przelane na konto
A gdybys mial strate finansowa to co bys wpisal? Przypominam, ze pole 76 i 77 to dochod/strata wyliczana na podstawie roznicy przychody-koszty lub koszty-przychody.
Dajmy na to na operacjach straciles 5tys.
Co w koszty? Co w przychody? Co w dochod? Co w strate?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypełnić PIT?

Postautor: xbladexx » piątek, 13 kwietnia 2018, 13:35

japu pisze: A gdybys mial strate finansowa to co bys wpisal?
Pewnie ma to gdzieś JESLI całą kwotę zamienil na złotówki to bedzie ok jak nie to oszukuje.
(nie można chomikowac obracanego krypto) wtedy bedzie ok.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypełnić PIT?

Postautor: Crom » piątek, 13 kwietnia 2018, 19:48

W moim przypadku zamienilem wszystko na pln 31 grudnia. Potem w styczniu znowu zaczalem grac za ta kase. Ale wiem dokladnie ile bylem na plusie na koniec roku. Dlatego wolalbym wykazac sam zysk.

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypełnić PIT?

Postautor: Dix22 » piątek, 13 kwietnia 2018, 20:39

Mentalność rządzących:

masz zysk -> płać podatek, jeszcze PCC 1% + dochodowy 18%/32% ( :D :D :D )
nie masz zysku -> nie możesz odliczyć straty, w zasadzie to jesteś frajerem.

Dlatego też ludzie wyjeżdżają i realizują zyski za granicą, bez problemu. ;) Trzeba być nienormalnym grać na polskich giełdach.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości