Działalność gospodarcza a PCC jak to jest w końcu

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: Kluka » niedziela, 8 kwietnia 2018, 01:29

Witam. Przez to całe zamieszanie z PCC w świecie bitcoina zainteresowałem się tym podatkiem i wyczytałem zeby wystąpił obowiązek zapłaty tego podatku musza zostać spełnione między innymi 2 warunki (zwracam uwagę na spójnik „i”)

1. umowa musi zostać zawarta w Polsce.

i

2. Kupujący musi posiadać miejsce ZAMIESZKANIA w Polsce
(„Adres zameldowania wynika z obowiązku meldunkowego. Adres zamieszkania to zaś miejsce, w którym dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu. I choć, co do zasady, adres zameldowania powinien być tożsamy z adresem zamieszkania, to w rzeczywistości okazuje się, że tak nie jest.”)

Obydwa warunki musza być spełnione. I tu zapaliła mi się lampka. Odnośnie rynku nieruchomości. W przypadku zakupu nieruchomości w PL przy jednoczesnym miejscu zamieszkania za granica drugi warunek nie jest spełniony a jednak taki podatek u notariusza zapłacić trzeba. I wszyscy to robią. I właśnie - czy to nie jest przypadkiem niezgodne z prawem? Czy mógłby się wypowiedzieć jakiś prawnik ma ten temat? Jezeli by tak było to ta cała sytuacja odnośnie pcc od krypto przy odrobinie medialnego szumu mogłaby się odbić niezła czkawka ( o czym nie ukrywam ze skrycie marze ;) ) Tym którzy decydują wedle wlanego widzimisie ze „czekolada to warzywo„ Jakie było by halo jakby nagle okazało się ze każdy Polak który przez ostatnie lata nabył nieruchomość w PL a który ma miejsce zamieszkania poza granicami a w PL ma jedynie zameldowanie wynikające z konieczności zapłacił ten podatek bezpodstawnie... to są monstrualne kwoty. Jestem bardzo ciekaw i sam zajmę się po weekendzie rozwikłaniem tego ale może jest ktoś kto teraz może pomoc?

Dodano po 8 minutach 12 sekundach:
Korzystałem m.in. z tego artykułu
http://www.rp.pl/PCC/311099988-PCC-Sprz ... olsce.html

Dodano po 16 minutach 20 sekundach:
A, ok tu chodzi o rzeczy znajdujące się poza granica, już od tego studiowania podatków delikatnie mi się pokielbasilo. Raczej do zamkniecia

Dodano po 22 minutach 27 sekundach:
Jedyne sensownego co udało mi się ustalić to z tego co piszą ta przy zamieszkaniu zagranica nie ma się co martwić o PCC
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 kwietnia 2018, 02:03 przez Kluka, łącznie zmieniany 1 raz.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC od zakupu nieruchomości - przemyslenia

Postautor: Kluka » niedziela, 8 kwietnia 2018, 02:01

Chociaż chwilka... zastanówmy się gdzie bitcoin występuje... w sieci - wiec w każdym praktycznie kraju w tym w PL - idąc tym tokiem rozumowania ze krypto to wg naszych mądrych głów to prawo majątkowe i te które znajdują się w Polsce czyli można powiedzieć ze wszyskite znajdują się wszędzie, wiec i wszystkie znajdują się w Polsce to polskie Miniserstwo Finansów powinno opodatkować cały Świat. I mówię to całkiem serio. Z tego to wynika. Jest jedynie rozszerzony zasięg terytorialnymi rzeczy znajdujących się za granica -wtedy jezeli czynność została wykonana zagranica bądź posiada się miejsce zamieszkania za granica to nie płaci sie pcc. Jezeli prawo majątkowe znajduje się w PL to trzeba zapłacić podatek niezależnie od tego kim się jest. A bitcoin jest wszędzie. Trzeba opodatkować cały świat. Bo wszystkie BTC sa tez w PL, przecież to blockchain hallo!! To się dopiero ucieszą. Mogą kręcić drugi film „Jak ukaraliśmy księ...uyy krypto” :lol:

Dodano po 22 minutach 49 sekundach:
Ludzie nie dajmy się zwariować- ten podatek trzeba płacić także od zakupu czegokolwiek powyżej 1000zl np używanego na Allegro.
http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/poda ... c-PCC.html
Kto to robi?!
Niech się do Allegro doczepia, prześwietla dowala kary 99% społeczeństwa. Dlaczego krypto ma być tylko piętnowane? Niech Stasiek spod 4 tez płaci za ten używany tv, a Helenka za pralkę. O i Jolka za rower. Przecież to jest CHORE!!! Dorypac im kary niech się nie pozbierają hehe i tak już niewolnictwo mamy niech będzie dosadniejsze!!! Nie dajmy się zwariować! To jest chory martwy podatek który powinien zostać całkowicie zniesiony.

Dodano po 8 minutach 3 sekundach:
Polska to nie jest kraj na moje nerwy
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: benq » niedziela, 8 kwietnia 2018, 08:09

@Kluka, Oczywiście, że masz rację, absurd tutaj goni absurd. Tylko problem polega na tym wycieku danych z giełd. Ciężko udowodnić Ryśkowi z Pcimia, że kupił używaną kanapę na OLX za 1200 zł.
Ale jak się ma na papierze twarde dane z historią każdej transakcji czarno na białym, to można ludzi gnoić o wiele łatwiej.

Ja nie zamierzam się wychylać z żadnym PCC, zwykły PIT i tyle. Ale baaardzo Ci zazdroszczę miejsca zamieszkania :?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: believer » niedziela, 8 kwietnia 2018, 08:53

Nie jestem prawnikiem, ale tak sobie myślę, że skoro nasz rząd (w tym KNF, NBP) nie uznają kryptowaluty za środek płatniczy, to nad czym my tu w ogóle debatujemy. Skoro to nie są pieniądze, to nie powinno się od tego odprowadzać podatku. Absurd: gdybyśmy haldlowali źdźbłami trawy, które w naszej wierze miały by jakąś wartość, to czy też musielibyśmy odprowadzać za to podatek? Skoro rząd nie wierzy w kryptowaluty, to równie dobrze można by uznać, że handlujemy tu powietrzem. A kto na świecie płaci za powietrze?

Wiem !!!

Zrzeszmy się wszyscy ci, którzy wierzą w kryptowaluty, w jedną gigantyczną sektę, obejmującą wszystkie kraje świata i oznajmiamy naszym rządom, że handel kryptowalutą jest uznawany w naszym zrzeszeniu za modlitwę, chleb i wino mszalne; wówczas unikniemy jakichkolwiek podatków, a rządy krajów zaczną się nas słuchać (inaczej stracą poparcie w sądarzach)

Prześlijcie to dalej; rozporopagujcie tą informację w sieci; tłumaczycie na różne języki świata i nieście nadzieję

Piszę całkiem poważnie. Ja już zaczynam wrzucać tą informację na wszystkie fora.

Pozdro,
believer

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Działalność gospodarcza a PCC jak to jest w końcu

Postautor: kryptoPONZI » niedziela, 8 kwietnia 2018, 09:38

Jak to jest w końcu z tym ?(pomijajac absurd tego podatku w stosunku do kryptowalut)
Czy zakup na firmę poprzez giełdę to też zapłata PCC ?
Wszystkie art mówią, o osobach fizycznych, natomiast Sławomir Mentzen twierdzi, że firma też powinna płacić.
Nie bardzo to rozumiem, przecież jedna strona transakcji jest płatnikiem VAT... dlaczego ma znaczenie sprzedający tylko.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6388
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: maxi82 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 09:40

[youtube][/youtube]
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: bitmon » niedziela, 8 kwietnia 2018, 09:42

Te warunki 1. umowa musi zostać zawarta w Polsce.
i 2. Kupujący musi posiadać miejsce ZAMIESZKANIA w Polsce

Dla nas zawsze będą spełnione. Bo nie ważne czy giełda będzie zachodnia jak inne przepisy mówią, że umowa zawierana jest w miejscu zamieszkania (świadczenie usługi - dokładnie nie przytoczę jak brzmi przepis).

Jedynie drugi punkt będzie dobry dla tych co mieszkają stałe za granicą.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: Kluka » niedziela, 8 kwietnia 2018, 10:02

benq pisze: Ale baaardzo Ci zazdroszczę miejsca zamieszkania
Przeżywam to razem z Wami i zależy mi tak samo zeby było normalnie ;)
benq pisze: Ciężko udowodnić Ryśkowi z Pcimia, że kupił używaną kanapę na OLX za 1200 zł.
Ja wiem czy tak trudno? Z Allegro to całkiem proste. Ale nie chodzi mi o udawadnianie tego lecz o pokazanie jak chory to podatek jest.

@believer, można stworzyć milion podatków (w PL niewiele brakuje heh) dla mnie to jest tłamszenie możliwości drzemiących w ludziach i złodziejstwo w białych rękawiczkach. Gdyby dali możliwość rozwoju branży, stosując niskie podatki, liniowe ok 10% od krypto i tylko takie, uznali kryptowaluty za waluty obce to w przeciągu kilku lat mieli by z tego kokosy a tak GOWNO będą mieli. A nowe technologie będą kupować z zagranicy za kilka lat za pieniądze podatników. A co. I będą chawalic się w mainstreamie jaka ta Polska staje się nowoczesna :lol: Niestety krótkowzroczność i debilizm osob za ten cyrk odpowiedzialnych nie ma granic...

Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
bitmon pisze: Dla nas zawsze będą spełnione. Bo nie ważne czy giełda będzie zachodnia jak inne przepisy mówią, że umowa zawierana jest w miejscu zamieszkania (świadczenie usługi - dokładnie nie przytoczę jak brzmi przepis).
Ale przecież to nie prawda. To naginanie rzeczywistości dla zebrania haraczu. O ile tak wgl jest bo aż nie chce mi się wierzyć. Jak kogo mówić gdzie jest zawierana jak zawierana jest gdzieś indziej.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: topnetdeal » niedziela, 8 kwietnia 2018, 10:12

Kluka pisze:Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
bitmon pisze: Dla nas zawsze będą spełnione. Bo nie ważne czy giełda będzie zachodnia jak inne przepisy mówią, że umowa zawierana jest w miejscu zamieszkania (świadczenie usługi - dokładnie nie przytoczę jak brzmi przepis).
Ale przecież to nie prawda. To naginanie rzeczywistości dla zebrania haraczu. O ile tak wgl jest bo aż nie chce mi się wierzyć. Jak kogo mówić gdzie jest zawierana jak zawierana jest gdzieś indziej.
Popieram, to nieprawda. A prawo jest tak niespójne, że mamy przykład z zakupem samochodów na terenach przygranicznych : handlarze zaczęli wyjeżdżać na 1-2 godziny z potencjalnym kupcem i sprzedawanym samochodem za granicę, tam podpisywali oni Umowę Kupna-Sprzedaży i na tej podstawie odmawiali zapłacenia podatku PCC.

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: Greg0101 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 10:45

Pytanie kiedy i kto zawiera tę umowę jeśli zlecamy kupno na zagranicznej giełdzie? Owszem czynności dokonujemy w Polsce przez internet ale jest to jedynie czynność wystawienia zlecenia na giełdzie. Samo zawarcie umowy kupna-sprzedaży może się przecież odbyć w zupełnie innym terminie. Poza tym nie mamy zupełnie wpływu na to z kim zawieramy umowę więc polemizowałbym czy to my zawieramy umowę kupna-sprzedaży czy giełda. To, że giełdy twierdzą, że oni nie zawierają umowy to może być tylko ich twierdzenie nie mające nic wspólnego z faktycznym stanem prawnym. To tak jakbyśmy dali pełnomocnictwo trzeciej osobie do zawarcia umowy w naszym imieniu a osoba ta (giełda) zawarła tą umowę za granicą Polski. Mamy umowę między nami a giełdą. Giełda jest podatnikiem VAT a sama usługa jest również opodatkowana VAT więc nie podlega pod PCC. Prawnikiem nie jestem ale cała ta sprawa z podatkiem PCC jest według mnie mocno dyskusyjna.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Działalność gospodarcza a PCC jak to jest w końcu

Postautor: Dekoin » niedziela, 8 kwietnia 2018, 11:01

Wychodzi na to, że płacą wszyscy nieważne czy kupujesz na firmę czy na os fizyczną
, znaczenie ma to kto jest sprzedającym, nawet jeśli mamy super szczęście i 3/4 naszych transakcji kupna było od firm to i tak się tego nie dowiemy bo giełdy nie dadzą takich danych.
Tutaj fajne wyjaśnienie co prawda na innym przykładzie niezwiązanym z krypto, ale sens podobny:
http://www.podatki.egospodarka.pl/13584 ... ,68,1.html

Tak więc art z ostatnich dni zdają się powielać te same durnoty, jakby bezmyślnie kopiowane bo bardzo tam jest nacisk kładziony na to że os fizyczne muszą płacić PCC co jest nieprawdą bo z tego co mówi ustawa i wyjaśniał to pan Mentzen to płacą i przedsiębiorcy i os fizyczne bez dg

Więc koledzy z DG muszą się tutaj połączyć solidarnie i wspólnie coś próbować zrobić z tym absurdem a jakim skutkiem? Nie chcę źle wróżyć, ale szanse są .....
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 kwietnia 2018, 11:04 przez Dekoin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Działalność gospodarcza a PCC jak to jest w końcu

Postautor: maxiu27 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 11:04

a znacie jakies sposoby a omijanie tego podtack pcc nie bende przeciez wypelnial kilaest formularzy bo to chore

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: maxiu27 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 11:05

a znacie jakies sposoby a omijanie tego podtack pcc nie bende przeciez wypelnial kilaest formularzy bo to chore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: Kluka » niedziela, 8 kwietnia 2018, 11:22

Po kilkudniowej obserwacji doszedłem do zdania ze (Według mnie) ten podatek nie ma racji bytu i będzie zniesiony na takiej zasadzie jak zniesiony jest na normalnej giełdzie papierów wartościowych. To co teraz widzimy łącznie z wypowiedziami giełd typu BB jest naganianiem do zapłaty podatku, tworzenie atmosfery strachu zeby troche kasy od ludzi wpadło do koryta. Potem sprawa ucichnie, kto ma zapłacić ten zapłaci, reszta nie zapłaci bo aż tyle na tym nawet nie zarobiła ile musiałoby zapłacić i następnie rządzący pójdą po rozum do głowy i zniosą ten bezsensowny podatek od kryptowalut. Jestem tego scenariusz tak pewien jak pewien jestem ze Bitcoin Cash jest prawdziwym bitcoinem i dużo lepiej nadaje się do płatności i w miare upowszechnienia ich ludzie to dostrzega, koparki się przełącza a kurs poszybuje. Ale to jedynie moje przemyślenia. Wykopie i zacytuje je za rok czy 2 ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: maxiu27 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 11:39

a czy bb wydal juz swoich uzytkownikow? bo nic nie wiem na ten temat slyszeliscie cos?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Działalność gospodarcza a PCC jak to jest w końcu

Postautor: Zagłoba » niedziela, 8 kwietnia 2018, 11:51

Blogi sobie, a interpretacje sobie.

W tej interpretacji z końca marca 2018 r.
http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczeg ... l=-1#tresc

Dyrektor KIS stwierdza coś dokładnie odwrotnego niż twierdzą ludzie Morawieckiego
A zatem, skoro omawiany zakup praw majątkowych – kryptowalut, będzie opodatkowany podatkiem od towarów i usług (będą z tego podatku zwolnione) to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W takim przypadku zakup kryptowaluty Bitcoin przez spółkę cywilną, której Wnioskodawca będzie wspólnikiem, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Tak więc najbezpieczniej będzie wystąpić o własną interpretację w tym zakresie, powołując się na powyższą interpretację.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Działalność gospodarcza a PCC jak to jest w końcu

Postautor: kryptoPONZI » niedziela, 8 kwietnia 2018, 13:16

@Zagłoba, tu już zgłupiałem to wydaje się, że są w ciut lepszej sytuacji przedsiębiorcy, bo z tej interpretacji wynika iż fakt, że gość jako wspólnik spółki cywilnej która jest płatnikiem VAT nie jest zobowiązany do płacenia PCC.
Czyli pan Mentzen nie miał racji w nagraniu jednak mówiąc, że i ludzie z DG mają płacić PCC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: Kluka » niedziela, 8 kwietnia 2018, 13:35

@maxiu27, Bitbay coś bełkocze jak potłuczony. BM na fb pisze ze nie dostał żadnych zapytań. Tu kolega ciekawie napisał w innym wątku:
Mayoris pisze:
Spoiler:
W związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi kwestii podatków od transakcji kryptowalutowych, a w szczególności komunikatem Ministerstwa Finansów z nową interpretacją przepisów podatkowych, a także otrzymywanym przez wszystkie giełdy i firmy zajmujące się kryptowalutami pismem od KAS, zapewniamy, że dotychczas dane naszych użytkowników nie zostały przekazane. Pismo oraz stanowisko Ministerstwa są analizowane przez naszych prawników. Bezpieczeństwo danych naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Intensywnie pracujemy również nad możliwie najlepszym rozwiązaniem dla Was, które pozwoli spokojnie rozliczyć się z handlu krypto. Jest to w tej chwili nasz priorytet.

BitBay zatrudnił szerokie grono prawników i specjalistów. Nie mamy wpływu na interpretację Ministerstwa, ale staramy się robić wszystko, aby jak najlepiej przekazać stanowisko społeczności. Wraz ze znanymi w branży prawnikami, pracujemy nad porozumieniem z instytucjami w kwestii opodatkowania oraz listem do Ministerstwa. W przyszłym tygodniu mamy zaplanowane spotkanie z KAS w celu wyjaśnienia nieścisłości w rozliczeniach.

Spotkanie z KAS umożliwi nam dokończenie pracy nad aplikacją, która pomoże na podstawie historii transakcji przygotować poprawne wyliczenie podatku. Z uwagi na upływ czasu i moment, w jakim MF zmieniło interpretację przepisów podatkowych, chcemy uniknąć sytuacji, w której cały nasz dotychczasowy wysiłek poszedłby na marne.

Bardzo liczymy na wsparcie społeczności. Odstawiamy obecnie wszystkie inne projekty na boczny tor i skupiamy się na tym, aby znaleźć rozwiązanie dla tej trudniej sytuacji. Jednocześnie chcemy Was uczulić, że nawet osoby mające konta na giełdach zagraniczny (w tym krypto-krypto) nie unikną podatku. Banki już wysłały informacje o przelewach, które były realizowane na wszystkie giełdy. Dlatego szczególnie potrzebne jest zaangażowanie całej społeczności krypto i osiągniecie porozumienia z rządem w kwestii opodatkowania. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach, oprócz merytorycznego listu, powstanie również petycja.

Chcielibyśmy również zorganizować dla Was live z naszym CEO oraz prawnikami i doradcami podatkowymi, podczas którego moglibyście na żywo zadawać pytania. Czy bylibyście zainteresowani taką możliwością? Dajcie nam znać w komentarzach.

Wielokrotnie przy różnych sytuacjach, podkreślaliśmy, że BitBay tworzony jest dla Was. Nie zostawimy Was bez pomocy i wsparcia. Obecnie skupiamy się na pracy z prawnikami i specjalistami oraz organizacji spotkań z instytucjami. Jak najszybciej będzie to możliwe będziemy przekazywać Wam konkretne informacje, które udało nam się pozyskać.
To brzmi jak jakiś bełkot.
Zauważcie, że w ogóle nie wspomniał o tym, że sposób opodatkowania jest absurdalny i nie do przyjęcia. Mało tego - oznajmił, że pracują nad systemem, który to sam obliczy czyli na zasadzie - nie musisz sam obliczać, że "zapłacisz 500k od kwoty 10k" - my zrobimy to za ciebie :mrgreen: Następnie pisze o jakichś informacjach, w ogóle spoza jego działalności, nie mającego związku z BitBay - uczula, że banki wysłały informacje o przelewach na wszystkie zagraniczne giełdy - jakie banki? jakie przelewy? jakie giełdy? może z Chin? skąd on może wiedzieć takie rzeczy? Wygląda to jak jakaś ustawka typu: powiedz społeczności, że mają przynieść pieniądze w zębach - to damy ci spokój. Kabaret.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek PCC - przemyslenia

Postautor: maxiu27 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:04

a na jakiej zagranicznej gieldzie najlepiej grac waszym zdaniem?

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Działalność gospodarcza a PCC jak to jest w końcu

Postautor: maxiu27 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:23

a jakie zagraniczne gieldy mozesz polecic? bo po tym co sie stalo to na polskich juz kompletnie nie ma sensu grac chyba?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości