Konfiskata około 380 mln $. Powiązania Bitfinex polski bank

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: bitloteiros » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:23

Panowie myślicie że nie pochwaliliby się zajęciem środków należących do największej giełdy na świecie.
Giełdy KRYPTOWALUT. A ostrzegalimy że to zuo :twisted:

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Jestem sceptyczny. Poczekam czy ten liczący się w światku twitter coś zaćwierka
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: twelv3 » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:25

prap0n pisze:Patrzac na to jaka to jest ilosc na dzisiejszy rynek.. to straty z ich perspektywy nie sa duze.

Znajac zycie news zostanie zinterpretowany oraz opublikowany po angielsku gdy BTC bedzie zblizalo sie do 6000. To bylaby juz klasyka manipulacji w bitcoinie :D

Z tego wszystkiego, dla mnie - najciekawszy jest ten temat cosa nostry i bitfinexa, z postu ktory przytoczylem a ktorym nie mialem okazji sie wczesniej zapoznac.
Tak dumam nad tym postem o który mówisz i w sumie, to poza tym, że korzystali z usług firmy, której CEO był luźno powiązany z jakimiś mafijnymi aferam (Crypto Capital - Ivan Lee), nie widzę szczególnie fascynujących związków? Gościu pisze, że CEO finexa Van Der Velde kiedyś tam zarządzał spółką, którą potem przejęło Wells Fargo - ale co z tego? Nie rozumiem do końca.

EDIT: Czy nawet, że van der velde był CEO spółki PAG, której właściciel Toppino miał inną spółkę "Secure Capitals z Eastdil Secured - firmy ( a właściwie banku inwestycyjnego ) , którą POSIADA Wells Fargo". Yyyyy, nie rozumiem kompletnie co to ma do rzeczy.
Ostatnio zmieniony piątek, 6 kwietnia 2018, 22:28 przez twelv3, łącznie zmieniany 2 razy.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: smp » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:25

W jakim kraju żyjemy? Bez nakazu sądu? Bez dowodów? na podstawie samych podejrzeń - a te podejrzenia t o pewnie "o matko! ale dużo ma ktoś kasy, to musi być jakaś pralnia pieniędzy" oraz "co takiego? obywatel Kolumbii? to pewnie musi chodzić o jakieś narkotyki czy coś..."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: ergorg » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:25

@Canis Lupus, ja to wiem, profilaktycznie można małego shorta ustawić. :P

Ja po prostu chciałbym ten FUD stłumić w zarodku. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: FortiDude » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:30

A ostatnio jakaś giełda wprowadzała możliwość shortowania tethera. Nie mogę teraz linia znaleźć.

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: twelv3 » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:33

FortiDude pisze: A ostatnio jakaś giełda wprowadzała możliwość shortowania tethera. Nie mogę teraz linia znaleźć.
https://www.coinex.com/cds

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: ergorg » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:43

Jeśli chcecie FUDa, wystarczy podrzucić temat bitfinexed na twitterze. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: koparki » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:45

ergorg pisze: @Canis Lupus, ja to wiem, profilaktycznie można małego shorta ustawić. :P
ja nie jestem na 100% przekonany czy short się sprawdzi ,bo moze byc najpierw ucieczka z thetera do krypto a to może wywołać wzrost kursu krypto a dopiero w drugiej fali ucieczka od krypto do realnych fiatów - i to też w ograniczonej formie bo większość kapitału nie chce lub nie ma gdzie (z zachowaniem prywatnośći) wyjść do fiat.
Generalnie to jesli ktoś zakosi bitfinixowowi fiaty to osłabia się pokrycie thetera (USDT)
Ostatnio zmieniony piątek, 6 kwietnia 2018, 22:47 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: plugmyduck1 » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:47

ergorg pisze: Jeśli chcecie FUDa, wystarczy podrzucić temat bitfinexed na twitterze. :P
Przeciez coindesk i cointelegraph prowadza rzetelne dziennikarstwo i na pewno juz wyjasniaja i weryfikuja informacje, zeby nie wprowadzic czytelnikow w blad :evil:
Ostatnio zmieniony piątek, 6 kwietnia 2018, 22:49 przez plugmyduck1, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: domator » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:48

smp pisze: Bez nakazu sądu? Bez dowodów? na podstawie samych podejrzeń
Zgodnie z obowiazujacym prawem.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... zonej.html
To jest kolejny puzel do naszej kryptowalutowej ukladanki ....
Ostatnio zmieniony piątek, 6 kwietnia 2018, 22:54 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: plugmyduck1 » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:54

domator pisze:
smp pisze: Bez nakazu sądu? Bez dowodów? na podstawie samych podejrzeń
Zgodnie z obowiazujacym prawem niestety.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... zonej.html
To jest kolejny puzel do naszej kryptowalutowej ukladanki ....

Od pewnego czasu chodzi mi po glowie coraz bardziej uzasadnione podejrzenie, ze KAS po otrzymaniu informacji od bitbaya nt. swoich uzytkownikow. Znajdzie osoby, ktore mialy przelewane srodki z bitfinexa. I moga zaczac "podejrzewac", ze jest to brudna kasa. I beda nieprzyjemnosci z tym zwiazane...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: bitloteiros » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:55

Mnie tylko zastanawia jedno. Świeżutki użytkownik który założył konto dziś @fufawngfes, wrzuca linka z onetu że przejęto środki pochodzące z prania brudnych pieniędzy w tym narkobiznesu. Nie ma tam NIC co póki co mogłoby nas zainteresować poza tym że w sprawę są zaangażowani specjaliści od cyberprzestępczości i obiegu kryptowalut (jedno zdanie). Dorzuca do tego jakże chwytliwy tekst BITFINEX i że zakoszono depozyty a wy już sami rozkręcacie FUD. Ani słowa o giełdzie kryptowalut w żadnym wrzuconym później artykule. Na siłę niejako sami szukacie powiązań. A całe forum wrze zanim cokolwiek zweryfikowano. Zachowujecie się jak ci z komentarzy na onecie czy interii co piszą że bitcoin to piramida. Cosa Nostra. Żenada
Może coś w tym jest a może to zwykła prowokacja
W każdym bądź razie brawa dla trolla. Zrobiliście za niego całą robotę
EDIT
Moment na wykresie i fakt że wrzucono to TERAZ i TUTAJ też pewnie jest przypadkowe? :roll:
Ostatnio zmieniony piątek, 6 kwietnia 2018, 22:59 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: domator » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:59

@bitloteiros, Nie masz racji
http://www.tvp.info/36692986/kolumbijsk ... a-i-okolic
" ... Jedna z tych firm była udziałowcem internetowego kantoru wymiany kryptowalut. ...."
Oczywiscie to tez moze byc wyssane z palca ale jednak pisza wprost....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: smp » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:02

bitloteiros pisze: Mnie tylko zastanawia jedno. Świeżutki użytkownik który założył konto dziś @fufawngfes, wrzuca linka z onetu że przejęto środki pochodzące z prania brudnych pieniędzy w tym narkobiznesu. Nie ma tam NIC co póki co mogłoby nas zainteresować poza tym że w sprawę są zaangażowani specjaliści od cyberprzestępczości i obiegu kryptowalut
być może jakiś whistleblower

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: twelv3 » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:03

@bitloteiros Pokrywają się informacje o banku - "mały bank w łódzkim". Do tego fakt, że użytkownik tutaj, o czy ktoś już to wcześniej pisał, mówił niedawno, że wzywali go do prokuratury w sprawie przelewu który dostał od Bitfinex poprzez tą spółkę Crypto sp. z. o. o. To są fakty, reszta to oczywiście spekulacje, ale nawet to co napisałem jest nieco niepokojące. Może bitfinex tylko korzystał w usług firmy, która się uwikłała w jakieś bardziej... podziemne sprawy, ale nie miał nic z tymi niegalnymi działaniami wspólnego, nie wiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: bitloteiros » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:06

@domator,
"Ta z kolei firma była powiązana z dużym internetowym kantorem wymiany kryptowalut."
"Przestępcy kryli swoje operacje, dokonując także wymiany pieniędzy na kryptowaluty, zacierając za sobą ślady"
Gdzie jest napisane że to depozyty BITFINEXA???
Przecież przestępcy używają kryptowalut od lat wykorzystując m in giełdy. Wystarczy że otworzyli firmę będącą pośrednikiem płatności i zaczęła ona z którąś współpracować. Musiała też współpracować z bankami. Ja bym tutaj bardziej doszukiwał się bliższych powiązań z curexem

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
twelv3 pisze: To są fakty, reszta to oczywiście spekulacje
Najmądrzejsze zdanie z całej dyskusji. Jak już napisałem. Same domysły zero konkretów. Brawa dla trolla
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: domator » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:08

bitloteiros pisze: Gdzie jest napisane że to depozyty BITFINEXA???
Nigdzie. Ale takich przypadkow nie ma. No nic. Okaze sie kiedys.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: smp » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:10

Ja stawiam że to nadgorliwość, która skończy się zbłaźnieniem Polski na całym świecie. Po burzy okaże się, że wszystko było legalnie. A podejrzenia wzięły się stąd, że pierwszy raz w życiu jakaś pani Basia z małego banku zobaczyła na oczy taką sumę i zadzwoniła na policję. Policja sprawdziła kto założył konto i wyszło, że to obywatel Kolumbii. A skoro Kolumbia to wiadomo, że narkotyki i nielegalne interesy, to chyba się rozumie samo przez się, nie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: bitloteiros » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:13

Smule pisze: Ale to nie oznacza z góry, że finex w tym uczestniczył
Firma która obraca miliardami dolarów dziennie prowadzona przez takich cwaniaków jak Potter czy Devasini ma gdzieś takie drobniaki a ich prawnicy w przypadku bezpodstawnego pomówienia pewnie odszkodowaniami zrujnowaliby naszą gospodarkę
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ziobro zakosił depozyty ludzi na giełdzie BITFINEX

Postautor: twelv3 » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:15

@Smule dokładnie, też mi się wydaje że chodzi o Crypto Capital. Zastanawiam się tylko jakie jest prawdopodobieństwo, że na przykład finex akurat przesyłał przez nich te (prawie) $400M i nasza cebulacka prokuratora im to zablokowała widząc, że "o, dużo kasy!" i dośpiewała jakieś kretyńskie bajki o kartelach kolumbijskich, żeby to uzasadnić.

Ale nie wydaje się, żeby finex był tak głupi żeby przesyłać $400M w jednej porcji przez Polszę?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości