KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Daytrader » poniedziałek, 7 maja 2018, 17:15

kajetan pisze:
Daytrader pisze:Nie mów, że masz jeszcze nadzieję, że raport do Kas nie został wysłany? Wystarczył 1 telefon do nich i miły Pan poinformował że giełdy dostały tylko przedłużenie tego terminu o tydzień.
Moment, to jest interesujące. Wykonałeś taki telefon? Do BitBaya? I odpowiedzieli że dostali tylko przedłużenie o tydzień? A kiedy dzwoniłeś, bo od poprzedniego terminu już prawie miesiąc minął?
Telefon do KAS a nie do Bitbay.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » poniedziałek, 7 maja 2018, 17:29

Daytrader pisze:
kajetan pisze:
Daytrader pisze:Nie mów, że masz jeszcze nadzieję, że raport do Kas nie został wysłany? Wystarczył 1 telefon do nich i miły Pan poinformował że giełdy dostały tylko przedłużenie tego terminu o tydzień.
Moment, to jest interesujące. Wykonałeś taki telefon? Do BitBaya? I odpowiedzieli że dostali tylko przedłużenie o tydzień? A kiedy dzwoniłeś, bo od poprzedniego terminu już prawie miesiąc minął?
Telefon do KAS a nie do Bitbay.
Niezbyt wierzę, że KAS takich informacji udzieli osobie trzeciej przez telefon. Możesz dokładniej powiedzieć, kiedy, do kogo i jako kto dzwoniłeś?

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Daytrader » poniedziałek, 7 maja 2018, 21:27

kajetan pisze:
Daytrader pisze:
kajetan pisze: Moment, to jest interesujące. Wykonałeś taki telefon? Do BitBaya? I odpowiedzieli że dostali tylko przedłużenie o tydzień? A kiedy dzwoniłeś, bo od poprzedniego terminu już prawie miesiąc minął?
Telefon do KAS a nie do Bitbay.
Niezbyt wierzę, że KAS takich informacji udzieli osobie trzeciej przez telefon. Możesz dokładniej powiedzieć, kiedy, do kogo i jako kto dzwoniłeś?
Jak temat był na topie można było zadzwonić i podać się za przedstawiciela giełdy:) Ktoś w ogóle zastanawiał się dlaczego jest taka cisza w temacie ze strony giełd a wszystkie bezpośrednie pytania są błyskotliwie spławiane. Będą tak długo milczeć aż zapomnicie.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » poniedziałek, 7 maja 2018, 21:36

A sugerowalem, zeby ktos kto ma konto na BB napisal pismo do gieldy z zapytaniem czy i jakie jego dane zostaly udostepnione i komu :)

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 7 maja 2018, 21:38

japu pisze:A sugerowalem, zeby ktos kto ma konto na BB napisal pismo do gieldy z zapytaniem czy i jakie jego dane zostaly udostepnione i komu :)
Na jakiejś grupie czytałem że z tydzień temu chyba ktoś pytał to dostał odpowiedź że nie udostępnili i że jak będą udostępniać to klienci jako pierwsi przed wysłaniem dostaną o tym informacje.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 7 maja 2018, 21:41

_chybaty pisze: Na jakiejś grupie czytałem że z tydzień temu chyba ktoś pytał to dostał odpowiedź że nie udostępnili i że jak będą udostępniać to klienci jako pierwsi przed wysłaniem dostaną o tym informacje.
BitBay tak odpisał na FB. :D
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » poniedziałek, 7 maja 2018, 21:45

Daytrader pisze:Jak temat był na topie można było zadzwonić i podać się za przedstawiciela giełdy:)
Dalej myślę, że albo podpuszczasz, albo może i masz takie info, ale z innego źródła. No niech ci tam będzie, wszystko jedno.
Ktoś w ogóle zastanawiał się dlaczego jest taka cisza w temacie ze strony giełd a wszystkie bezpośrednie pytania są błyskotliwie spławiane. Będą tak długo milczeć aż zapomnicie.
No nie, spławiane nie są. BitBay na przykład już kilka razy wyraźnie odpowiadał, że nic nie dał, zob. np. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 09#p486009
Oczywiście, można nie do końca w to wierzyć, zwłaszcza, że na początku mówili co innego, a ta odmowa wcale im nie przeszkadza chodzić na spotkania w MF. No i przez pięć lat to KAS z pewnością dostanie te dane od każdej giełdy, która nie ucieknie za granicę, a patrząc na trendy w UE, może i od tych co uciekną. A już teraz zapewne ma wyciągi z kont bankowych i ustawiony alert w STIR, więc i tak wie, kto handlował lub handluje krypto i jest w stanie oszacować z grubsza dochody. Może i nawet lepiej by było, gdyby wzięli sobie te dane z giełd, przynajmniej nie byłoby kwestii udowadniania kosztów, skoro mieliby niezależnie własne źródło informacji.

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Daytrader » poniedziałek, 7 maja 2018, 22:00

@kajetan nikogo nie podpuszczam bo po co. Chciałem tylko zwrócić uwagę jak mydlą nam oczy. Raczej nie ma co się dalej oszukiwać.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » poniedziałek, 7 maja 2018, 22:13

_chybaty pisze: Na jakiejś grupie czytałem że z tydzień temu chyba ktoś pytał to dostał odpowiedź że nie udostępnili i że jak będą udostępniać to klienci jako pierwsi przed wysłaniem dostaną o tym informacje.
Ale wiarygodnosc tej informacji jest hmm.. no nie wiem. Mozna wierzyc albo nie wierzyc. Natomiast skierowanie do nich zapytania - jako do administratora danych osobowych - przez uzytkownika, ktory im te dane osobowe przekazal wymaga zapewne odpowiedzi. Nie wiem tylko czy musza odpisac prawde, czy w ogole musza odpisac :)
Np. bank jesli jakis tam fiskus sie do niego zwroci to udostepnia dane i nie informuje o tym wlasciciela konta - nie slyszalem natomiast, zeby ktos zadal bankowi pytanie czy ten udostepnil komus/czemus jego dane :)

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: dingo » wtorek, 8 maja 2018, 13:14

Łatwo sprawdzić. Jak do kogoś kto handlował na bitbay przyjdzie kontrola to będzie wiedział że mają jego informacje.
Ciekawe, że nikt na forum się nie udziela, a dopiero co KAS chciał bazy danych milionów ludzi. To gdzie te kontrole?

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » wtorek, 8 maja 2018, 13:27

@dingo, przyjdzie pora...Oni te dane chcieli nie po to, zeby wpadac ludziom do domu tylko zeby:

1. "nastraszyc" tych, ktorzy nie zamierzali sie rozliczyc - glowe dam, ze po tej nagonce 75% sie rozliczylo mniej lub bardziej poprawnie ale jednak,
2. miec mozliwosc porownania danych z gield z rozliczeniami podatnikow.

Po co kontrolowac kogos, kto wpisal w pit te same (mniej wiecej) liczby, ktore wynikaja z raportu otrzymanego z gieldy. Przyczepienie sie roznicy 200 czy 2000zl i roznicy w podatku 20 czy 200zl nie jest zadnym wyczynem kontrolnym. Rozpoczynanie kontroli jesli nie ugra sie na niej kilkunastu tysiecy zaleglosci + grzywny to w ogole nie ma sensu moim zdaniem. Ale tych, ktorzy w raportach z gield widnieja, ale w PIT zapomnieli o kryptowalutach to sie wezwie do uzupelnienia :)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: jagger3+ » środa, 9 maja 2018, 04:57

Panowie, jest gdzieś może osobny wątek, a jeśli nie to może założyć taki - gdzie ludzie mogliby zgłaszać, czy byli wzywani przez skarbówkę w sprawie swoich zeznań podatkowych krypto? Myślę, że byłby ciekawy i pouczający. Jak skarbówka zachowuje się na bieżąco wobec tych, którzy starali się, na przekór okolicznościom, uczciwie rozliczyć się z krypto...

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: tarpan » środa, 9 maja 2018, 09:52

@jagger3+, jest tylko temat kto złożył https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=28743

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » środa, 9 maja 2018, 09:58

Spoiler:
Trzeba tam miec swoich ludzi - moze ktos sie zglosi? :)
https://www.mf.gov.pl/no-cache/minister ... Id=6373580

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » środa, 9 maja 2018, 11:02

japu pisze:
Spoiler:
Trzeba tam miec swoich ludzi - moze ktos sie zglosi? :)
https://www.mf.gov.pl/no-cache/minister ... Id=6373580
Specjalista wg. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 60252.html zarabia w Ministerstwie Finansów 4656 zł. A na rynku programista 2-5 razy tyle: https://groups.google.com/forum/#!forum ... pracy-java
Może studenci informatyki by się skusili, ale oni znów nie mają wymaganego trzyletniego doświadczenia.
Zastanawia mnie, jaki programista idzie do pracy w ministerstwie.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » środa, 9 maja 2018, 11:12

@kajetan, dolicz do tego kwartalna premie wysokosci podstawy wynagrodzenia czyli w tym przypadku bedzie to ok +1500/mc.
Niektorzy pracuja w urzedach, nie wszyscy lubia prace we wspolczesnych korpo :)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » środa, 9 maja 2018, 11:48

japu pisze: @kajetan, dolicz do tego kwartalna premie wysokosci podstawy wynagrodzenia czyli w tym przypadku bedzie to ok +1500/mc.
Niektorzy pracuja w urzedach, nie wszyscy lubia prace we wspolczesnych korpo :)
Tam gdzie MF naprawdę potrzebuje specjalistów a nie wyrobników, to rekrutuje w inny sposób: http://minfintech.gov.pl/. I ci ludzie nie trafiają bezpośrednio do MF, bo w budżetówce nie mogliby dostawać sensownej kasy, tylko do firmy Aplikacje Krytyczne sp. z o.o. z Chmielnej w Warszawie, która robi dla MF oprogramowanie analityczne. Jeśli kiedyś KAS dostanie te dane z giełd, to tamtejsi programiści będą je przetwarzać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Zagłoba » środa, 9 maja 2018, 13:47

kajetan pisze:I ci ludzie nie trafiają bezpośrednio do MF, bo w budżetówce nie mogliby dostawać sensownej kasy, tylko do firmy Aplikacje Krytyczne sp. z o.o. z Chmielnej w Warszawie,

Spokojnie, jeżeli na państwowym się gdzieś dobrze zarabia, to dostaje się tam po znajomości.
A jak się dostaje po znajomości, to nie jest się specem w swojej branży oraz nie jest się tam po to, aby ciężko pracować.
Dane będę pewnie przetwarzać Ci z Ministerstwa pracujący za 4500 brutto, bo oni są od roboty :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » środa, 9 maja 2018, 16:35

Troch OT...
Siedziałem na bibie u znajomych...
Trochę wypiłem więc wzięło mnie na szczerość :/ i jak "kulegla'" chciał abym mu grę uruchomił, to rzekłem, że za dużo wypiłem 8-)
W tym momencie zgłosił się FACHOWIEC pracujący w ZNANYM banku - ON mu uruchomi grę :mrgreen:
Żesz kurna chata nie wiedziałem, że to AŻ TAKI ZNANY FACHOWIEC! Może i mi go przedstawiali... Może i ja alkoholik...
Jeszcze, żebym się kurna chata nie odzywał... Mówię: Taki, a taki młody robi to w try miga, mi schodzi 20 minut, a informatyk w banku przychodzi uruchomić durną drukarkę, robi cały dzień i na koniec wualA! DZIAŁA. Panie urzędniczki klaszczą :mrgreen:
Po godzinie, albo dwóch - przepraszam, że tak szczegółów nie pamiętam :mrgreen: ZNANY informatyk, ZNANEGO banku wstaje od kompa i mówi: NAWET NIE WIESZ ILE JA ZARABIAM! :roll:
Czemu był taki wkurwiony? :shock: Bo gry nie uruchomił :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Minęło wiele lat, nie mam kontaktu, ani z tą rodziną, ani z informatykiem co pewnie robi karierę... Dziubek! Mój śliczny jak to czytasz ;)

PS
Czemu system bankowy tak często pada? Bo zdolne łebki nie mają pleców, ciotek i wujków, a w branży same zdolne misiewicze :mrgreen:

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » piątek, 11 maja 2018, 20:39

Bitbay ucieka na Malte.

Więc ewentualnie bezpieczeństwo dla nowych? Te dane kiedy byli/są Polska spółka chyba muszą wydać?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości