Rozliczenie krypto - pomoc.

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie krypto - pomoc.

Postautor: benq » środa, 9 maja 2018, 14:20

Słuchajcie, jak chcecie uniknąć podatku to Monero + Binance i heja.
Jak chcecie uczciwie zapłacić, to kombinacje ze złotem nie pomogą. I bez tego jest dość problemów i niejasności.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie krypto - pomoc.

Postautor: Ziemniaktda » środa, 9 maja 2018, 14:32

tak się składa ze mieszkam w Niemczech od 5 lat. Czyli tutaj mogę wydać to krypto po roku bez podatku (tzn wydać na złoto) . A co ze spieniężeniem tych krypto ? Czy mogę po roku je po prostu spieniężyć i nie zapłacę podatku ? Nikt nie będzie pytał skąd te pieniądze pochodzą ?

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie krypto - pomoc.

Postautor: Mosteque » środa, 9 maja 2018, 14:59

@Ziemniaktda, w takim razie mam wrażenie, że urwałeś się z choinki.

Poczytaj trochę o temacie, a potem zadawaj pytania. Mieszkasz w Niemczech, więc większego problemu nie masz.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie krypto - pomoc.

Postautor: Zbigniew Leszyński » wtorek, 15 maja 2018, 09:09

Ziemniaktda pisze: tak się składa ze mieszkam w Niemczech od 5 lat. Czyli tutaj mogę wydać to krypto po roku bez podatku
Czyli chcesz powiedzieć że w Niemczech nie ma podatku od zysku ze sprzedaży kryptowaluty jeśli posiadasz ją rok czasu? Czy to są jakieś potwierdzone informacje. Możesz napisać o tym coś więcej?
Ja właśnie szukam jakiegoś kraju przyjaznego kryptowalutom i takie informacje byłyby bardzo pomocne.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości